1945. g. 25. aprīlī Sabiedrotie jau bija Ziemeļitālijā. Salo republikas sabrukums bija neizbēgams, bet Musolīni ar savu mīļāko Klaru Petači gribēja doties uz Šveici, lai no turienes ar lidmašīnu izbēgtu uz Spāniju. Diemžēl viņus 27. aprīlī pie Dongo ciemata apturēja komunistu partizāni, bet vēlāk viņi tika arī atpazīti. Viņus neizdevās aizvest uz Komo, tāpēc viņi nonāca Mezegrā, kur arī pavadīja pēdējo nakti. Nākamajā dienā viņus un 15 cilvēku pavadošo grupu nošāva partizānu līderis, kura īstā identitāte nav zināma. Par pulkvedi Valerio dēvētais cilvēks, iespējams, esot bijis Valters Audisio, bet citi apgalvo, ka Luidži Longo. Musolīni mira tikai divas dienas pirms Hitlera un viņa mīļākās.
Musolīni un viņa mīļākās nāve5
Kas notika pēc tam, nav nosaucams par godpilnu attieksmi, bet tam bija iemesli. 1945. g. 29. aprīlī ķermeņi tika sakrauti mašīnā un aizvesti uz Milānu. Ap 15.00 ķermeņi tika izmesti Loreto laukumā. Pēc ķermeņu iespārdīšanas un apspļaudīšanas tie tika pakārti aiz kājām pie Esso degvielas stacijas jumta, dodot iespēju iedzīvotājiem tos apmētāt ar akmeņiem. Tas tika izdarīts, lai, pirmkārt, esošie fašisti pārstātu pretoties un, otrkārt, tā bija atriebība par tajā pašā vietā nogalinātajiem antifašistiem. Līdera ķermenis tika apsmiets un bija pakļauts vardarbībai. Fašistiem lojālais Ačils Starace tika sagūstīts un nogādāts laukumā. Viņš salutēja Musolīni un viņa pēdējie vārdi pirms nošaušanas bija "Viņš ir dievs". Viņa ķermeni izkāra blakus Musolīni.
Vēlāk Musolīni ķermenis tika apglabāts nenosauktā kapā Milānas kapsētā. 1946. g. to atrada un izraka neofašisti. Dažus mēnešus vēlāk varasiestādes ķermeni atguva. Brāļus neofašistus notiesāja par līķa apgānīšanu, bet varasiestādes nevarēja vēl 10 gadus izlemt, ko iesākt ar Musolīni līķi. Beigu beigās to apglabāja Musolīni dzimšanas vietā.
Pēckara gados par Musolīni nāvi ir radušās daudzas sazvērestības teorijas, tai skaitā, ka tā bija britu specdienestu operācija, lai atgūtu Čērčilu kompromatejošos dokumentus, bet laika gaitā 12 dažādi cilvēki ir apgalvojuši, ka nogalinājuši Musolīni. Vai tas neatklāj, cik patiesībā "mīlēja" līderi?