muzons no fonogrāfa.
Sony Walkman mobilā telefona hibrīds ?
muzons no fonogrāfa.
Sony Walkman mobilā telefona hibrīds ?
Diemžēl nē !
Bet katrā gadījumā ļoti interesanti, ka jau pirms 90 gadiem cilvēki bija domājuši par mobilo telefonu tehnoloģiju un mūzikas klausīšanos pa ceļam.
Tas bija Home-O-Fone. Radio uzvtvērējs.
24$ tas toreiz bija baigi dārgi !
HF radio (3-30 mhz)
Varbūt kāds kādreiz pats ir taisījis kristālu radio mājās ? Tomēr tam lietusargam priekš kristālu radio tā antēna diezgan pašvaka.
Vienīgi tas, ka kristālu radio nav nepieciešams barošanas avots, jo tasiegūst strāvu no antēnas.
Lietusargi kā antēnas priekš kristālu radio jau tikuši izmantoti kopš 1910.gada. Un bezvadu telefons kuģiem bija pieejams jau 1909.gadā , bet tikai tuvos attālumos un tas patērēja ļoti daudz strāvas.
Kristālu radio shēma.
1922.gadā varēja būt mazjaudas radiostacijas un uztvērēji. Torbīd daudzi ekperimentēja radio lauciņā, jo radio bija kaut kas jauns un neiepazīst. Raidīja visi kam bija iepēja bet vēlāk šo lauku sāka kontrolēt. Piemēram Īsviņu diapazonu neuskatīja par piemērotu sakariem, tagad zinām ka tas diapazons ir labs sakariem tālajās distancēs. To pateiks jebkurš radiomatieris.
2.aprīlī 1973 gadā ASV Motorola kompānija demonstrēja pirmos sakarus ar mobilo telefonu un tagad tieši šo datumu uzskata par Mobilo ēras sākumu. Kaut gan Leonīds Kuprijānos 1958 gadā to uzskatāmi pierādīja ka var zvanīt no ielas, meža un citurienes. Ir arī attiecīgs autora reģistrācijas akts kas datēts ar 4.novembri 1957.gadu Numurs 585664, ierīces marka ir ЛК-1. Jāsaka tobrīd Padomju savienībā noraka šo projektu, daudz vēlāk kaut kas līdzīgs uzradās valdības mašīnās un strādāja slegtajā sistēmā. Raksts kur publicēts var meklēt žurnālā За рулем, decemdra numurā, 1957.g. Наука и жизнь oktobra numurs 1958.gads Shēma vienkāršotā versija ir šajā saitē https://ic.pics.livejournal.com/dubikvit/65747770/611976/611976_900.jpg