Labvakar spokulēni...
Par spīti tam, ka biju nospriedusi vairs raktus te nelikt un nesedet ,bet nespēju bez jums , nevaru..un zinu,ka daudziem patika mani rakstiņi..tik, stulbas kļudas ,jeb neskaidribas deļ, atņēma man žurnāla statusu..bet nebaidās likšu tāpat rakstiņus un būšu kopā ar jums.Tik nesolu, vai tik bieži kā agrak...
P.S.- Ceru kā atgūšu,atdosiet man ātri statusu atpakaļ
Jauku vakaru!!
Iestājoties siltajām vasaras dienām, tā vien gribas vairāk laika pavadīt dabā. Nesteidzīgi pastaigājoties parkā vai mežā, var sajust apetīti rosinošo ceptas gaļas smaržu, nolūkoties bērnos, kuri spēlē bumbu, vīriešos, kas runājas pie ugunskura, ieraudzīt sievietes, kuras sauļojas… Patiesa idille! Taču diemžēl viss nav tik jauki un bezbēdīgi, kā šķiet pirmajā acumirklī.
1. Ērcēm patīk mīkstākās ķermeņa vietas: cirkšņu apvidus, apvidus aiz ausīm, kā arī paduses.
2. Pārciešot vieglas formas encefalītu, var rēķināties ar mūža ilgu imunitāti pret ērču encefalītu. Sīkums, bet patīkami.
3. Borelioze jeb Laima slimība ir otra bīstamākā ērču pārnēsātā slimība, tā ir pietiekami viegli ārstējama agrīnā stadijā. Ja tu esi konstatējis augstu temperatūru un apjomīgu apsārtumu koduma vietā, nekavējoties vērsies pie ārsta! Kavēšanās gadījumā iespējama sejas muskuļu paralīze, sāpes locītavās, problēmas ar dzirdi, redzi un normālu sirds funkcionēšanu. Sliktās ziņas: pret boreliozi nav vakcīnu un pēc slimības pārciešanas imunitāte pret to neveidojas.
4. Ja tu gribi pats izvilkt ērci, bet pie rokas nav pincetes, pamēģini ar šo mērķi izmantot diega cilpu un atceries uzreiz vērsties tuvākajā medicīnas iestādē.
Mēs negribam tevi sabiedēt vai atrunāt no patīkamas laika pavadīšanas parkā vai mežā. Taču katram ir jāzina, kādas sekas var izraisīt ērces kodiens. Obligāti padalies ar šo rakstu ar draugiem, un ne tikai tava, bet arī viņu atpūta kļūs daudz drošāka. Atpūties bez kaitējuma veselībai!