Mīti virmo un zib gar ausu galiem, ka ar laiku jau šo mītu sāc uzskatīt par reālu faktu. 2015.gada pētījums parādīja, ka 82% pieaugušu cilvēku kļūdīgi atdzīst par reālu faktu vismaz vienu no zemāk pieminētajiem mītiem.
Mīti, kuriem tic 82% cilvēku! 2.daļa21
1. Cilvēku smadzenes dalās divās daļās - labā un kreisā
Vispieņemts uzskats ir sekojošs: radošiem cilvēkiem dominē labā puslode, bet analītiskiem un pragmatiskiem cilvēkiem - kreisā smadzeņu puslode. Tas ir lielisks veids, kā klasificēt cilvēku personības iezīmes, tomēr pētījumi nav pierādījuši pazīmes tam, ka indivīdiem labā vai kreisā smadzeņu puslode atbild tieši par šīm iezīmēm. Kaut arī zinātnieki ir atklājuši, ka kreisā un labā smadzeņu daļas ir atbildīgas par dažādām funkcijām (valoda - kreisā puse, uzmanība - labā puse), bet neviena no tām neņem pārākumu par otru pusi. Tad nu patiesībā ir tā, ka abas smadzeņu puses ir vienlīdz aktīvas.
2. Mums ir tikai 5 maņu orgāni
Redze, smarža, garša, dzirde un pieskārieni - lai gan liela daļa uzskata, ka šie ir visi mūsu maņu orgāni, mums to ir krietni vairāk, ne mazāk kā divdesmit. Piemēram, mums ir spēja izjust temperatūru, spēja noturēt līdzsvaru slēpošanas laikā - Kas tad tas ir, ja ne maņa? Kā tad ar izsalkumu, slāpēm vai laika izjūtu? Mūsu smadzenes ir apveltītas ar visplašāko receptoru kopumu.
3. Mēs izmantojam savas smadzenes tikai uz 10%
Mums gribētos domāt, ka smadzenes strādā tikai uz 10%, bet pārējā smadzeņu daļa gaida aizpildījumu, līdzīgi kā ir ar cieto disku. Ar nožēlu jāsaka, ka tas tā nav, un šo mītu izkliedēja zinātne. Mēs izmantojam savas smadzenes pastāvīgi uz visiem simts.
Visu laiku mēs apstrādājam tik daudz informācijas, ka neironi un sinapses iedegas visās smadzenēs gandrīz bezgalīgi. Jebkura funkcija vai uzdevums, kuru mēs pastāvīgi veicam, stimulē dažādas smadzeņu daļas. MRI (Magnētiskās rezonanses attēlveidošana) skenēšana, ko veica neirologi, apstiprināja, ka šis ir mūsu svarīgākais orgāns, kas darbojas pilnībā, pat veicot vistriviālākos uzdevumus.
4. Haizivis neslimo ar vēzi
Iespējams, esi dzirdējis šo ne visai populāro, bet diezgan noturīgo mītu, kuru vecāki mēdz stāstīt saviem bērniem akvāriju apmeklējuma laikā. Diemžēl mūsu brāļiem zivīm nav imunitāte pret slimību - un viņi slimo arī ar vēzi. Skumīgākais ir tas, ka daži cilvēki uzķērās uz šo mītu un sāka ķert haizivis un tās nogalināt vēža izpētes vārdā.
5. Viens suņu gads ir vienlīdzīgs 7 cilvēku gadiem
Daudzi no mums vēl joprojām uzskata, ka viens suņu gads ir pielīdzināms 7 cilvēku gadiem. 50% pieaugušo cilvēku tic šim faktam, kuram nav pilnīgi nekādas sasaistes ar zinātni. Suņa vecuma ekvivalents ir atkarīgs no viņa izmēriem un sugas, un mainās atkarībā no dzīves etapa.
Ja Tev patika šis raksts, ieskaties arī 1.daļā:
http://spoki.tvnet.lv/tribine/Miti-kuriem-tic-82-cilveku/818445