Sveiki atkal, iedvesmojies no jacky 2008 gada bildēm ''Pārakmeņojies mežs'' nolēpu pameklēt informāciju par šo mežu līdz ar to šis stāsts būs par kādu vietu Arizonas tuksnesī kurā ir atrasts gandrīz neskarts mežs, kurš ir tīri no akmens.
Mežs no akmens3
Okei, tātad, iedomāsimies miljoniem gadu senu pagātni, kad vareni rāpuļi valdīja pār zemi nedomājot par pasaules galu, apmēram 225 miljonus gadus apakaļ. Laiku kad milzīgi koki slējās pļavās un meži bija milzīgi un neizcērtami.
Tikai vulkānu draudi spēja tos nolīdzināt, kas gadījīes ar šo mežu, kādas vūlkāna eksplozijas rezultātā koki nogāzsti un aiznesti pa straumei līdzi un noklāti ar pelniem kur tie gulējuši kā mūmijas mumificēti līdz pārakmeņojušies, un gulējuši mierā līdz zemes erozijas rezultātā atkal tapuši redzami cilvēku acīm.
Tādu piemēru ir daudzi iespējams taču vismaz viens ir atsegts un redzams cilvēcei, tas atrodas Arizonas štatā un vieta atrodas nacionālajā parkā... Un pievilina dažādus tūristus un paleontoloģijas speciālistus, jo šajā vietā mīt ne tikai mežss vien bet iespaidīgākās fosīlijias par šo apkārtni kādas atrastas, un ar laiku zemes erozijas ietekmē atsedzas aizvien jauni pierādījumi kāda vieta šī bijusi pirms miljoniem gadu. Atrastās fosīlijas liecina ka šis mežs bija sensenos laikos tropiskais reģions, pilns ar vareniem un lieliem kokiem, un visneparastākajiem radījuiem kādus vien spējam iedomāties.
Tik tālu cik zināms paleontologi atraduši vairāk kā 150 dažādas augu šķirnes un sugas, ieskaitot dažādus reptiļus kā Desmatosuchus(Bilde šeit) Taču arheologi arī ir iejaukušies un atraduši daudzus pierādījumus kas norāda par pirmiedzimtajiem, kas apmetušies šajā reģionā apmēram pirms 10 tūsktošiem gadu.
Tātad kā tieši šis reiz zaļais mežs kļuvis par akmeni: Kad koki tikuši nolauzti un apgāzti vulkānu rezultātā, tie tikuši aiznesti prom ar ūdens palīdzību, un noglabāti purvainā apvidū pārklāti ar dubļiem un vulkāniskajiem pelniem. Apglabāti zem dažādiem slāņiem ar nogulsnēm, baļķi tika ''iemarinēti'' uz vairākiem miljoniem gadu, pakļaujot tos ļoti lēnam pārakmeņošanās procesam. Pēc tam visa vieta tika pārklāta ar okeānu pārliekot baļķiem vēl vairāk slāņus. Apmēram 60 miljonus gadu apakaļ okeāns šajā apkaimē pazuda un tika aizvietots ar tekošām upēm, kuras pakāpeniski izgaisa, un lēnām sāka atsegries šie guļošie baļķi.
Ejot laikam dāžādi ''Apmeklētāji'' sev par suvenīriem savākuši dažnedažādus vērtīgus paraugus, Parks oficiāli zaudē apmēram 12 - 15 tonnas gadā pateicoties apmeklētājiem ar novirzēm uz suvenīriem, kas šajā gadījumā ir jau zādzība.. Interesantākais ir tas ko pirmie atradēji domāja ieraugot akmens mežu un pat radās dažādas leģendas par Melnajām raganām, taču kad tas norimās kokus izveda arī pa kluso, pārstrādājot tos dažādos amuletos un citos juvilierizstrādājumos kopējā apkārtnē ir piecas koku zonas- Zilais kalns, Jašmas mežs, Kristāla mežs, Varavīksnes mežs un Melnais mežs.
Tas arī viss draugi. Nākošo rakstu domāju līdzīgu kā šis tikai izdomāšu ko vai arī izgudrojumus laikam ritot... Ai nu īsāk sakot redzēs, man iepatikās taisīt rakstus Liels paldies Jacky par iedvesmu http://spoki.tvnet.lv/fotoreportazas/Parakmenojies-mezs/16775">Šeit
Gribēju pievienot oficālu video bet nu šitajā ir pastāstīts precīgāk kā tieši veidojušies šie akmens veidojumi