local-stats-pixel

Melnie caurumi14

38 1

MĪĻIE BIEDRI/KOLĒĢI!

PĒC RAKSTA IZLASĪŠANAS, LŪDZU NOVĒRTĒJIET TO!

Kad desmit reizes lielāka zvaigzne kā mūsu saule eksplodē (Supernova), tā aiz sevis atstāj vienu no lielākajiem universa fenomeniem. Melno caurumu.

Tas, kas paliek pāri pēc eksplozijas ir liels daudzums ar subatomiskām daļiņām. Neitronu zvaigzne. Tā var būt ļoti maza, bet neskatoties uz to, tā ir ļoti smaga. Viena tējkarote neitrona zvaigznes sver miljardiem tonnu. Gravitācija šim objektam arī ir milzīga. Mūsu saule spēj pievilkt zemi. Neitronu zvaigzne var pievilkt (iesūkt) laiku un telpu tik stipri, ka tur izveidojas milzīgs melns plankums, kur gravitācija ir tik spēcīga, ka pat gaisma to nevar izbēgt. Melnie caurumi rauj visu, kas apkārt, uz savu centru.

Melnie caurumi palīdz veidoties galaktikām. Tie pievelk pie sevis zvaigznes un planētas. Katrai galaktikai ir melnais caurums un galaktikas var apvienoties dēļ lielāka melnā cauruma pievilkšanas.

Interesanti!

Zinātnieki apgalvo, ka pēc 5 miljardiem gadu Andromeda galaktika savienosies ar mūsu galaktiku - Piena ceļu.



38 1 14 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv
Reklāma

Komentāri 14

0/2000

Arī valsts budžetā ir tieši tādi paši caurumi.

Nāk pie varas cūka, kas uzbarojas līdz nepieredzētiem apjomiem. Un no pārrīšanās eksplodē. Tā aiz sevis atstājot, vienu no lielākajiem fenomeniem. Budžeta melno caurumu.

4 0 atbildēt

"MĪĻIE BIEDRI/KOLĒĢI!

PĒC RAKSTA IZLASĪŠANAS, LŪDZU NOVĒRTĒJIET TO!"

emotion

1 0 atbildēt

njaaaa.... baisi tie melnie caurumi... man ari no rita galvā mēdz būt melnais caurums un makā arī pamiesojies ir bijis :D

1 0 atbildēt

viņa nepievelk gaismu, vnk gaisma no viņas atraujas ar ātrumu nevis jau C, bet 66% no C

1 0 atbildēt

Vakara sim rakstam bus atbildes raksts :D paskaidrosu kapec melnie caurumi ir tikai TEORIJA  :D

0 0 atbildēt

neliela kļūda neitronu zvaigznes gravitācija nav tik liela lai iesūktu visu sevī, uz viņas BKP ir nevis 10m/s kā uz zemes, bet aptuveni 100.000km/s jeb kkur 33% no C  melnais caurums ir tāda vieta, kur izmeri tiecas uz nulli, bet gravitācija uz bezgalību, neitrona zvaigzne rodas no zvaigznes, kas nav pietiekami liela, lai pēc sprādziena rastos MC :)

0 0 atbildēt