Ieskaties Ķīnas ''skapī'', kurš ir kā pārbāzts ar dažādiem skeletiem .
Lietas, par kurām Ķīna klusē90
Lielā nabadzība.
Lai cik, Ķīna būtu bagāta un, pat, pasaules lielvalstis mēdz aizņemties naudu tieši no Ķīnas, valstij ir ļoti liels nabadzības līmenis. Apmēram, 100 miljoni cilvēku dienā iztiek ar mazāk nekā 1 dolāru. Ja tas jau liekas traki, tad nākošais fakts neiepriecina - vairāk nekā 400 miljoni cilvēku dienā iztiek ar mazāk kā 2 dolāriem iztikai. Pieļauju, ka cilvēku skaits palielinātos, ja kāds turpinātu skaitīt pa dolāram uz augšu.
Nāvessodi.
Ķīnai kā komunistiskai valstij, protams, tiesu sistēma nevar būt nekāda lieliskā, taču vienalga nāvessodu izpildes daudzums ir ļoti milzīgs. 2005.gadā, Ķīnā izpildīja četras reizes vairāk nāvessodu kā visā pasaulē kopā. Tie bija 1770 nāvessodi, kuri pārsvarā izpildīti nošaujot nelaimīgo vaininieku, jo tā ir daudz ātrāk un vienkāršāk.
Gaisa piesārņojums.
Ķīnā ir ļoti liels gaisa piesārņojums, kuru var izskaidrot, jo dēļ valsts ekonomiskās izaugsmes, aug arī industriālie uzņēmumi, kuri būvē fabrikas un rūpnīcas. Daudzviet, Ķīnā piesārņojums ir tik liels, ka cilvēkiem ir jāvēlk šādas (attēlā) ''gāzmaskas'', ar kurām var, kaut cik, paelpot.
Aizliegta reinkarnārcija?
Lai cik smieklīgi tas skanētu, bet tik tiešām tā saucas šis aizliegums. Tas gan vairāk ir attiecināms uz budistiem un Dalailamu, kurus Ķīna nepavisam negaida ar atplestām rokām.
Pasaules lielākais lielveikals tukšs.
Ķīna, protams, var lepni teikt, ka viņiem pieder pasaulē lielākais veikals, (otrais pēc platības starp tirdzniecības centriem, Dubaijas t.c. ir lielākais), taču viss nav tik labi kā izklausās. Proti, kopš savas atvēršanas dienas 659,612 kvadrātmetru lielais veikals stāv 99% tukšs. Veikalā ir paredzēta vieta vairāk kā 2000 veikaliņiem, taču pašā veikalā saimnieko tikai daži desmiti.
Bloķēti sociālie tīkli.
Ķīnā nav pieejams ne Facebook, ne Twitter, jo valdībai nav labpaticis, ka cilvēki var izteikt savas domas tik brīvi un valdības tam tikpat kā nevar izsekot līdz. 2012.gadā tika bloķēts The New York Times saits, jo valdībai neesot labpaticis kāds raksts. Nez, ko viņu valdība pasāks, kad uzzinās par spokiem ?
Alās dzīvojošie.
Tieši tā, apmēram, 35 miljoni cilvēku dzīvo alās. Šie cilvēki ir ogļrači, kuri lielāko dzīves daļu pavada alā. Vislielākās raktuves Ķīnā ir Shaanxi provincē, kur ir ļoti ''poraina'' augsne, kas ļauj viegli rakt zemi. Ogļrači mēdz izdekorēt savu dzīvesvietu ar dažādām lietām, lai ikdiena neliktos tik drūma.
Ūdens piesārņojums.
Apmēram, 700 miljoni, jeb puse Ķīnas, ikdienā dzer piesārņotu ūdeni. Tas tādēļ, jo tikai 10% ūdens tiek aprūpēts un attīrīts un to dara, lai Ķīnas lielpilsētām būtu, ko dzert. Visi lielpilsētu notekūdeņi, protams, nonāk gruntsūdeņos, kas arī izskaidro lielo piesārņojumu citviet Ķīnā.
Muļķīga laika zona.
1949.gadā Ķīnas komunistiskais režīms nolēma, ka lai iegūtu lielāku kontroli par savu tautu visai valstij jābūt zem vienas laika zonas, Pekinas laika zonas. Šī pati, laika zona Ķīnā strādā vēljoprojām un tas ir novedis pie daudziem absurdiem, piemēram, daudzviet Ķīnā saule lec 10 no rīta utt.
Augsts pirātisma līmenis.
Lai gan šis nebūtu nekas pārāk neparasts , Ķīnas nelegālās programmatūras procents sastāda 78 , kas ir divtik, kā visai pasaulei kopā (42%). Tas nozīmē, ka, iespējams, pat Ķīnas valdības datori mēdz pēkšņi restartēties, jo Windows kačāts no thepiratebay .