jau rīt paiet 92 gadi kopš latviju 1918.gada 18.novembrī pasludināja par neatkarīgu valsti- daudz laimes dzimšanas dienā
Latvijas neatkarības iegūšana7
51
0
Vienīgā bilde. Šis ir vienīgais foto, kas tika uzņemts Latvijas neatkarības pasludināšanā 1918. gada 18.novembrī.
Latvijas Pagaidu Valdība 1918.gada 18.novembrī. Tikai dienu pirms Latvijas neatkarības pasludināšanas tika izveidota tautas padome. Tautas padome noteica, ka 1918.gada 18.novembrī Latviju proklamēs kā neatkarīgu valsti. Šis ir Latvijas Pagaidu Valdības [LPV] foto ar Kārli Ulmani priekšējā rindā, pa vidu.
Reklāma
Nacionālais teātris. Latvijas neatkarība tika pasludināta Nacionālajā teātrī plkst:16:00
Šajā telpā [plkst:16:00] Latvija kļuva par neatkarīgu valsti. Šajā svinīgajā sēdē kājās piecelās Tautas padomes un prezidija locekļi un klātesošie pilsoņi. Atskanēja no Latvju operas dalībniekiem dziedāta Baumaņu Kārļa sacerētā tautas himna “Dievs, svētī Latviju”, kuru nodziedāja trīs reizes.
Jānis Čakste. Svinīgo sēdi vadīja Gustavs Zemgals, jo Jānis Čakste nevarēja tikt uz Rīgu. Jānis Čakste bija Tautas padomes priekšēdētājs.
Reklāma
Kārlis Ulmanis. Dzimis 1877.gada 4.septembrī Dobeles apriņķa Udzes pagasta Pikšu mājās. 1918.gada 17.novembrī tiek ievēlēts par Latvijas Tautas Padomes Ministru prezidentu. 18.novembrī Tautas Padome K.Ulmanim uztic sastādīt Ministru kabinetu.
Šie ir Brīvības cīnītāji atpūtā. Brīvības Cīņas. Viens no būtiskākajiem notikumiem bija Latvijas brīvības cīņas jeb Latvijas atbrīvošanas karš. Tās bija cīņas par neatkarīgu Latvijas valsti no tās proklamēšanas 1918. gada 18. novembrī līdz Latvijas-Krievijas miera līguma noslēgšanai 1920. gada 11. augustā.
Latvija brīvības cīņu sākumā. Visa Latvijas teritorija pieder Padomju Latvijai.
Reklāma
Latvija Brīvības cīņu beigās. Bezmazvai visa latvija pieder LPV [maza daļiņa tomēr pieder Padomju latvijai]
Lāčplēša kara ordenis. 1919. gada 11. novembrī, agrā rīta stundā, ienaidnieku izdzina no Pārdaugavas. Rīga bija atbrīvota. Sāka zvanīt Rīgas baznīcas, ļaudis sajūsmā pulcējās ielās. Šajā dienā iedibināja Lāčplēša kara ordeni ar devīzi ‘’Par Latviju’’, 11. novembri pasludināja par Lāčplēša dienu, jo beidzot bija piepildījies Andreja Pumpura pareģojums par Lāčplēša uzvaru pār melno bruņinieku.