HEY!
Šo, manuprāt, visai interesanto rakstiņu atradu aizgājušā gada kalendārā. Lai labi lasās. ;3
Ko paņemt no ziloņa, ko - no sienāža?5
32
0
Trīs amerikāņu zinātnieki (negarantēju, ka kāds no viņiem izskatījās kā bildē redzamais indivīds) nolēma pafantazēt un noskaidrot, kādas izmaiņas būtu vajadzīgas cilvēka organisma konstrukcijā, lai daudzkārt palielinātos tā iespēju robežas.
Viņi atsauca atmiņā visus evolūcijas posmus un no mūsu mazākajiem brāļiem aizņēmās paās piemērotākās detaļas.
NO PĒRTIĶA.
Daudzas mūsu problēmas ir saistītas ar to, ka staigājam uz divām kājām. Šīs taisnās staigāšanas dēļ mugurkauls tiek pakļauts pārāk lielai vertikālai slodzei. Tāpēc diski jāpataisa biezāki, bet ķermeņa augšdaļa jānoliec tuvāk zemei, lai slodze mugurkaulam samazinātos. īsāk sakot, cilvēkam jāstaigā, mazliet saliecoties. Bet, lai seja turpinātu skatīties uz priekšu, kaklu vajadzētu izliekt nedaudz uz augšu. Piedevām vajadzētu smagākus un izturīgākus kaulu skriemeļus. Cilvēki, kurus nomoka kakla ostreohondroze, šo ideju noteikti novērtēs.
Reklāma
NO SIMTKĀJA.
Vēnu varikoze ir ļoti nopietna problēma. Kāpēc tā rodas? Tāpēc, ka pakāpeniski vājāki kļūst vārstuļi, kuru uzdevums ir dzīt asinis uz augšu, uz sirdi, un nepieļaut asins nogulsnēšanos kājās. Ja būs vairāk vārstuļu, variozes problēma izzudīs kā tāda.
NO ZILOŅA.
Līdz ar gadiem muskuļi zaudē spēku un atrofējas. Futūristi piedāvā uzaudzēt muskuļu masu, lai spēka zudums ritētu lēnāk. Turklāt muskuļu masas palielināšanās palielinās arī slodzi kauliem, kas savukārt palielinās kalcija zudumu tajos. Ja muskuļi radīs elastīgu spilvenu ar kauliem, samazināsies to lūzumu risks. Bet elastīga vēdera muskuļu sieniņa novērsīs nabas trūces iespējamību, kas ir diezgan bieža parādība veciem ļaudīm.
NO DINOZAURA.
Lai nepieļautu trūci un aizsargātu vēdera dobuma orgānus, nebūtu par ļaunu palielināt ribu skaitu.
Reklāma
NO SIENĀŽA.
Derētu padomāt, kā cilvēku varētu atbrīvot no ceļa locītavas bļodiņām, kas tik bieži tiek traumēta kritiena vai sasituma gadījumā. Bet, ja piedevām vēl palielinātu skrimšļu starpslāni, locītava kalpotu ilgāk, un ļoti daudziem nevajadzētu nopūlēties ar artozes ārstēšanu.
NO ANTILOPES.
Nav nekāds noslēpums, ka ar gadiem dzirde pasliktinās, turklāt auss mehānisms ir tik sarežģīts, tāpēc labāk iedot cilvēkam lielāku auss gliemežnīcu. Turklāt tādu, kuru var pagriezt skaņas avota virzienā.
NO KALMĀRA.
Arī acīm, kas nenoliedzami ir apbrīnojams evolūcijas veidojums, tomēr ir savi trūkumi. Redzes nervs tīklenes gaismas jūtīgajām šūnām ir pieslēgts nevis acs dibenam, bet virspusei. Reizēm tas veicina tīklenes atdalīšanos, un redze tiek zaudēta. Ja redzes nervus piestiprinātu acs dibenam, tas nostiprinātu tīklenes gaismu uztverošo slāni. Tā acs ir veidota kalmāram, un vēl nevienam nekad nav izdevies izzvejot kalmāru, kam būtu problēmas ar acs tīkleni.
Reklāma
NO ŽIRAFES.
Runājot par galvu, derētu novērst vēl vienu trūkumu. Cilvēkam ieeja barības vadā un ieeja trahejā izvietotas pārāk tuvu viena otrai. Ar gadiem muskuļi pavājinās, un cilvēkam arvien biežāk rodas risks aizrīties. Tāpēc trahejas varētu pagarināt uz augšu, tuvāk degunam, bet barība varētu mierīgi slīdēt gar tās sāniem.
Pēc zinātnieku atzinuma, šādi uzlabots cilvēks varētu nodzīvot vismaz 200 gadu.