1942 gadā radās risks, ka japāņu aviācija varētu bombardēt Lockheed lidmašīnu rūpnīcu ASV, Kalifornijā, netālu no Losandželosas (Tagad tur atrodas Bob Hope lidosta). Kā nekā stratēģisks objekts un tika nolemts to pārklāt ar maskēšanās tīklu
Un pie tā tika piestrādāts riktīgi nopietni.
Kā paslēpt rūpnīcu24
Tā pilsētiņa izskatījās pirms nomaskēšanas.
Un tā- pēc nomaskēšanas.
Lielākās Holivudas filmu studijas- MGM, Disney, 20th Century Fox, Paramount, Universal nāca savai valstij palīgā un piedāvāja savus labākos dizainerus, māksliniekus, ainavu māksliniekus, galdniekus, apgaismes ekspertus un citus speciālistus, lai realizētu šo projektu.
Ir saglabājušās aculiecinieku liecības, kuri stāsta, ka uz maskēšanās tīkla bija ne tikai novietotas feikas mājas un koki, bet arī noparkotu mašinu maketi, tas ir, viss izskatījās kā īsta lauku ainava.
.
Zāle tika attēlota ar krāsu, koki tika izlocīti no stieples, pie tam tik veiksmīgi, ka pat amerikāņu piloti apjuka un bija spiesti nosēsties uz ceļiem, jo nevarēja atrast lidostu. Tad par ceļa rādītājiem sāka izmantot cilvēkus ar karodziņiem, kurus pēc tam aizstāja baltas zīmes uz nogāzēm.
Eds Pollards: "Es tajā laikā dzīvoju North Long Beach un otrā pasaules kara sākumā man bija 13 gadu, Lidosta atradās netālu no Lakewood pilsētiņas, tur bija liela lidmašīnu rūpnīca, kura izlaida boingus. Ja brauca pa Kārsona ielu uz dienvidiem, tad jūs pabraucāt zem milzīga maskēšanās tīkla."
Vorens Holmgrīns: «Man ir 85 gadi, un toreiz es mācījos par pilotu Kalifornijā. Daudzas reizes es esmu bijis zem maskēšanās tīkla un daudzas reizes esmu redzējis to no augšas. Pirmslidojumu sagatavošanas laikā man nācās braukt ar autobusu zem tīkla un bija ļoti savāda sajūta, kad neredzēju šīs vietas no lidmašīnas. Siets bija ļtoi izturīgs, pa to varēja pat staigāt, un maskēšanās nolūkos bija cilvēki, kuri to darīja. lai radītu pilnīgi dabisku iespaidu