Ko tikai visu neuzzina, studējot Juridiskajā fakultātē. Fakti ņemti no Jura Bojāra grāmatas „Starptautiskās publiskās tiesības I”, Zigmunda Genca grāmatas „Mantošana”, Andreja Vilka grāmatas „Deviantoloģija” un Starptautisko publisko tiesību lekciju materiāliem.
Interesanti fakti6
49
0
Senajā Romā dēlu varēja atstumt no mantojuma, ja viņš pret vecāku gribu bija brāļojies ar akrobātiem vai aktieriem un pats par tādu kļuvis (tolaik šīs profesijas uzskatīja par nicināmām).
Apvienotās Karalistes pilsoņus latviski dēvē par pavalstniekiem. Oriģinālā viņi ir „Queen’s subjects”.
Reklāma
Reiz Rietumvalstis uz laiku apturēja Ziemeļkorejas kodolprogrammu, aizliedzot eksportēt uz šo valsti luksusa preces. Ziemeļkorejas līderis, izrādās, bija liels franču konjaka cienītājs un, palicis bez iemīļotā dzēriena, ātri vien kļuva piekāpīgāks.
Savulaik, lai dabūtu PSRS ārā no Afganistānas, ASV apmācīja un apbruņoja Talibana un Alkaidas radikāļus. Kādas sekas tas radīja, paši zināt...
2003. gada 23. maijā, intervijā BBC, ASV Valsts departamenta pārstāvis Džons Boltons paziņoja, ka „nekas nemainītos, ja ANO ēkā Īstriveras krastā būtu par 10 stāviem mazāk, jo ANO neesot izmantojama ASV ārpolitikas mērķu īstenošanai.” (WTF?! Kādā sakarā ANO būtu jābūtu līdzeklim ASV ārpolitikas īstenošanai?)
Reklāma
2003. gada jūnijā ASV centās uzspiest ANO balsojumu par imunitātes piešķiršanu sev no Hāgas Starptautiskās kriminālās tiesas (laikam baidījās, ka kāds viņus varētu iesūdzēt par daudzajiem starptautisko tiesību normu pārkāpumiem).
80.-jos gados, lai tiktu vaļā vaļā no apnicīgiem Greenpeace aktīvistiem, Francija uzlaida gaisā viņu kuģi. Francija tolaik izdarīja kodolizmēģinājumus, savukārt Greenpeace ar savu kuģi ieradās izmēģinājumu vietā un traucēja tos veikt. Francija sagaidīja, kamēr kuģis piestās vienā no Jaunzēlandes ostām un nosūtīja divus slepenos aģentus-ūdenslīdējus piestiprināt pie kuģa korpusa sprāgstvielas. Jaunzēlande par notikušo noskaitās ne pa jokam un iesūdzēja Franciju tiesā.
Heroīns tika sintezēts kā līdzeklis morfija atkarības ārstēšanai. Tas izrādījās 100 % efektīvs, diemžēl jaunajam brīnumlīdzeklim bija viens „neliels” blakusefekts – heroīna atkarība.
Reklāma
Pirmā pasaules kara laikā, lai mazinātu nogurumu, paaugstinātu izturību un uzturētu cīņas garu, amerikāņu, vācu, britu un japāņu kara ārsti parakstīja karavīriem amfetamīnu.