Interesanti fakti par slavenām pasaules celtnēm...Ko tik cilvēks nespēj uzbūvēt....
Interesanti fakti par slavenām pasaules celtnēm...1
26
0
Interesanti fakti par slavenām pasaules celtnēm...Ko tik cilvēks nespēj uzbūvēt....
Daži fakti par Eifeli
Eifeļa tornis ir tik nesaraujami saistīts ar Parīzi, ka liekas – tas tur atradies vienmēr. Taču no torņa nebija skatāma ne franču revolūcija, ne četru musketieru pārgalvīgās gaitas. To uzcēla par godu Pasaules izstādei 1889. gadā.
"Metāla burvja" meistardarbs izdevās spīdoši: Eifeļa tornis tika uzcelts ļoti ātri – divos gados, ieskaitot projektēšanu, bet tiešā celtniecība bija mērāma vēl īsākos laika sprīžos – mēnešos. Būvniecībā bija nodarbināti 300 strādnieku, un, ņemot vērā celtniecības sarežģītību un unikalitāti, par sasniegumu jāuzskata arī tas, ka tikai viens no viņiem gāja bojā nelaimes gadījumā.
Tornis ir sastiprināts ar 2, 5 miljoniem kniežu, tas ir 10 100 tonnu smags, torņa krāsošanai ik pēc 7 gadiem izmanto 50 tonnas krāsas.
319 m
Torņa virsotne (ieskaitot antenu)
* Skaidrā dienā no Skatu galerijas var redzēt 72 km tālu
274 m
3. platforma
* Šī platforma vienlaikus spēj noturēt 400 cilvēkus.
* Līdz 3. platformai ir 1665 pakāpieni.
115 m
2. platforma
* Ž. Verna restorāns ir viens no Parīzes labākajiem restorāniem.
57 m
1. platforma
* Šajā līmenī atrodas pasta nodaļa, to var sasniegt ar liftu, ja izvēlas iet kājām, tad līdz tai jāpārvar 360 pakāpieni.
Populārāks nekā Luvra
* Kopš pirmajām darbības dienām tornis tika izmantots dažādiem zinātnes pētījumiem, tur tika uzstādīta radio (vēlāk arī televīzijas) antena, iekārtas gaisa temperatūras, spiediena, mitruma mērīšanai utt.
* Pirmā pasaules kara gados tieši no novērošanas posteņa Eifeļa tornī laikus tika pamanīta vācu spēku pārgrupēšanās pirms trieciena Parīzei, līdz ar to franči paguva tam sagatavoties.
* Restorāniņā torņa pirmajā stāvā dejoja Marta Hari, kā izrādījās vēlāk – viena no lielākajām slavenībām pasaules spiegošanas vēsturē.
* Pa Eifeļa kāpnēm lejup ir braucis velosipēdists, pa tā ārpusi rāpušies alpīnisti, no augšējās platformas lejup lidojis izpletņlēcējs, caur piloniem izlidojusi lidmašīna.
* Ne tik spožu slavu tornim sagādāja tie vairāk nekā 350 pašnāvnieki, kas par piemērotāko veidu savas dzīves beigšanai atzina lēcienu no torņa platformas.
Stāvot pāri skandāliem un skeptiķiem, tornis turpina valdzināt visas pasaules tūristu sirdis, pulcējot divtik vairāk apmeklētāju nekā Luvras mākslas muzejs. Jo nav taču pasaulē laikam vēl piedzimis tāds cilvēks, kurš, pāris dienu pabijis Parīzē, tā arī neaizietu apskatīt Eifeļa torni.
Reklāma
Tornis ir ieguvis ievērība ar savu slīpumu. Tornis ir 55,86 metru augsts tā īsākajā pusē un 56,70 metru augsts tā augstākajā pusē. Torņa masa sasniedz 14 500 tonnas, tornī ir 244 vai 246 pakāpieni. Rekonstrukcijas laikā, kas notika laikposmā no 1990. līdz 2001. gadam, tornis bija sašķiebies par 5,5 grādiem, taču pašlaik torņa slīpums sasniedz tikai 3,99 grādu. Pizas tornis kopumā tika celts 3 periodos 177 gadu laikā. Būvniecības darbi tika uzsākti 1173. gadā un pabeigti 1272. gadā. Tornim ir 7 zvani, no kuriem smagākais ir 3620 kg, tas ticis izveidots 1654. gadā.
PASAULES TIRDZNIECĪBAS CENTRS - Ņujorka. ( 526.3m ) Kad 1972. gadā tika pabeigts 1. PTC tornis tas kļuva par augstāko ēku pasaulē un tad 1973. gadā tika pabeigts arī otrs tornis. Torņi savu rekordu saglabāja vien īsu brīdi, jo 1973. gadā pabeidza Čikāgas Sears debesskrāpja būvniecību. Kas ātri vien sasniedza 442m. augstumu (neskaitot antenas) .Dvīņu torņi tika iznīcināti terora aktā 11.09.2001. gadā.
Svelmaina saule, smiltis un Nīla, kas, lēni veldama savus ūdeņus, netraucēti plūst cauri saules izdedzinātajiem tuksneša klajumiem, pārplūstot veldzēdama tās krastā esošo faraonu un piramīdu zemi – Ēģipti. Gadu tūkstoši aiztecējuši, mainījušās varas un civilizācijas, bet Senās Ēģiptes valdnieku varenības simboli – piramīdas stāv tikpat majestātiski, it kā pat nebūtu pamanījušas nepielūdzamā laika ritējumu. Vienīgi miljoniem cilvēku, kārojot pieskarties nemirstībai, atstājuši savas pēdas uz grandiozajiem akmens monumentiem. Un, lai gan ēģiptiešiem ir teiciens “pasaule baidās no laika, bet laiks baidās no piramīdām”, Ēģiptes kultūrai raksturīga stabilitāte, kas balstījās uz drošām cerībām par nākotni. Ēģiptieši interesējās par pārlaicīgām vērtībām, ticēja dažādām nemainīgām patiesībām, cilvēka ciešai saistībai ar valsti, valdnieku. Viņi bija pārliecināti, ka cilvēks dzīvos arī pēc nāves, un cerēja uz laimīgu dzīvi aizkapa valstībā. Ēģiptes piramīdas ir izcili senās Ēģiptes arhitektūras pieminekļi – milzīgas piramidālas formas akmens būves, kas kalpoja par faraonu kapenēm. Heopsa piramīda ir viena no “Septiņiem pasaules brīnumiem”, un ir vienīgā no tiem, kas ir saglabājusies līdz mūsdienām. Senākā zināmā Ēģiptes piramīda ir Džosera piramīda.