Kā pirmā, protams, Rotšildi. Kā teica Nātans Rotšilds:
"Man ir vienalga, kāda marionete sēž britu tronī- impēriju pārvalda tas, kurš kontrolē naudas plūsmas, bet tās kontrolēju es!"
Kā pirmā, protams, Rotšildi. Kā teica Nātans Rotšilds:
"Man ir vienalga, kāda marionete sēž britu tronī- impēriju pārvalda tas, kurš kontrolē naudas plūsmas, bet tās kontrolēju es!"
Rotšildu dzimta — tā ir starptautiska ebreju izcelsmes baņķieru un finansistu dinastija, kura ir cēlusies no Vācijas. Viņi veica finansu operācijas visā Eiropā un baudīja gan britu, gan austriešu valdības atbalstu.
Dzimtas ceļš uz starptautisko atpazīstamību sākās no Maijera Amšela Rotšilda (1744—1812 g.).Viņa priekštečiem 16. gadsimtā piederēja darbnīca, kuras ģerbonī bija sarkans vairogs, uz kā attēlots romiešu zelta ērglis, un no šī ģerboņa arī radās uzvārds (burtiskā tulkojumā „sarkanais vairogs”Maijeram Amšelam Rotšildam bija pieci dēli, ko viņš ar savu lēmumu 1789. gadā nosūtīja uz piecām tā laika lielākajām Eiropas pilsētām, lai viņi uzņemtos bankas vadību katrā no tām: Salomons – Vīnē, Nātans – Londonā, Karls – Neapolē, Džeimss – Parīzē, bet Amšels palika Frankfurtē, lai palīdzētu tēvam. Šādā veidā Rotšildu ģimene paplašināja savu darbības ģeogrāfiju pa visu Eiropu.Viņa veiksmes stratēģija bija sakoncentrēt visu kontroli pār biznesu vienas ģimenes rokās, lai novērstu naudas aizplūšanu no biznesa, lieku konkurenci un ļautu gūt lielākus sasniegumus. Maijers Rotšilds veiksmīgi noturēja bagātību ģimenē ar rūpīgi plānotu laulību palīdzību starp cieši saistītajiem ģimenes locekļiem.
Nātans Maijers Rotšilds sāka paša biznesu Londonā, 1818 gadā nodibinot tur kompāniju «Rotšilds un dēli. », kura turpina strādāt arī šodien. Tajā paša gadā viņš jau aizdeva Prūsijas valdībai kredītu 5 miljonu mārciņu sterliņu apmērā. Turpmāk viņš ne reizi vien deva kredītus valdībām, kas veidoja stingru pamatu bankas biznesam. Pakāpeniski viņš ieguva Londona tik lielu ietekmi, ka 1826. gadā bez problēmam spēja izsniegt Anglijas Bankai summu, kuras pietika, lai novērstu Anghlijā tajā brīdī nobriedušo likviditātes krīzi.
Patreiz Rotšildu īpašumi tiek vērtēti ap $500 miljardiem (kaut gan neviena atsevišķaģimenes locekļa īpasumā parasti neesot vairāk par miljardu zaļo) un- lielākā daļa kompānijas "Российский Аллюминий"- lielakā alumīnija ražojošā uzņēmuma pasaulē arī pieder viņiem.
Lai gan starp Anglijas valdnieku dzimtām labāk atpazīstam Tjūdoru dinstiju, tomēr pamatvirzienus angļu kultūras un politiskās aistēmas attīstībai noteica Plantageneti. Un Anglija šodien ir tāda, kā viņa ir, tieši pateicoties Plantagenetiem. Lai gan Tjūdoru laikā radās, piemēram, Anglikāņu baznīca, un daži uzskata, ka tas bija īsts zelta laikmets, Plantagenetu ieguldījums kultūrā un politikā ir lielaks.
Plantagenetu dzimtas pamatus ielika Anglijas Henrijs II, kurš bija Anžujas Žofruā V dēls. No 1154 līdz 1485 gadam ir valdījuši 15 šis dinastijas karaļi.
Anglijas kultūra un māksla radās tieši šajā laikā. Anglijas karaļi atbalstīja mākslu un dzeju. Tieši viņu laikā gotiskajā arhitektūras stilā tika uzceltas nozīmigas vēsturiskas ēkas- Vestminsteras abatija un citas.
Arī sociālajā jomā tika paveikts šis tas ievērojams- Džons I parakstīja Lielo angļu brīvības hartu, kura ietekmēja visas civilās un konstitucionalās tiesību normas. .Anglijas parlaments ar abām pārstāvju palātām nāk no Plantagenetu laika. Arī Oksfordas un Kembridžas universitātes tika dibinātas tolaik.
Neru Gandiji- indiešu politiķu dinastija, kura bija dominējošā Indijas Nacionālajā Kongresā Indijas neatkarības laika lielakajā daļā.
Trīs šīs dzimtas locekļi- zinātnieks Džavaharlals Neru, viņa meita Indira Gandija un viņas dēls Radživs Gandijs- bija Indijas premjerministri. , divi no viņiem tika nogalināti atentātos.
Ceturtā dzimtas locekle- Soņa Gandija- šobrīd ir kongresa prezidente un viņas dēls Rahuls gandijs ir pats jaunakis ģimenes loceklis lielajā politikā. 2004. gada sīva cīņā ar politiskajiem konkurentiem viņš tika ievelēts parlamenta apakšpalātā.
Čingishans bija mongoļu impērijas dibinātājs, hans pašā lielākajā impērijā pasaules vēsturē. Šis cilvēks nāca pie varas, apvienojot milzumu klejotāju cilšu Ziemeļaustrumāzijā un okupēja vairākas kaimiņvalstis. .
Pēc savas naves Čingishans iecēla par savu pēcteci Udegej- hanu, bet impēriju sadalīja starp saviem dēliem un mazdēliem. Čingishans mira 1227. gadā pēc uzvaras pār tangutiem. Precīza viņa apbedīšanas vieta nav zināma. Viņa pēcteči turpināja paplašināt impēriju un tā pārklāja lielu daļu Eirāzijas.
Jūliji un Klaudiji
Šīs divas ģimenes bija visnozīmīgākās Senajā Romā un beigās apvienojās vienā Jūliju- Klaudiju dinastijā, no kuras secīgi nāca visi ievērojamakie Romas imperatori: Kaligula, Augusts, Klaudijs Tibērijs un Nērons. Viņi valdīja no 27 g.p.m. ē.- 68 g. līdz pēdējais no dinastijas- imperators Nērons- izdarīja pašnāvību.
Visi viņi nāca pie varas ar radniecības saišu palīdzību. Katrs no viņiem centas paplašināt Romas impēriju. un realizēja vērienīgus celtniecības projektus. Senie vēsturnieki apraksta Jūliju- Klaudiju dinastiju kā "pašslavinošu, neprātīgu, seksuali izvirtušu un tirānisku". Tomēr Roma bija varena, bet imperatori- ietekmīgi...
Lūk šādiem rakstiem, kā arī visādiem DIY(Do It Yourself) tipa rakstiem būtu jābūt lielākā daudzumā un novērtējuma ziņā būtu jāstāv pāri visādiem komiksiem un dzeltenās preses cienīgiem mēsliem par izvarošanām, incestiem utml. kas šeit tiek bieži likti.
Nevis "Российский Алюминий", bet "РусАл".
Esmu bijis lielākajā rūpnīca. Krasnojarskā.