Ielu bandas ir liela problēma jebkurā no pasaules galvespilsētām, it īpaši Amerikā.
Pēc Taisnības departamenta teiktā Amerikā ir 21,500 ielu bandas , kurās kopā ir 731 000 aktīvs bandas loceklis. Lai gan bandas kas ir "lauku miestiņos" ir mazāk krimināls , tas kas notiek lielpilsētās ir daudz trakāk nekā kāds varētu iedomāties.
Dzirdot vārdus "ielu banda" cilvēkam uzreiz atsociējas ar cilvēkiem ,kas ar uzikiem rokās stāv kādā krustojumā dīvaini skatās uz apkārtējiem un klausās 2pac'u? Ne jau tagad. Tagad vairāk tiek izmantots datortehnoloģijas lai pastrādātu noziegumus.
Apkopojot statistiku par bandām un bandu locekļiem netiku skaidrībā. Bandas diez vai , ka uztur officiālus datus par savu bandas locekļu daudzumu ,yes? Un cilvēki , kas nav bandā , bet tikai "tusē" ar viņiem arī skaitās bandas locekļi? [viela pārdomām]
Bandas locekļi pārsvarā slēpj savu piederību bandai no policijas, ja "kruķis" prasa bandas loceklim vai esi kāda bandā uzreiz tipiskā atbilde : "Nē" - kapēc? Dzīve zem policijas palielināmā stikla ir brutāla. Par jebkuru mazāko "huinju" uzreiz tiek iesēdināts un ilgāku laiku..
Pēc statistikas ko veica Amerikas Nacionālais Taisnības centrs izrādās , ka visvairāk lielu bandu locekļi ir spaņi (49%) , pēc viņiem seko melnaidānie pacani (37%) , tad baltādaini (8%) , aziaikas (5%) un vel kaut kādi ar laikam nenoteiktu rasi (1%).
No visiem 731'000 bandu locekļiem 1-5% ir jaunieši/bērni vecumā no 10-17gadiem.
Kapēc cilvēki pievienojas bandām?
1. Tas ir labs veids ,kā nopelnīt.
Nevienam nav noslēpums ,ka bandas savu naudu iegūst pārdodot narkotikas/ieročus u.t.t Cilvēki kuriem ir grūtibas ar naudu , gribot negribot iepinās ,kādas grupās kurās ir viegls veids ,kā nopelnīt , kaut arī riskants. Protams ne vienmēr bandas loceklis ir naudas kāroš bezdarbnieks , ir arī bagātas bandas kuras var atļauties visu.
2. Spiediens
Vairums bandu locekļu ir gados jauni ,varbūt tāda iemesla dēļ , ka tas ir pādzīvota bērnība un ir lielā brīvības sajūta. Ja viņi dzīvo bandas teritorijā vai ar lepnumu iet uz skolu un stāsta par savu bandu var atrast citus , kas arī grib būt tikpat kruti. Kaut arī parasti pievienojoties bandā cilvēks zaudē gandrīz visus savus iepriekšējos "pareizos" draugus , pārsvarā tas notiek nedomājot par sekām un pūļa effekta dēļ.
3. Tuvība
Daudzi kam vecāki ir darbaholiķi un reti kad ir mājas nav ar ko parunāt vai pavadīt vēlos vakarus. Redzot cik saliedēti ir bandas loceķli , dažiem liekas, ka tā ir vienīgā īstā ģimene priekš viņiem. Ir gadijumi , kad paši vecāki piedāvā pievienoties bandā , jo var gadīties ,ka paši agrāk ir bijuši tās locekļi.
Ja būs ,kādi plusiņi var uzcept otro daļu par ielu bandām. (graffiti , tetovējumi , tradīcijas , valoda , teritorijām u.t.t)