Pirmās un pagaidām pēdējās Ziemas Olimpiskās spēles šķir 94 gadi, kuru laikā tik daudz kas ir mainījies. Man šķita interesanti salīdzināt kā gadsimta laikā ir mainījies šis sporta notikums.
Pirmās un pagaidām pēdējās Ziemas Olimpiskās spēles šķir 94 gadi, kuru laikā tik daudz kas ir mainījies. Man šķita interesanti salīdzināt kā gadsimta laikā ir mainījies šis sporta notikums.
Pirmajām ZOS nebija sava logo, jo par olimpiskajām spēlēm tās tika atzītas tikai 1925.gadā, kad SOK nolemj rīkot ZOS ik pa četriem gadiem. Sākotnēji šo pasākumu sauca par ‘’Starptautisko Ziemas sporta nedēļu’’ un tā notika sadarbībā ar 1924.gada Vasaras Olimpiskajām spēlēm.
Pirmajās ZOS skatītāju skaits netika ierobežots, bet Phjončhanas stadionā bija 35 000 sēdvietu.
Šamonī Latvijas karogu nesa distanču slēpotājs Roberts Plūme, bet Phjončhanā– bobslejists Daumants Dreiškens.
Pirmajās ZOS vēl nebija olimpiskās lāpas. Pirmo reizi stadionā uguns dega 1936.gada IV ZOS Garmišā-Partenkirhenē, bet pirmā olimpiskās uguns stafete notika 1952.gada VI ZOS Oslo.
Šamonī medaļas izcīna 10 valstu pārstāvji, bet Phjončhanā uz goda pjedestāla kāpa 30 valstu sportisti. Arī no Latvijas. Žēl, ka tikai vienu reizi. Un vēl viens interesants fakts - abās šajās olimpiādēs visvairāk medaļu izcīna Norvēģijas sportisti: 1924.gadā tās ir 17 (4 zelta, 7 sudraba, 6 bronzas), bet 2018.gadā 39 (14 zelta, 14 sudraba, 11 bronzas).
Varam salīdzināt arī uzvarētāju rezultātus:
1924.gadā četriniekos uzvar Šveice ar rezultātu 5:45:54
2018.gadā četriniekos uzvar Vācija ar rezultātu 3:15:85
Ļoti labs raksts, man patika. Ieteiktu vairāk izcelt svarīgāko, lai labāk var saprast. Bet citādi tiešām ļoti interesanti.
Rakstā ielikts liels, pārdomāts darbs. Paldies par interesantiem salīdzinājumiem.
Bet pašiem olimpiešiem galevanais: pirmajās spēlē - uzvara, mūsdienās - mega seksa maratons pirms spēlēm un ballīte pēctam... : (tie kas olimpiskie sapratīs smi: