Holivudu - rajonu Losandželosā, bez šaubām, var saukt par leģendāru. Šis nosaukums kino cienītājiem asociējas ne tikai ar ASV kino industrijas sinonīmu, bet arī ar interesantu faktu un mītu sajaukumu. Ne velti šo vietu Kalifornijā mēdz saukt arī par Tinseltown.
Holivudas spožums un posts64
2676
13
Slaveno uzrakstu HOLLYWOOD izveidoja nekustamā īpašuma aģents un investors Harijs Čendlers (Harry Chandler) 1923. gadā, bet pavisam ne tāpēc, lai ar to apzīmētu ASV filmu industrijas centru. Tā vienkārši bija Losandželosas jauno dzīvojamo kvartālu reklāma un uzraksts bija nedaudz garāks – HOLLYWOODLAND un tika paredzēts, ka tas pakalnā atradīsies aptuveni pusotru gadu. Kopējie šīs reklāmas izdevumi bija 21000 dolāru. Tomēr, pateicoties „trakajai” kinoindustrijas attīstībai, uzraksts lasāms vēl šodien.
1939. gadā uzraksts tika izgaismots ar 4 tūkstošiem 20vatīgām elektriskajām lampiņām un to sāka apsargāt. Daļa zemes, uz kuras atradās uzraksts HOLLYWOODLAND tika pārdota Losandželosas pilsētai.
Reklāma
Britu aktrise Pega Entvistla (Peg Entwistle), kura neguva panākumus Holivudā, savu dzīvi beidza izdarot pašnāvību. Viņa 1932. gadā nolēca no uzraksta HOLLYWOODLAND H burta.
Ar laiku burtiņi no uzraksta HOLLYWOOD sākuši krist nost. Lai uzrakstu atjaunotu 1978. gadā žurnāla „Playboy” dibinātājs Hjū Hefners (Hugh Hefner) organizēja burtu izsoli, kura ilga trīs mēnešus. Mūziķis Eliss Kūpers (Alice Cooper) sponsorēja burta „O” atjaunošanu, bet dziedātājs Džīns Otrijs (Orvon Gene Autry) un akatieris, komponists un scenārists Pols Viljamss (Paul Williams) – burtus „L” un „W”.
Pirmā zvaigzne Holivudas Slavas alejā tika piešķirta Džoannai Vudvardai (Joanne Woodward) 1960. gada 9. februārī.
Reklāma
Zvaigznes tiek piešķirtas par attīstību un ieguldījumu kino industrijā (zvaigzne ar kinokameras emblēmu), par ieguldījumu skaņas ierakstu industrijā (zvaigzne ar fonogrāfa emblēmu), par ieguldījumu teātra attīstībā (zvaigzne ar teātra maskām), par ieguldījumu TV industrijā (zvaigzne ar televizora attēlu), par ieguldījumu radio industrijā (zvaigzne ar mikrofona attēlu).
Pavisam Slavas alejā ir ap 2600 zvaigžņu un visā tās pastāvēšanas vēsturē tikušas nozagtas četras zvaigznes – Kirka Duglasa (Kirk Douglas), Džeimsa Stjuarta (James Stewart), Džīna Otrija (Orvon Gene Autry) un Gregorija Peka (Gregory Peck).
Zvaigznes ir piešķirtas ne tikai cilvēkiem, bet arī multiplikācijas filmu varoņiem, piemēram, Mikipelei (Mickey Mouse), ēkām, kompānijām, filmu varoņiem, grupām. Tāpat ir arī tukšas zvaigznes.
Reklāma
Džīns Otrijs ir vienīgais mākslinieks, kuram ir zvaigznes ar visām piecām emblēmām.
2001. gada novembrī Holivudas sirdī tika atvērts Kodaka teātris (Kodak Theatre), kurā var satilpt 3000 skatītāju. Šis teātris tad arī kļuva par pirmo pastāvīgo Amerikas Kinoakadēmijas balvas – „Oskara” pasniegšanas vietu.