Droši vien kad izlasīji šī raksta pirmo daļu radās dažādi jautājumi. Daži bija ierakstīti komentāros. Centīšos rast atbildi. :D
Hitlera flaktorņi (neliels papildinājums)6
Tātad kopā visā Vācijā Hitlers uzcēla 3 veidu torņus un izvietoja pilsētās. Mazākie bija domāti vēstures pieminekļu saglabāšanai tādi trīs atrodami Vīne. 3 torņi ir bijuši arī Berlīnē šos torņus apkalpoja seši virsnieki un 160 ierindnieki. Viens tornis daļēji saglabājies . Šo torņu nojaukšana Sabiedrotajiem izmaksāja dārgi. 1947. gadā Briti mēģināja torni pie Zoo uzlaist gaisā ar 25. tonnām sprākstvielu, taču tas tikai nodrebēja. Tas pedevās tikai 1948. gada jūnijā kad 35 tonnas sprāgstvielu to sašķēla trijās daļās. Humobolthainas torni Sabiedrotie apraka ar zemi jo tā spridzināšana bija pārāk dārga.
Aizsardzība nav efektīva. Lai gan zenītartilērijas torņu lielos 128 mm dubultstobru lielgabalus uzskatīja par WW2 labākajiem pretgaisa uzlidošanas ieročiem tie nespēja novērst uzlidojumus Vācijas galvaspilsētai. Protams sprādzieni biedēja pilotus taču lidmašīnas netika notriektas. Visā kara laikā Humboltainas zenītartilērijas tornim izdevās notriekt tikai 32 lidmašīnas. Kāds ģenerālleitnanta Oto Vilhelma don Renca ziņojums apstiprina ka vācieši izšauj aptuveni 3000 šāviņu lai notriektu vienu lidmašīnu. Rezultāti bija tik sliki jo piloti ātri iegaumēja rajonus kur atrodas torņi un vienkārši tur nelidoja.
Kara beigās torņos ar lielgabaliem šāva pat pusaudži. Tā tas bija tāpēc ka visiem karavīriem vajadzēja aizstāvēt Vāciju. Ar lielgabaliem šāva arī karagūstekņi. Apmācīti artilēristi veica tikai tēmēšanu pēc radara norādēm.
Pievienošu vēl dažas bildes ar šiem torņiem.
Hitlers Hamburgā uzbūvēja divus pretgaisa aizsardzības torņus. Viens bija tieši tāds pats kā Berlīnē, otrs-nedaudz mazāks. Šiem torņiem vajadzēja sargāt svarīgo Ziemeļvācijas ostas pilsētu pret uzlidojumiem. Abi torņi ir saglabājušies
Ceru ka šī informācija kādam noderēja ziņkārības apmiernāšanai.