Psihadēliskās vielas pazīstamas arī kā halucogēni ir psihotropo vielu grupa, kas izraisa izmaiņas cilvēka uztverē, domāšanā, emocijās un apziņā. Halucinogēnu galvenā iedarbība neizpaužas kā esošā prāta stāvokļa izmaiņas, bet gan kā jaunu stāvokļu ierosināšana, kas ir pilnīgi citādi nekā ikdienā esošā, parastā apziņa. Šīs stāvokļa izmaiņas bieži var tikt salīdzinātas ar citām neparastām prāta apziņas formām: transu, meditāciju un sapņiem. Šīm vielām pieder LSD, dievišķā salvija, DMT, ajavaska, psilocibīns un vēl daudz citu halucogēnu. Tālāk jums parādīšu kādas izmaiņas šīs vielas rada cilvēka vizuālajā uztverē, un, nē, cilvēki šo vielu ietekmē neredz lidojošus ziloņus.
Halucinogēnu vizuālā reprezentācija14
Krāsu pastiprināšana ir efekts kas subjetam krāsas liek interpretēt spilgtākas un košākas nekā ikdienā. Kā arī ir novērojamas kontrastu atšķirības. Principā tas nozīmē, ka sarkanā krāsa šķitīs sarkanāka, zaļā krāsa zaļāka un izteiktāka nekā esot slaidrā.
Augstāk esošā bilde reprezentē atšķirību starp to kā cilvēks uztver krāsas normālā stāvokli un kā atrodoties halucogēnu ietekmē. Bet šī bilde parāda kā varētu izskatīties mežs atrodoties tajā.
Pastiprināta spēja saskatīt paternas - uzlabojas cilvēka spēja analizēt objektu vai redzamo objektu kopu un redzot to veidot pazīstamas sakarības ar citur redzētiem objektiem. Piemēram spēja saskatīt seju mākonī vai cilvēka veidolu no tumsā uz krēsla uzliktām drēbēm.
Halucogēna iedarbības laikā cilvēks šīs sakarības spēj redzēt gandrīz visur kur skatās un ar savu prātu mainīt to veidolu.
Asuma pastiprinājums tiek definēts kā spēja redzēt skaidrāku un asāku attēlu. Parasti šis efekts izpaužas kā smalku redzamā objekta daļu skaidrāka redzamība, precīzāks fokuss un skaidrība.
Šis gifs parāda kā reālā laikā mainoties fokusa punktiem un asumam izskatās ka objekts kustas un lokas.
Palielinājums - vizuālais efekts kad šķiet, ka daļa no objekta atrodas tuvāk vai ir palielināta. Šajā gifā ir iekļaut arī attēla kustība kas ir viens no halucogēnu vizuālajiem efektiem.
Objekta daļu izmēra maiņa.
Rekursija - attēla kustība sevis atkārtojošā manierē, šis efekts parasti notiek aizsedzot visu pārējo redzes laukā.
Bilžu atpalikšana - kustinot objektu tā attēls izgaist ar aizkavi tādējādi paliekot vēl vietās kur reālais objekts vairs neatrodas. Domāju, ka šeit nav ko skaidrot, jo gifs visu ļoti labi attēlo.