Uzzini, kuram no viņiem patika dūru cīņas! Kuram garšoja jēra karbonādes! Bet kurš spēja radīt haosu mājās!
Ģēniju dīvainības #221
Lords Bīrons briesmīgi dusmojās redzot uz galda soļanku, bet Čarlzs Dikenss pēc katrām 50 uzrakstītajām rindiņām izdzēra malku karsta ūdens.
Pārsteidzoši ir tas, ka klasiķis Andersens bija neizglītots. Rakstot viņš izdarīja daudz gramatiskas un ortogrāfiskas kļūdas, ka nācās pieņemt dažas meitenes, kas parakstīja visu no sākuma līdz beigām. Hanss tērēja daudz līdzekļu, bet citas izejas nebija, savādāk izdevniecība atteiktos drukāt viņa stāstus.
Vēl viens ekstravagants rakstnieks bija Ričards Mutons: iedvesmas brīžos viņš zaudēja prātu, sāka kaut ko murmināt un griezt visu pēc kārtas.
Rakstnieks Alberts Kamī deva priekšroku precēties ar sievietēm, kurām ir garīgās attīstības traucējumi - viņa sievas nebija no mūsu pasaules. Jā, un arī viņš pats bija cilvēks ar dīvainībām. Kad viņš paņēma savu otru sievu no slimnīcas, viņš aizmirsa.. savus jaundzimušos dvīņus...
Salvadors Dalī - noliktava visādu dīvainību. Ko gan tik izsaka viņa ārējais izskats: novaskotas un uzlīmētas ūsas kā kaķim; spīdīgi, "pielaizīti" mati; mantija (apmetnis) un nemanīgais spieķis ar sudraba rokturi.
Stāstā "Zobenu deja", Vellers aprakstījis Dalī: "..Durvis atvērās ar troksni, un sēžot uz liela sūkļa ierodas kails Dalī, virs galvas vicinot zobenu! Viņš slīd caur zāli uz pretējām durvīm, viņu izlaida cauri un durvis aizcirtās!"
Ceļā uz Ameriku meistars parādīja gleznu uz kuras bija attēlota Gala(viņa sieva) ar... karbonādēm uz pleciem. "Viss ir vienkārši: Es mīlu Galu un mīlu jēra karbonādes. Te viņi ir abi kopā. Lieliska harmonija." - tā skaidroja Dalī. Dalī apgalvoja, ka ir piedzimis divus mēnešus agrāk, nekā norādīts dzimšanas apliecībā: "Domāt es sāku, kas māte bija grūtniecības septītajā mēnesī. Atceros tur bija mīksti, klusi un silti - paradīze."
Vienreiz Salvadors sabiedrībā parādījās niršanas ķiverē un akvalangā: "Tā ir ērtāk nolaisties zemapziņas dzīlēs."
Dalī arī pieder teiciens: "Dažreiz es spļauju uz savas mātes portretu, tas man sagādā prieku."
Matemātiķis Dekarts savas teorēmas izdomāja guļus.
Nobela prēmijas laureāts Levs Landaus patstāvīgi runāja sacerējumos, dzejoļos, kurus izdomāja ejot. Vēl fiziķis mīlēja pārbaudīt pacietību, sakot: "Tā nav fizika, te domāt vajag.."
Mendeļejevu visi kaimiņi nezināja kā izcilu ķīmiķi, bet kā čemodānu izgatavošanas meistaru. Šī nodarbe viņam ļoti mīļa.
Vācu vēsturnieks Teodors Momzens neatļāva savā mājā lietot elektrību. Visi viņa darbi bija uzrakstīti petrolejas lampas gaismā. Kad viņa nebija mājās, viņa radinieki izmantoja elektrību, par ko viņš bija dusmīgs. Vienreiz viņš pats ieslēdza elektrību, lai atrastu sērkociņus priekš lampas.
Nils Bors bija nacionālās futbola izlases loceklis, bet Pitagors bija pirmais olimpiskais čempions dūru cīņās.