Uzgāju vienu interesantu fotogrāfiju ar aprakstu, kas man iepatikās un izdomāju, ka gribu piemeklēt vēl pāris tādas, manuprāt visai iespaidīgas bildes, lai sanāktu rakstiņš. Lai nu kā, bet ceru, ka patiks :)
Fotogrāfijas, kas šokēja Pasauli95
Šī fotogrāfija tika atrasta kāda SS kareivja privātajā albumā, aizmugurē bija marķējums: „Pēdējais ebrejs Vinnicā”. Tas bija pēdējais no 28 000 ebrejiem, kas šeit dzīvoja.
Fotogrāfija uzņemta 1989. gadā Ķīnā, Pekinā Kāds students bloķē tankus, kas brauca uz pilsētas laukumu, lai apturētu protestantus. Sakarā ar viņa anonimitāti, šim studentam tika piešķirta iesauka „Tank Man”. Jāpiebilst, ka viņš paguva aizbēgt, īsi pirms laukumā izplūda nevainīgu cilvēku asinis.
PSRS kareivji Raqymzhan Qoshqarbaev un Georgij Bulatov piestiprina Padomju Savienības karogu uz Reihstāga ēkas jumta, Vācijā, 1945. g. maijā.
Viens no simboliskākajām fotogrāfijām 20. gadsimtā. Tā uzņemta 1957. g. 4. septembrī, kad Doroteja Counta izgāja no mājas, lai dotos uz Hardinga augstskolu kā pirmā melnā studente ASV. Ne tikai fotogrāfs un reportieri sekoja viņai, bet arī vietējie iedzīvotāji (baltādainie) kuri bija saniknoti, kā rezultātā uz Dorotejas pusi tikai raidīti visai vulgāra rakstura vārdi un pat akmeņi. Jāpiebilst, ka pēc 4 dienām viņa skolu pameta.
Foto uzņemts 1967. gada 21. oktobrī. Fotogrāfs Bērnijs Bostons bija pārliecināts, ka šis foto gūs lielus panākumus. Attēla centrā stāv Džordžs Hariss, jauns aktieris, kurš liek puķes ieroču stobros. Vēlāk tā kļuva par hipiju kustības simbolu, kā arī par vienu no Aukstā kara simboliem.
Amīši nemaz arī nebija tādi pūkaini cālīši, arī viņi pastrādāja daudz zvērību. Šī fotogrāfija ir uzņemta Dienvid-Vjetnamā 1968.g. 16. martā, šī diena iegāja vēsturē ar nosaukumu „My Lai slaktiņš”. Šai laikā gāja bojā aptuveni 400 miermīlīgi, neapbruņoti maza Vjetnamas ciematiņa iedzīvotāji. Amerikāņu kareivji izvaroja sievietes un bērnus, spīdzināja, izkropļoja un aukstasinīgi nogalināja. Es zinu, ka esmu lasījis rakstu par šo slaktiņu Ilustrētajā Vēsturē, bet zinu arī, ka ir dokumentāla filma, kuru viennozīmīgi būtu vērts noskatīties.
Šī fotogrāfija tika uzņemta 1988. g., kad ASV prezidents Ronalds Reigans bija vizītē uz Padomju Savienību. Varbūt šis foto gluži „nešokēja” pasauli, bet tomēr to diezgan iespaidīgu padara fakts, ka vīrs ar fotoaparātu (kreisajā malā) ir tagadējās Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kurš izlikās par tūristu, lai gan tagad mēs zinām, ka tajā laikā viņš bija VDK (Valsts drošības komiteja) spiegs.
Fotogrāfijā redzams ASV militārpersonas līķis, kurš tika vilkts pa putekļainajām Somālijas ielām 1993. gadā. Mirušais kareivis bija viens no pieciem amerikāņiem, kurus nogalināja pēc Muhameda Faraha Aidīda pavēles sākt konfliktu ar ANO.