Vai esi smēķētājs, vai pasīvais smēķētājs? Lai nu kā, šajā rakstā daži tiešām diezgan fascinējoši fakti par un ap cigaretēm.
Fascinējoši fakti par cigaretēm58

Cigaretes ir vispārdotākā prece visā pasaulē. Katru gadu no valsts uz valsti tiek pārvests aptuveni viens triljons cigarešu. Nauda, kas grozās ap šo industriju ir apmēram 400 miljardi ASV dolāru.
1997. - 2005. gads bijis laiks, kad cigaretēs bijis lielākais nikotīna daudzuma pieaugums. Dažas cigaretēs ( stiprākajās) nikotīna daudzums auga pat par vienpadsmit procentiem.
1970. gadā ASV bija aizliegums televīzijā reklamēt un publicēt cigaretes. Pēc gada šis aizliegums tika likvidēts.
Sākoties 21. gadsimtam lielāka peļņa nāca, pārdodot cigaretes citām valstīm, nevis savas valsts pircējiem.
Amerikā 70% no šīs industrijas pieder Marlboro, Camel, Kent.

Cigaretes satur 43 visnotaļ nozīmīgas ķīmiskās vielas.
Mūsdienu tipa filtrus jau 1950. gadā ieviesa Kent industrija.
Cigaretes satur arī vielu, kas ir cilvēka urīnā.
Nu jau gandrīz visā pasaulē vecuma ierobežojums, lai pirktu cigaretes ir 18 gadi, dažās vēl nesen bijis 16 gadi. Vienīgi Japāna cigaretes var prikt no 20 gadu vecuma.

Skumjākais fakts ir, ka ar katru gadu tabakas pārdošanas tirgus aug.
Arvien vairāk valstīs pieņem likumu par to, ka aizliegts smēķēt publiskā vietā.
Zinātnieki teic, ka smēķētaji zaudē vidēji 14 gadus no savas dzīves. Respektīvi, ja regulārs smēķētajs mirst 50 gados, viņš nodzīvotu apmēram līdz 64-65 gadiem. Bet, protams, ir iespēja, ka smēķētajs dzīvos ļoti ilgi.
Līderi pēc smēķētaju skaita ir Kentuki, Indiana un Tenesija, tur smēķētaju procents ir apmēram 30%.Viszemākais procents ir Konektikutā - 10%.
Cigaretes pat vismazākajās devās satur līdz pat 4000 dažādu piejaukumu un tiem sadegot, rodas vēl 200. Lielākā daļa no tam 200 jaunajām vielām ir kaitīgas un rada lielākos bojājumus.

ASV atkal izceļas kādā faktorā.. Amerikā smēķē apmēram 22% sieviešu. Savukārt, starp vīriem šis procents ir 35. Šie ASV kā valsts procenti sit pušu visu pārējo kontinentu procentus. Vienīgi Eiropā smēķē 26% sieviešu.
Nikotīns sasniedz smadzenes apmēram 10 sekundes pēc tam, kad esat ievilcis dūmu. Nikotīns no smēķēšanas nonāk visur, pat krūts pienā, tāpēc grūtniecem nav ieteicams smēķēt.
Pēdējie fakti licina, ka cilvēki vairak pāriet uz mentola un 'tievajām' cigaretēm. Sieviete ar parasto cigareti rokās paliek arvien lielāks retums.

Saucamajām 'vieglajām' cigaretēm filtrā ir gaisa caurumi, kurus gan smēķētaji jau iemanījušies aizsegt ar pirkstiem.
Lai smēķētajs būtu tādā pašā formā kā nesmēķētājs, tam ir jāsporto divreiz vairāk un jāēd divreiz veselīgāk. Pieturoties pie normām sportā un ēdienā, smēķētajam organisms var kļūt tieši stipraks cīņā ar vīrusiem.
Viss stabilākais smēķēšanas fakts - smēķētaji vienmēr pīpē pēc ēdienreizes. Nu gandrīz vienmēr.
Fakti liecina, ka aptuveni 35% pārdoto cigarešu ir kontrobanda.

Diezgan liela daļa no smēķētajiem uzsākuši savas gaitas mazliet pirms legālajiem 18 gadiem.
Smēķēšana būtībā ir vienīgais legālais veids, kā tikt pie tabakas.
Bēdīgs fakts, ka ir cigaretes, kur tabakas daudzumu samazina, bet palielina nikotīna daudzumu.
Smēķētajiem ar gadiem zūd miera sajūta, stimuls, modrība un citas līdzīgas īpašības.
Tev patiks šie raksti
