Kas tik nav lasīts, kas tik nav zināms par Černobiļu un avāriju tur. To visu vēl atsvaidzināja Fukušimas avārija. Vieta, kura uz visiem laikiem iegājusi vēsturē, vieta par kuru runās mūžīgi. Bet šeit, vēl daži, mazāk zināmi fakti par Černobiļu un atomavāriju tur.
Fascinējoši fakti par Černobiļu83
Sabrukuma laikā, trīs brīvprātīgie metās iekšā radioaktīvā baseinā, lai atvērtu caurules. Viņi visi nomira, bet novērsa sprādzienu, kas varēja būt desmit reizes lielāks nekā Hirosimā.
Radiācijas līmenis bija tik augsts, ka mirušie tika ievietoti svina zārkos. Tie, kas tīrija vietas ap zārkiem, varēja to darīt tikai 40 sekundes, pat speciālajos tērpos.
Pēc pirmā sprādziena, Geigera skaitītāji uzrādija skaitļus 3,6 - tas nozīmēja, ka viss ir normas robežās. Bet lieta tāda, ka tie tikai veidoti kā skaitītaji, kas tālāk par 3,6 neskaita. Īstais mērījums būtu bijis 15 000.
The Shelter Project ir divu miljardu vērts projekts, tas bija projekts, kas novērstu radiācijas izplatīšanos. Šī radiācijas siena bija 29 000 metrus gara.. Kaut kas daudz varenāks un lielāks par Brīvības statuju.
Černobiļā esošā pilsēta Pripjata netika informēta par avāriju pirmās divas dienas pēc pirmā sprādziena. Pasaule par šo sprādzienu uzzināja, kad detektori radiāciju uzrādija Zviedrijā.
Radiācija bija tik intensīva, ka ugunsdzēsēju acis mainīja krāsu no brūnas uz zilu. Cilvēkiem lika dzert vodku, lai samazinātu iespēju saslimt ar vairogdziedzera vēzi.
489 kvadrātkilometrus plaša zona jeb 'izslēgšanas' zona tagad ir tāda kā dzīvnieku patversme. Tur mīt dzīvnieki, kuri tiek turēti prom no medniekiem. Lapsas, vilki un visvisādas dzīvnieku sugas.
Sēnes, kas pēc avārijas auga milzu ātrumā, kā izrādās, pārtika no radiācijas. Tas bija nosēdušas visu reaktora sienu, kas vienlaikus palīdzēja, jo neizdalijās apstarotā enerģija.
Par 250 dolāriem tev ir iespēja pastaigāties pa tā saukto 'izslēgšanas' zonu. Lai gan notikumi bija sen, cilvēks, kas ir šīs vietas pārvaldnieks teic, ka šī vieta būs neapdzīvota vēl vismaz 20 000 gadus.
Izmantojot artilērijas granātas piepildītas ar sudraba jodīdu, militāristi izveidoja lietus mākoņus. Tas tika darīts, lai lietus nomazgātu nost radioaktīvās daļiņas.