Sveiki spocēni! Ir jauns gads klāt un kā jau daudziem no Jums, arī man ir jaunā gada apņemšanās. Tātad vismaz 2 raksti mēnesī, kas saistīti būs ar stiprinošajiem dzērieniem, kas daudziem liek justies kā valdniekiem
Fakti par viskiju!2
Viskijs agrāk tika saukts par „Aqua Vitae” jeb dzīvības ūdeni. Cilvēki ticēja, ka tam piemīt dziedinošas īpašības.
Apdomīga viskija lietošana palīdz cilvēka metabolismam, izveidot labo holesterīnu, palīdz cīņā pret vēža šūnām, var samazināt risku sirdstriekai, sajukšanai prātā un palīdz aizsargāties pret artēriju aptaukošanos.
Viskijs var izturēt un nesasalt ļoti zemās temperatūrās. Skotu polārpētnieki ņēma līdzi viskiju, kas nesasala pat -30 grādos.
90% viss iesala viskijs (Single Malt) nāk no Skotijas.
Viskija ražošana ir 2. lielākā industrija Skotijā dodot vairāk kā 35 000 darbavietas un pievienojot aptuveni £4.25 miljardus Lielbritānijas ekonomikai.
Atvērta viskija pudele var saglabāties 5 gadus. Stikla pudelē viskijs var saglabāties vairāk kā 100 gadus un sastāva/garšas ziņā nemaz nemainīties.
Katru gadu 2-4% visa viskija, kas atrodas koka mucās, iztvaiko gaisā. Šī viskija daļa tiek saukta par „Angels share” jeb eņģeļa daļu.
Viskiju raksta divos dažādos veidos. Īrijā un ASV lieto „Whiskey”, bet Skotijā un Kanādā – „Whisky”.
Skotu viskijs ir destilēts 2 reizes, kamēr Īru viskijs – 3 reizes.
Lielākie reģionālie viskiji ir – Skotu (Scotch Whisky), Īru (Irish Whiskey), Kentucky Bourbon, Canadian Whisky un Tennessee Whiskey.