Cilvēka sperma pārvietojas milzīgā ātrumā - līdz pat 4mm minūtē, bet daudzi spermotozoīdi ir lēni, līdz pat 1 milimetram minūtē. Vidējais spermotozoīda "ceļojuma" ceļojums uz olvadu ir 175 milimetri, kas nozīmē, ka viņš līdz galapunktam var nokļūt vidēji 45 minūtēs, bet "ceļojums" var ieilgt kaut līdz 3 dienām.
Praksē, neaizsargāta seksa laikā, kad spermotozoīdi nonāk sievietes ķermenī, tikai 1 no 4 sievietēm ieņem bērnu. Viens no iemesliem, kāpēc ir tikai viena iespēja no četrām, ka sieviete paliks stāvoklī ir tāda, ka spermotozoīdam nav virziena sajūtas un paiet ilgs laiks, kamēr tiek atrasta olšūna. Un tikai 1 no 5 spermotozoīdiem sāks peldēšanu pareizajā virzienā.
Neauglība vīriešiem iestājas daudz agrāk nekā sievietēm. Neauglība var iestāties pat no 25 gadiem, bet tas ir retums. (bet fakts).
New York vīriešiem ir par 50% vairāk spermas nekā vīriešiem no Los Angeles
Sperma var peldēt tikai vienā virzvienā - uz priekšu.
Sperma nobriest 2.5 mēnešus.
Reklāma
Viss izšļāktais, ko mēs uzskatām par spermu nemaz nav sperma - šī viela sastāv tikai 5% no spermotozoīdiem. Pārējais ir šķidrums, kas ir bagāds ar uzturvielām un aizsardzības substrātu, lai palīdzētu spermotozoīdiem nonākt uz olšūnu.
Cik vesels ir cilvēks, tik vesela ir viņa sperma. Uzturs un kaitīgie ieradumu ļoti ietekmē spermotozoīdu aktivitāti un daudzumu. Tadējādi arī auglības efektivitāti jeb iespējamību. Ja vīrietis lieto alkoholu, smēķē, uzturā lieto neveselīgu pārtiku, neuzturas svaigā gaisā un nenodarbojas ar sportiskām aktivitātēm, viņa sperma nebūs aktīva un spermotozoīdi būs daudz mazāk nekā veselam vīrietim. Bet jautājums, kā tas ietekmē pēcnācēju? Ja jūs esat veselīgs un negrēkojat ar neveselīgu pārtiku utt, tad visticamāk, Jūsu pēcnācēji būs garlaicīgi.