Cilvēka smadzenēm piemīt lielākas iespējas, nekā domājam. Tās var trenēt un likt tām strādāt citādāk. Bet tas, savukārt, nosaka to, kāda būs mūsu dzīve.
Cilvēka smadzenēm piemīt lielākas iespējas, nekā domājam. Tās var trenēt un likt tām strādāt citādāk. Bet tas, savukārt, nosaka to, kāda būs mūsu dzīve.
1. Smadzenes neredz atšķirību starp realitāti un iztēli.
Smadzenes vienādā mērā reaģē uz visu, par ko domājat. Šajā ziņā tām nav nekādas atšķirības starp objektīvo realitāti un jūsu fantāzijām. Šī iemesla dēļ ir iespējams tā saucamais placebo efekts.
Ja smadzenes uzskata, ka jūs lietojat farmaceitisku preparātu (un nevis cukura tabletīti), tad uz to arī reaģē attiecīgā veidā. Izdzēri placebo, domādams, ka tas ir aspirīns, un smadzenes organismam dos komandu samazināt ķermeņa temperatūru.
Tieši tāpat strādā arī nocebo efekts, tikai otrādi. Ja hipohondriķis skatās vakara ziņu izlaidumu un izdzird par jaunas slimības uzliesmojumu, tad viņš var tīri fiziski sākt izjust attiecīgos simptomus.
Labā ziņa ir tā, ka, ja uz dzīvi raugāties caur rozā brillēm, tad, visdrīzāk, jūtaties laimīgs uz augstā serotonīna (laimes hormona) līmeņa asinīs rēķina. Jebkura konstruktīva doma vai sapnis par laimīgu nākotni ir spējīgi uzlabot jūsu fizisko stāvokli tieši te un tagad.
2. Jūs redzat to, par ko domājat visvairāk.
Lai arī par ko jūs domātu, tas kļūst par pamatu jūsu dzīves pieredzei. Teiksim, ja esat nopircis jaunu auto, tad biežāk pievērsīsiet uzmanību tieši šīs markas mašīnām. Tas ir tāpēc, ka pēc tās pirkuma par savu automašīnu domājat biežāk, nekā līdz šim.
Kāpēc ir svarīgi to apzināties? Lieta tāda, ka izķepuroties no jebkuras stresa situācijas var, pārprogrammējot savu domāšanu. No otras puses, ja cenšaties analizēt politisko situāciju, kuru dažādi kanāli pasniedz savādāk, tad ticēsiet tikai tiem, kuru viedoklis sakrīt un atspoguļo jūsu pašu viedokli.
Ir vēl kas. Vai esat ievērojuši, ka cilvēki ātri vien sagrupējas pēc interesēm? Pozitīvi ļaudis biežāk draudzējas ar tikpat pozitīvajiem, bet hipohondriķi – ar sev līdzīgajiem, vai ne tā? Tā nav sakritība. Ja vēlaties savā dzīvē ko mainīt, sāciet ar savas domāšanas šabloniem.
3. Lielāko daļu laika smadzenes strādā autopilotā.
Cilvēka smadzenes dienā ģenerē vidēji 60 tūkstošus domu. Bet vairāk kā 40 tūkstoši no tām būs tās pašas, par ko domājāt vakar. Tāpēc ir tik viegli nonākt negatīvas dzīves uztveres strupceļā. Un tāpēc mums biežāk jāmaina pierastā vide uz nepazīstamu, lai ‘’iztīrītu’’ smadzenes.
Negatīvas domas rada stresu un nemieru jau pašas par sevi, pat ja reālajā dzīvē tam nav iemesla. Un tās reāli iznīcina imunitāti, kas ir spiesta uz to reaģēt (skat. punktu Nr.1).
Trenējiet savas smadzenes. Lieciet tām biežāk reģistrēt pozitīvas domas. Jo vairāk centīsieties, jo ātrāk un vienkāršāk jums tas izdosies. Pret dzīvi attiekties apzināti – tas nozīmē pašam sākt kontrolēt visus šos zemapziņas procesus. Galvenais šīs prakses mērķis – panākt to, lai lielākā galvā ienākušo domu daļa būtu pozitīvas.
4. Periodiski atslēgties – tas ir dzīvībai svarīgi.
Jūs varat burtiski slīkt negatīvu domu tūkstošos, kuras dienas laikā sastrēgušas galvā. Tāpēc jums ‘’jāatslēdzas’’ – tas dos atelpu imūnsistēmai, padarīs jūs veselāku un laimīgāku.
Vienkāršākais veids, kā uz mirkli ‘’atslēgt’’ smadzenes – meditācija. Tā ļauj apziņu pārvērst par ērtu un efektīvu instrumentu.
Un vēl. Par atvaļinājumu. Izvēlieties aktīvu atpūtu: slēpošanu, niršanu, pārgājienus kalnos. Jo vienkāršāk koncentrēties uz aizraujošu procesu, jo efektīvāk ‘’iztīrīsies’’ galva.
5. Jūs varat izmainīt savas smadzenes. Burtiski. Fiziski.
Kad koncentrējaties kādam darbam, kur nepieciešama prāta piepūle, jūsu smadzenes aktīvi ģenerē jaunus nervu savienojumus. Šo procesu biologi sauc par neiroplastiskumu.
Tas darbojas šādi. Ja domājat, ka nevarat notievēt, tad ar laiku šī doma vien pastiprināsies. Bet, ja šo zemapziņas pārliecību nomainīsiet uz domu ‘’Esmu lieliskā fiziskajā formā”, tad jūsu smadzenes ikreiz tai būvēs klāt jaunas neironu saites. Jūs sāksiet ievērot arvien jaunas iespējas, kuras ļaus pārvērst šo zemapziņas uzstādījumu jaunā realitātē.
Jūs varat pakļaut sev savu apziņu un mainīties. Jums ir iespējas panākt visu, ko vēlaties. Galvenais – noticēt tam. Jo jebkurš fizisks process sākas ar domu, kura dzimst jūsu galvā.
Visiem ļooooti iesaku noskatīties filmu "the secret"
Perfekti atspoguļo raksta tēmu.
http://filmix.net/dokumentalenye/4978-sekret-the-secret-2006.html
Bija filma par reāliem notikumiem psrs laikos kur divas grupas iesūtija cietumā,vienu kā cietumniekus ,otru kā apsargus un ar laiku apsargi sāka pārspīlēt un izjust varenību,sāka izmiet ieslodzītos utt,līdz slepkavībām,jo sagāja smadzenes sviestā. Tā pat ir bijis ar to ka cilveku grupu apsmej un sauc par tizliem un ar laiku viņi arī palika atpalikuši..
zbis, čels rekur kultivē pašhipnozi. Karoč pēc sacītā sanāk tā - ja es ļoti, ļoti gribētu lai Saule izdeg, tas arī notiktu, neskatoties uz 8 miljardiem citu galvu uz šīs pasaules? Marek, tev vēl daudz ir jāmācās par cilvēkbūtni un Visumu. Beidz likt šādus rakstus, kuri domāti lai uzkārtu citus.
Viss kas te ir teikts ir puspatiesība un nekas vairāk. Kam tāda derīga? Nevienam.
Marek, ko nozīmē meditēt? Meditācija ir tikai viena? Kāds ir meditācijas prāta stāvoklis? Tas ir "blank mind"?
Meditācija nu galīgi nav smadzeņu atslēgšana. Manliekas, ka tieši otrādi, tās darbojas efektīvāk.
Mainīs uztveri, lūdzu autor pasaki kādā veidā šie ļoti izpaltītie fakti mainīs manu uztveri? Tā kā savu rakstu necel pa augstu? Pirmo reizi dzirdu, ka teksts cilvēka uztveri maina vai bilžu efekts?