Sveiki! Esmu no tiem, kas sapņo daudz un bieži. Saka, ka biežāk sapņi rādās tiem,kam ir traucēts miegs, bet es gluži neteiktu, ka tā ir. Bieži domāju par to, kā vispār tie sapņi rādās, ko nozīmē u.t.t. Ja arī tevi tas interesē tad lūk fakti par sapņiem. :)
Fakti par sapņiem19
Aklu cilvēku sapņi. Cilvēki, kuri ir kļuvuši akli dzīves laikā redz attēlus un simbolus savos sapņos. Tie cilvēki, kuri ir piedzimuši akli neredz nekādu attēlus, tomēr arī viņi sapņo tikpat spilgti. Tajos ietilpst viņu citas maņas – smaržas, skaņas, taustes un arī emocijas. Viņiem ir grūti ieraudzīt kādu personu, bet viņu ķermeņa vajadzība pēc miega ir tikpat liela kā ikvienam cilvēkam, tāpēc tie spēj ieraudzīt dažādas pozas, kādās cilvēks var gulēt.
Tu aizmirsti 80% no sava sapņa! Ir pietiekami pabūt nomodā 5 minūtes un vairāk kā puse no tava sapņa ir aizmirsta. Interesants fakts - Roberts Louis Stevensons nāca klājā ar savu stāstu par Doctor Jeckyll and Mr. Hyde iedvesmojoties no saviem sapņiem. Arī Mērijas Šellijas Frankenšteins bija sapņa parādīšana dienas gaismā. Un vēl kas – pasen uzzināju, ka atcerēties sapni palīdz sava veida buramvārdi „RAOM BAOM”, kuri ir jāatkārto normālā balsī ar acīm ciet kā ir tikko pamodies, bet ir kārtīgi jākoncentrējas uz sapni. Pašai ir sanācis tikai pāris reizes.
Ikviens sapņo! Katrs cilvēks redz sapņus (izņemot tos, kuriem ir nopietni psiholoģiski traucējumi), bet sieviešu un vīriešu sapņi ir atšķirīgi un arī reakcija uz tiem atšķiras. Vīrieši mēdz vairāk sapņot par citiem vīriešiem, bet sievietes sapņo par abiem dzimumiem vienādā daudzumā. Turklāt gan sievietēm, gan vīriešiem ir vērojama seksuāli saistīta fiziskā reakcija neatkarīgi no tā, vai sapnis ir seksuāla rakstura. Vīriešiem ir vērojama erekcija, bet sievietēm stiprāka asiņošana mēnešreižu laikā un pastiprināta balto ziedu izdalīšanās.
Sapņi novērš stresu! Vienā miega pētījumā, studentus, kuri bija tikko sākuši sapņot pamodināja, bet pēc tam ļāva turpināt gulēt vēl 8 stundas. Visiem pētījuma dalībniekiem bija vērojamas grūtības ar koncentrēšanos, halucinācijas un psihiskas novirzes. Pēc pāris dienām viņi piedalījās pētījumā atkārtoti, kad viņiem atļāva pilnībā izgulēties un sapņot. Studentu nervozitāte un stress manāmi pazuda, ko pienācīgi novērtēja pasniedzēji.
Mēs sapņojam tikai par to, ko zinām! Mūsu sapņi bieži ir pārpildīti ar svešiniekiem, kurus nepazīstam, tomēr tie ir cilvēki, kurus esam satikuši un redzējuši uz ielas savas dzīves laikā. Ļaunais slepkava tavā sapnī var būt vīrietis, kas tirgū pārdeva kartupeļus vai vēl sazin kas.
Ne visi sapņo krāsaini! 12% no cilvēkiem sapņus redz melnbalti, bet pārējie krāsaini. Tomēr reakcija uz sapņiem stipri neatšķiras no tā, vai tie ir krāsaini vai melnbalti.
Sapņi nav par to, ko redzi! Ja tu sapņo par kādu noteiktu tēmu, tad visticamāk tavs prāts tev grib pavēstīt kaut ko pavisam citu. Sapņi runā dziļā simboliskā valodā. To skaidrošanai ir visiem zināmie sapņu tulki.
Nesmēķētājiem ir spilgtāki sapņi! Cilvēki, kuri ir smēķējuši ilgu laiku, bet tad atmetuši apgalvo, ka tagad redz daudz spilgtākus sapņus nekā tie ir bijuši agrāk. Tomēr pēc atmešanas sapņos bieži parādās vecais ieradums – smēķēšana. Sapņos parādās kā pats smēķē, paša panika un vainas apziņa.
Dzīvojam līdzi sapnim! Mēs sapņojam un kaut kādā veidā atdarinām to, kas notiek mūsu sapnī. Tā, piemēram, visizplatītākā ir runāšana pa miegam. Tā pat arī ir novēroti gadījumi, kad cilvēks dzer sapnī ūdeni, viņš pēkšņi pamostas, un tiešām ir virtuvē un dzer ūdeni. Šādus cilvēkus bieži sauc par mēnessērdzīgiem, bet patiesībā viņi vienkārši sapņo.
Tu esi cita rokās, kamēr tu sapņo! Droši vien katrs no mums ir spēlējis kādu datorspēli, kurā tu iejūties kāda varoņa tēlā un koordinē viņu. Tā pat ir ar mums miegā – mūs koordinē sapņi.