Fakti par Fukušimas kodolkatastrofu...
Fakti par Fukušimu42
Saskaņā ar starptautiskās ziņu aģentūtas Reuters īpašumā nonākušajiem datiem, cēzija-137 (radioaktīvs izotops) daudzums, kurš tika palaists dabā pēc Fukušimas kodolkatastrofas, bija 14'000 reižu lielāks, nekā tas, kas tika izdalīts no Hirosimas atombumbas.
Japānas ierēdņi atzīst, ka, 300 tonnas radioaktīvā ūdens, ieplūst Klusajā Okeānā ik dienu.
Kādu laiciņu pēc katastrofas, Kanādas rietumu piekrastē tika novērotas zivis, kuras asiņoja caur žaunām, acīm un daudzām citām ķermeņa daļām. Tiek uzskatīts, ka pie vainas bija Fukušimas kodolkatastrofa.
150 bijušie ASV jūras spēku kareivji ziņojuši par saindēšanos ar radiāciju, laikā, kad tie dienēja uz US Navy kuģiem netālu no Fukušimas.
Pēc katastrofas, valdība nekavējoties izsludināja 4. pakāpes evakuāciju, kas nozīmēja - aizliegta piekļuve teritorijai 3-20 kilometru rādiusā un evakuācijai sagatavota teritorija 20-30 kilometru rādiusā.
Vienā dienā tika evakuēti gandrīz 140'000 vietējo iedzīvotāju no aizliegtās zonas. Nākamo 4 dienu laikā tika evakuēti vel 354'000 iedzīvotāju.
Kopš 2011. gada 15. marta Klusajā Okeānā kopumā ir ieplūduši 2-4 trijoni bekerelu radioaktīvā tritija.
Kodolkatastrofas laikā, Fukušimas atomreaktorā atradās apmēram 1760 tonnas kodolmateriālu.
Tiek uzskatīts, ka Fukušimas attīrīšana vien, varētu ieilgt līdz pat 40 gadiem, nemaz nerunājot par vairākiem tūkstošiem gadu, kuros šo teritoriju nebūs iespējams apzdīvot.
Fukušimas katastrofa sasniedza arī ASV rietumu piekrasti.
Kalifornijas piekrastē tika novērota jūras lauvu saindēšanās ar radiāciju un kādā veiktā pētijumā atklājās, ka 15 no 15 zilajiem tunčiem, kuri tika noķerti netālu no Kalifornijas arī bija saindēti ar radiāciju no Fukušimas.
Attēlā varat arī apskatīt, kādā virzienā izplatijās radiācija no Fukušimas.