Ģeometrijā Tesserakts ir 4 dimensiju analogs kubam. Tikai kubam ir 6 skaldnes, bet Tesseraktam 8. (PS: Nav līdzības ar filmā "Avengers" redzamo Tesseraktu)
Kā šujmašīna strādā.
Ģeometrijā Tesserakts ir 4 dimensiju analogs kubam. Tikai kubam ir 6 skaldnes, bet Tesseraktam 8. (PS: Nav līdzības ar filmā "Avengers" redzamo Tesseraktu)
Kā šujmašīna strādā.
Bruņinieka tūre ir secība, kā zirgs apciemo katru šaha spēles lauciņu tieši vienu reizi. Tā ir viena no mūsdienu programmētāju mīklām, kā to paveikt, jo programmas, kas izskaitļotu kā to paveikt uz citiem šaha izmēru lauciņiem ne kā uz 8x8, pagaidām vēl nav.
Stirlinga motors ir siltuma dzinējs, kas darbojas ar ciklisku kompresijas un gaisa vai citas gāzes, šķidruma, izplešanos dažādos temperatūras līmeņos.
Kā uzzīmēt "Yin Yang" simbolu.
Pitagora teorēmas pierādījums caur reorganizēšanu.
Saules un planētas pārnesums bija metode pārveidojot abpusēju kustību rotācijas kustībā. Tika izmantota tvaika dzinējos. Tika izgudrots, lai patentētu kloķi, kas ļāvis attīstīties daudzām citām ierīcēm.
Wankela dzinējs ir iekšdedzes dzinēju veids, kas pārvērš spiedienu rotācijas kustībā. Pateicoties tā kompaktajam dizainam, Wankel rotācijas dzinēji ir uzstādīti dažādos transportlīdzekļos un iekārtās: Automobīļos, motociklos, lidmašīnās, sniega motociklos, motorzāģos utt.
Radiālais dzinējs ir iekšdedzes dzinēju konfigurācija, kurā cilindri izvirzīti uz ārpusi no centrālās kloķvārpstas, kā ,piemēram, ritenim spieķi. Tā atgādina stilizētu zvaigzni skatoties no priekšpuses, tādēļ to mēdz dēvēt arī par „Zvaigznes motoru”. To ļoti bieži izmantoja lidmašīnas dzinējos, pirms turbīnas dzinēji kļuva dominējoši.
Konstantā ātruma savienojumi atļauj piedziņas vārpstai pārraidīt jaudu, izmantojot mainīgu leņķi, nemainīgā rotācijas ātrumā, bez ievērojama berzes pieauguma. Tie galvenokārt izmantoti priekšējo riteņu piedziņai un visu riteņu piedziņas automašīnām.
Paldies, ka izlasīji šo rakstu!
Otrā daļa --> http://spoki.tvnet.lv/vesture/Fakti-par-visu-2/640217
''Bruņinieku tūre'' jau zināma (vismaz man) jau no pagājušā gadsimta 80.gadiem.Skolā tā bija laika īsināšanas(un ne tikai) spēlīte garlaicīgu stundu laikā..(mobilo tad vēl nebija).to gan spēlēja uz 100 lauciņiem,rakstot cipariņus..1..2..3...
Liels + par to, ka iekļāvi to, kā darbojas šujmašīna, šis jautājums jau sen bija mani nomocījis.
10. gan labs, būs jāpamēģina pašam ar savu nojātu cirkuli ko tādu uzzīmēt tādu zvaigzni.
Ja nemaldos, tad 3 attēls norāda, ar kuru smadzeņu puslodi domā vairāk, uz to pusi arī griežas, tāpec ilgāku laiku skatoties mainās griešanās virziens. Kaut kā tā :)