Raksts par to, kā lietas strādā!
Fakti, kas tevi šokēs!131
Ženēvas disks jeb maltas krusts ir pārnesumu mehānisms, kas pārveido nepārtrauktu rotāciju uz neregulāro rotācijas kustību. Rotējošajam diskam ir izvirzījums, kas ievirzoties griežamajā ritenī, pavirza to pa vienu iedaļu uz priekšu.
Nosaukums radies dēļ mehāniskajiem pulksteņiem, kurus Šveices pilsētā Ženēvā ražo, izmantojot šo tehnoloģiju. Vēl viens no Ženēvas disku pielietojumiem ir kā filmu projektoru sastāvdaļa: Filmas nav nepārtrauktas, bet sastāv no kadriem. Ar šī mehānisma palīdzību notiek kadru maiņa.
Rotējošā Dejotāja ir kustību ilūzija, kas atgādina ap savu asi griezošos sievieti. Dažiem cilvēkiem liekas, ka viņa griežas pulksteņrādītāja virzienā, dažiem pretēji, bet dažiem šķiet, ka viņa pēkšņi maina griešanās virzienu. Ilūzija izriet no cilvēku nepietiekamās dziļuma noteikšanas spējas, jo mēs pēc acumēra nespējam noteikt, cik konkrētā lieta atrodas dziļi, praktiski vienmēr kļūdīsimies, tādēļ, teiksim, vienmēr mērot dziļumus, cilvēkiem jāizmanto palīglīdzekļi (lotes utml.).
Rāvējslēdzēja mehānisms
Video spēlēs ļoti noder taktika, pārvietoties pretiniekam apkārt apļveida pozīcijā, ne uz priekšu ne atpakaļ, bet uz sāniem, neattālinoties no pretinieka. Šī taktika ļauj nepārtraukti trāpīt pretiniekam, kamēr tai pat laikā pretiniekam ir samazinātas iespējas trāpīt jums. Ar strauju riņķošanu ap pretinieku, var izvairīties no iekļūšanas pretinieka redzeslokā, līdz ar to viņš var tikt uzveikts, pirms sācis jums dot prettriecienu.
Tablešu prese ir mehāniska ierīce, kas saspiež pulveri vienāda izmēra un svara tabletēs. Presi izmanto, lai ražotu tabletes farmācijai, narkotikām, tīrīšanas līdzekļiem un kosmētikai. Sistēma tāda, ka iedobē ieber pulveri un tad to ar diviem izvirzījumiem, izmantojot lielu spēku, saspiež.
Kā mēra ar Bīdmēru
Walschaerta vārsta mehānisms 1844. gadā tika izgudrots, lai regulētu tvaika plūsmu uz Tvaika dzinēju virzuļiem. Tas plaši tika izmantots tvaika lokomotīvēs visas tvaika ēras laikā.
Pī
Hypotrochoids ir zvaigzne, kas rodas izsekojot punktu, kas piestiprināts pie loka rādiusa r, ritošam ap lielā riņķa rādiusu R, kur punkts d ir attālums no centra interjera aplī