1111 dienā, kopš spoku profila tapšanas, nolēmu, ka nu vajadzētu ielikt vēl kādu rakstu. Tā nu es nolēmu ielikt otro daļu zinātniskajiem gifiem.
Nu tad ievērtējiet kas sanācis!
1111 dienā, kopš spoku profila tapšanas, nolēmu, ka nu vajadzētu ielikt vēl kādu rakstu. Tā nu es nolēmu ielikt otro daļu zinātniskajiem gifiem.
Nu tad ievērtējiet kas sanācis!
Gifā ir attēlots kuģa lielgabala ielādes mehānisma process. Sākumā lielgabala stobrā ielādē pašu lādiņu, tad saliek iekšā šaujampulveri, kas ir ripu formā. Kad tas izdarīts, ar dzirksteli piešķiļ šaujampulveri un atskan šāviens.
Tā patronas nomainās pistolei pēc šāviņa.
Mobiusa sloksne ir bezgalīga un reizē arī ierobežotā plakne ar kuru musdienās zinātnieki mēdz atainot visuma uzbūvi. Precīzāk to, ka visam, kas ir šajā pusē visumam, kur mēs patreiz atrodamies, ir arī kas pretējs, precīzāk, visa dublikāts (paralēlās pasaules). Šādu modeli var viegli izveidot - vienkārši vērpjot papīra strēmeli un tad savienojot tās galus .
Četrtaktu iekšdedzes dzinējs ir dzinējs, kura darbināšanai nepieciešamo enerģiju iegūst cilindra iekšpusē sadedzinot no benzīna un gaisa sastāvošu degmaisījumu vai iesmidzinot dīzeļdegvielas tvaikus. Iegūtā mehāniskā enerģija tālāk, lietojot transmisiju, tiek pievadīta citām mehānisma daļām (riteņiem, zobratiem uc.).
Dzinējs sastāv no cilindra, kloķvārpstas, virzuļa, klaņa (savieno kloķvārpstu ar virzuli), gāzu sadales vārpstas, bīdītājiem, divplecu sviras, ieplūdes un izlūdes vārpstiem (pa vienam vai diviem), aizdedzes sveces (aizdedzina degmaisījumu) vai sprauslas (degvielas iesmidzināšanai cilindrā).
Arhimēda rāmis ir mehānisms, kurš kustas pa elipses trajektoriju. Tas sastāv no diviem bīdošiem klucīšiem, kuri kustas pa ierobežotām sliedēm. Paredzēts lai zīmētu elipses formas dažādos rūpniecības produktos vai arī lai ko sazāģētu. Savulaik pat tika izmantots arī rotaļlietās.
Mehāniskais sūknis paredzēts šķidrumu sūknēšanai (lielākoties ūdens). Tos plaši izmanto ķīmiskajās iekārtās, jo tie spējīgi iesūknēt šķidrumus ar lielāku viskozitāti ("biezākus" šķidrumus).
Iris mehānisms tiek izmantots, lai atvērtu vai aizvērtu dažādas telpas/iekārtas. To lielākoties veido deviņas metāla plāksnītes, kas spējīgas sakļauties vai attālināties viena no otras. Mehānisms plaši tiek pielietots fotoaparātos, dažādos kosmiskos teleskopos, kā arī bieži tiek izmantots fantastikas filmās par durvju aizvēršanas mehānismu.
Racheta mehānisms ir speciāls izgudrojums, kas nodrošina to, lai rotācija varētu norisināties tikai vienā virzienā, vienlaikus novēršot iespējamību rotācijai notikt pretēji. Noderīgs dažādu smagumu celšanai, jo nevar rasties situācja, ka viss paceltais uzreiz kritīs atpakaļ.
Ātrās atgriešanās mehānisms ir mehānisms, kurš īsā laika periodā atgriežas savā sākotnējā stāvoklī un spējīgs atkārtot šo ciklu daudzas reizes pēc kārtas. Tiek pielietots dažādos pārtikas rūpniecības robotos, kokapstrādes iekārtās, kā arī metālapstrādes iekārtās.
Planetārā reduktora mehānisms plaši tiek izmantots robotikā. Jo tas nodrošina krietni vien labāku rotācijas kustību un tās kontroli, kā citi zobratu tipi. Ar šo zobratu palīdzību roboti ir spējīgāki pārvietot lielākus smagumus.
Tikpat labs raksts, kā iepriekšējo reizi, ja neskaita:
1. Ka pirmajā attēlā attēlota visticamāk kuģa lielgabala ielādes mehānisma darbība, ar torpēdām tur nav nekāda sakara(gribētos redzēt, kas paliks no zemūdenes, kura pēc tāda principa šaus torpēdas ) kā arī šaujampulvera vietā, ja pareizi atminos izmanto cita veida sprāgstielu(vai tik tas nebija presēts amonāls)
4. sadedzina benzīna tvaikus un gaisa maisījumu, bet dīzeļmotori - smalki izsmidzinātas dīzeļdegvielas un gaisa maisījumu(nevis izgarojumus)
Bet visādi citādi labs raksts
Gribētos piebilst, ka jau nelielas dzīvsudraba devas (0,1 g) cilvēkam ir nāvējošas, nevis kā tu uzrakstīji, ka lielās devās ir nāvējošs.
4. nevarēji ielikt dažas dienas ātrāk?! ;d 8.klases kontroldarbs..
Jā,bet ja nebūtu smadzenes tad nebūtu kas kontrolē sirdi jo smadzenes atbild par visu orgānu kontroli...
19. attēlā nitroceluloze izskatās līdz galam nenonitrēta vai arī neizžāvēta. Ar tādu nekādu īpašo sprāgstvielu neuztaisīt. Līdz galam nonitrētu vati, jeb celulozi, var mierīgi dedzināt uz plaukstas, jo viņš nodeg ātrāk nekā paspēj apdedzināt roku.
Sirds sastāv no 4. kamerām - 2. kambariem un 2. priekškambariem, nevis no 4. kambariem
Viens interesants fakts kāda figūra veidojas kad mēs skatamies cauri zīlītei???
ja jau tu liec to, kas tev patīk, kapēc tu visu laiku cel šo tizlo rakstu?
Hmm,interesanti,uzzināju jaunas lietas. :)
Nu,bet šokējoš ,tas gan nekas nebija. :D
Labākais faktu raksts, ko jebkad spokos esmu redzējis. Daudz kā jauna, nekas jau te nav 1000 reizes bijis.. Viss perfekti!
viens no retajiem, kvalitatīvajiem rakstiem spokos. par kvalitāti vien jau +
reti kad te komentēju vai vērtēju kko, bet šitam nevarēju tā vienkārši paiet garām. daudziem te būtu ko pamācīties