Damaiso sākumā nezināja, kādus bojājumus slimnieka smadzenēm ir nodarījis audzējs vai operācija, kurā tas lika likvidēts. Neirologs pārbaudīja Eliota kognitīvās spējas, un izrādījās, ka vīrieša intelekts ir saglabājies tāds pats kā iepriekš. Tomēr pēc daudzām sarunām ar Eliotu Damasio aptvēra - lai cik dramatiski vai bēdīgi būtu bijuši pacienta aprakstītie notikumi, viņš par tiem neizrādīja nekādas emocijas.
Kad Damasio pārbaudīja Eliota reakciju uz emocionāliem stimuliem, atklājās, ka neatkarīgi no tā, kādiem stimuliem viņu pakļāva, Vīrietis neizrādīja nekādu emocionālu atbildes reakciju, kas lielākajai daļai cilvēku var izpausties, piemēram kā miklas plaukstas. Pēc papildu izmeklējumiem neirologs secināja ka emocijām ir svarīga nozīme lēmumu pieņemšanas brīdī. Iemesls, kāpēc Eliotam pagāja vairākas stundas, lai izdarītu vienkāršu izvēli, piemēram, vai viņš pusdienās ēdīs lašmaizi vai dārzeņu salātus, bija tas, ka viņš nespēja likt lietā savas emocijas. Citiem vārdiem sakot, vīrietis nejuta, kāds no iespējamajiem variantiem viņam būtu piemērotākais.
Rietumnieciskajā domāšanā gan tradicionāli, uzskata, ka, pieņemot lēmumus, labāk neļauties emocijām. Tā vietā esot jācenšas situāciju aplūkot no racionālā viedokļa. Doma ir tāda, ka, salīdzinot visas priekšrocības un trūkumus, var nonākt pie pareizākā risinājuma. Bet gandrīz visiem, mēģinot pie