Daži no šiem rekordiem šķiet vienkārši neiespējami, bet ko, lai dara, ja tā ir patiesība :)
Dzīvnieku rekordi6
25
0
1992. gadā sacensību balodi Neuzvaramo Garu pārdeva par 160 tūkstošiem dolāru. Pasta baložu sacensības ir pasaules mēroga bizness. Taivānā notiek pat līdz 500 sacensībām nedēļā. Dažās no tām piedalās vairak nekā 14 000 baložu. Tiesneši stingri nomēra attālumu no palaišanas punkta līdz katra dalībnieka baložu mājiņai. Uzvar putni, kas uzņēmuši un noturējuši lidojumā vislielāko ātrumu. Pieredzējuši putni lidojumā ieskrienas līdz 150 km/h.
Pasaules rekords sacensībās trīssoļu lēcienā vardēm ir 6,5 metri. 1986. gadā to uzstādija sportiste vārdā Rozija. Kopš 1928. gada Varžu čempionats katru gada maija beigās notiek Kalaveras apriņķī (Kalifornija). Pasākuma ideju tā organizatori pārņēma no Marka Tvena stāsta. Katra sportiste veic trīs lēcienus pēc kārtas, lēcienu rezultāti summējas. Uzvarētājs iegūst balvu 750 $ apmērā. Katrs varžu treneris sapņo iekarot galveno balvu - 5 tūkstošus dolāru. Taču, lai to iegūtu- jālabo pasaules rekords.
Reklāma
Lai uzceltu lielāko dromoderiodromu pasaulē, tika iztērēti 800 000 eiro. Jaunais kamieļu skriešanās stadions bija atvērts Rietumu Sahārā El Aaiun. 2007. gadā tur notika pasaules lielākās kamieļu skriešanās sacensības. Vienā sacensību dienā 16 skrējienos piedalījās 468 vienkupra kamieļu- dromaderu.
1999. gadā baltais sesks Vorhols noskrēja 10 m garu distanci caurulē 12,59 sekundēs. Sesku skrējieni Anglijā notika speciālās caurulēs, lai dzīvnieki nepamestu distanci pirms laika. skriešanā sacentās vairāk nekā 150 sesku.
40 metri 8 sekunžu laikā- tas ir trušu skrējiena rekords- tas ir trušu skrējiena rekords, kas 2006.gadā notikā Latvijā. Truši kopā ar saimniekiem pēc kārtas skrēja pa līkumotu trasi. Sportistu varēja vest pavadiņā vai nedaudz skubināt ar rokām. Skrējienā piedalījās gandrīs 40 garaušu.
Reklāma
Laimestu 20 000 $ apmērā primadonnai Allai Pugačovai atnesa veiklais Madagaras tarakāns. Pirms pāris gadiem slevenā Krievijas dziedātāja kazino atklāja jaunu aizraušanos- tarakānu skriešanās sacensības. Madagaskarieti, kurš atnesa viņai veiksmi, Pugačova izpirka un nosauca par Benzolu. Tarakānu skriešanās, populāras vēl pirms revolūcijas, mūsdienās atkal kļuvušas modernas Maskavā un Sankt Pēterburgā. Tarakānu sacensības sprintā notiek mini stadionā ar speciālām renēm. Distances garums apmēram 150 cm. Skatītāji vēro sacensības uz lielā ekrāna.
Pasaules rekords augstlēkšanā cūkām- 70 cm- pieder sivēnam Kotecu. Vieglatlētikas sacensības rukšķošajām dāmām notika 2004.gadā Makumoku fermā Japānā.
Žirafe Cuki pieveica 30 kilometru maratona distanci 20 minūtēs. Žirafu skrējiens tika rīkots Bulavaijo hipodromā Zimbabvē. Divas Cuki pretinieces pameta distanci, pārējās trīs žirafes nometa no sevis jātniekus. Sacensības pulcēja rekordlielu skatītāju skaitu- 5 reizes vairāk nekā var ietilpt hipodroma tribīnēs.
Reklāma
Gliemezis Ārčijs izrāpoja no apļa diametrā 33 cm 2 minūšu un 20 sekunžu laikā. Rekords tika uzstādīts 1995.gadā. Kopš tā laika nevienam sportistam nav izdevies to pārspēt. Dārza gliemežu skriešanās čempionāts notiek katru gadu Konhemā (Lielbritānija). Sentendrūsas (St. Andrews) baznīcas priekšā uzzīmētā aplī. Tā centrā novieto gliemežus. Sacensību uzvarētājs ir tas skrējējs, kurš pirmais šķērsos apļa līniju. 2008.gadā sacensībās piedalījās vairāk nekā 170 visātrāko gliemežu no dažādām pasaules valstīm.
7,5 metri ir satndarta distance bruņurupuču skrējienos Kanādā, uz kurām sanāk vairāk nekā 10000 skatītāju. Lai piedalītos sacensībās bruņurupuča bruņām diametrā jābūt ne lielākām par 25 cm.