Ikvienam ir zināms, ka nodoklis ir obligāts maksājums, ko noteikusi valsts, lai veidotu daļu no budžeta. Šoreiz par dīvainākiem nodokļiem pasaulē.
Ikvienam ir zināms, ka nodoklis ir obligāts maksājums, ko noteikusi valsts, lai veidotu daļu no budžeta. Šoreiz par dīvainākiem nodokļiem pasaulē.
1722.gada 17.aprīlis, kad Krievijas cars Pēteris I ieviesa bārdas nēsāšanas .nodokli, kurš tika atcelts tikai XX gadsimta sākumā. Likme bija 50 rubļi gadā. krievu zemnieki bārdu varēja nēsāt vienīgi tikai savā ciemā, taču, izbraucot uz pilsētu, bija jāmaksā 1 kapeika. Bārdaiņiem bija obligāti jāvelk apģērbs ar augstu apkakli. Ja kāds uzdrošinājās ignorēt likumu vai nesamaksāt, tiem draudēja katorga.
2010.gadā Ņujorkā tika ieviests sviestmaižu nodoklis. Ja kafejnīcās pērk sviestmaizes līdzņemšanai, tad nodoklis nav jāmaksā,bet, ja vēlas apēst uz vietas, tad jāmaksā papildus pirkuma nodoklis. Tādējādi sviestmaize sadārdzinās par 8 - 9 centiem.
Ziemeļkarolīnā ASV mājdzīvnieku īpašniekiem jāmaksā nodoklis par suņiem un kaķiem , kas jaunāki par 4 mēnešiem.
Merilendā ASV, lai taupītu ūden, 2005.gadā tika ieviests tualetes ūdens nodoklis. Tualetes ūdens nodoklis jāmaksā ikreiz, kad mazmājiņā tiek norauts ūdens.
Vieni no tradicionālajiem ķīniešu svētkiem ir Rudens vidus svētki. Tiem tiek atvēlētas trīs brīvdienas. Visa ģimene sanāk kopā.Neatņemama šo svētku sastāvdaļa ir mēnesskūkas, kurām ir dažādi pildījumi. Tradicionālākais - sarkano pupiņu un lotosa pasta. Ķīnas amatpersonas uzlikušas nodokli kafejnīcu īpašniekiem, kuri tirgo tradicionālās mēness formas kūkas.
Līdz XX.gadsimtam pastāvēja dažās valstīs tā saucamais ārzemnieku nodoklis. Tā Kanādā līdz 1923.gadam ar likumu tika noteikts speciāls ķīniešu nodoklis. Tā kā valstī iebrauca daudz ķīniešu, tad arī valsts kasē ieplūda daudz naudas.
18.gs. Baškīrijā tika ieviests nodoklis, kas mūsdienās vairs nav spēkā . Tas bija melno un pelēko acu īpašniekiem. Pelēko acu īpašnieki maksāja 8 altinus jeb 3 kapeikas, bet melno - 2- 3 altinus.