Dīvainības no pasaules tiesu prakses.54
534
3
Ja senajā Romā kāds pacēla roku pret savu tuvinieku, viņu iebāza maisā kopā ar dzīvu suni, gaili, čūsku un mērkaķi, un iemeta upē.
Senajā Babilonā ārstam, kurš bija vainīgs pacienta nāvē, nocirta abas rokas.
Reklāma
Čingishana laikā Mongolijā nāves sodu varēja izpelnīties pačurājot ūdenī. Tas tāpēc, ka dzeramais ūdens stepēs un aukstajos Mongolijas tuksnešos bija ļoti vērtīgs.
Vēl 18. gadsimtā Lielbritānijā par skotu tautas tērpu nēsāšanu un spēli uz dūdām bija paredzēts nāvessods.
1474. gadā Šveices pilsētā Bāzelē gailis, kas izdēja olu, tika apsūdzēts burvestībā un kopā ar olu sadedzināts. Bet 1740. gadā Francijā burvestībās tika apsūdzēta govs un tā tika pakārta.
Reklāma
Vašingtonā vienā no cietumiem astoņus gadus sodu izcieta suns. Kāpēc tik bargs sods - nav skaidrs. Suns bija notiesāts tik vien kā par iekošanas mēģinājumu.
1540. gadā Spānijā tiesas priekšā stājās kode. Apsūdzētā tika vainota ļoti vērtīga gobelēna (dekoratīvs paklājs) sabojāšanā. Kode tika atzīta par vainīgu un tai tika piespriests nocirst galvu. Spriedumu varētu saukt par kļūdainu, jo īstie vaininieki bija kodes kāpuri.
Upe Diala, kas tek cauri Irākai, ir vienīgā upe pasaulē, kam tika piespriests nāvessods. Pie tam spriedums tika izpildīts. Ejot pāri upei, persiešu cars Kirs zaudēja savu svēto balto zirgu, tas noslīka. Saniknojies, Kirs pavēlēja izrakt 360 kanālus un novirzīt no upes visu ūdeni.
Reklāma
Tiesas procesu, kas sākās 1545. gadā Francijas pilsētā Saint Jean de Molliens, var nosaukt par ilgāko visā vēsturē. Pilsētas iedzīvotāji apsūdzēja siseņus, bet siseņi jau bija prom līdz tiesas spriedums tika nolasīts. Kad tie atgriezās pēc 42 gadiem, tiesas procesu atjaunoja un beidzot tika nolasīts spriedums: Baznīca uzskata, ka ir nepieciešams nodrošināt šiem kukaiņiem vietu, kur baroties, ārpus vīnogu laukiem, lai tie varētu iegūt barību nebojājot vīnogulājus.... Pēc diviem mēnešiem kukaiņu advokāts iesniedza bīskapam sūdzību, jo ierādītais gabals izrādījās neauglīgs, un tur siseņiem nebija ar ko baroties. Sākoties ziemai, lietu atlika līdz atkal uzradīsies siseņi...
1991. gadā alus cienītājs no ASV Ričards Overtons iesūdzēja alus darītavu Anheuser-Busch, pieprasot 10 000 dolāru. Viņš apvainoja kompāniju solījumu nepildīšanā. Sakot, ka, lai cik viņš nedzertu alu Bud, meitenes bikini, ko rādīja reklāmās pa televizoru, tā arī neparādījās. Tiesa Overtona prasību apmierināja, un alus darītavas kompānija bija spiesta atteikties no daudzsološās reklāmas.