Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
749

Palūkosimies vēsturē un uzzināsim kādas dīvainības saistījās ar bijušajiem ASV prezidentiem. Drīzumā gaidiet otro daļu

Trīs prezidenti nomira... Autors: Testu vecis Dīvaini fakti par ASV prezidentiem
1.

Trīs prezidenti nomira 4.jūlijā - ASV Neatkarības dienā. Tomass Džefersons, Džons Adamss un Džeimss Monro nomira 4.jūlijā, Džefersons un Adamss 1826.gadā nomira ar dažu stundu intervālu. Adamsa pēdējie vārdi bija "Tomass Džefersons izdzīvo", viņam nezinot, Džefersons jau bija miris dažas stundas iepriekš. Monro nomira 5 gadus vēlāk, 1831.gadā. Baumo, ka ārsti centās noturēt Džeimsu Medisonu pie dzīvības līdz 4.jūlijam, lai viņš būtu ceturtais šajā sarakstā. Ja šīs baumas ir patiesas, tad ārstiem tas neizdevās, jo Medisons nomira 1836.gada 28.jūnijā.

Džonam Kvinsijam Adamsam un... Autors: Testu vecis Dīvaini fakti par ASV prezidentiem
2.

Džonam Kvinsijam Adamsam un Teodoram Rūzveltam patika pa pliko peldēties Potomakas upē. 6. un 26. ASV prezidents abi izbaudīja rīta peldi pa pliko Potomakas upē. Rūzvelta gadījumā tas nebūtu nekas neparasts, jo jebkurš stāsts par viņu varētu būt patiess, bet cilvēki bieži vien ir izbrīnīti uzzinot, ka arī Džonam Kvinsijam Adamsam patika būt pilnīgi kailam... arī sieviešu priekšā. Viens no Adamsa biogrāfiem rakstīja, ka reiz žurnāliste vārdā Anna Rojala sēdēja uz Adamsa drēbēm un atteicās iet prom līdz brīdim, kad viņš piekritīs sniegt interviju. Viņš piekrita un tā bija pirmā reize, kad ASV prezidents sniedza interviju sieviešu dzimuma žurnālistei.

Martinam Van Burenam... Autors: Testu vecis Dīvaini fakti par ASV prezidentiem
3.

Martinam Van Burenam nepatika viņa sieva. Martins Van Burens ir viens no neizmirstamākajiem ASV prezidentiem. Savā 800 lapu garajā autobiogrāfijā Van Burens ne reizi nepieminēja savu mirušo sievu - sievieti ar kuru viņš kopā nodzīvoja 12 gadus un, kura dāvāja viņam trīs bērnus. Van Burena dēls nespēja pilnībā atcerēties savas mātes vārdu, būdams jau pieaudzis, viņš bieži savam tēvam jautāja vai viņas vārds ir Hanna vai Anna. Viņas īstais vārds bija Hanna.

Džona Tailera... Autors: Testu vecis Dīvaini fakti par ASV prezidentiem
4.

Džona Tailera mazbērni joprojām ir dzīvi. Džons Tailers dzima 1790.gadā, un divi no viņa mazbērniem ir joprojām dzīvi. Dzimis pirms 226 gadiem, 10. ASV prezidents bērnus radīja pat 70 gadu vecumā. Viņa ceturtais bērns (no kopumā 15) Leons Gārdiners piedzima, kad Džonam bija 63. Leons Gārdiners par tēvu kļuva 71 un 75 gadu vecumā. Gārdinera dēli Leons Gārdiners Tailers Jaunākais un Harisons Rufins Tailers, dzimuši attiecīgi 1924. un 1928.gadā, joprojām ir dzīvi un darbojas savas ģimenes mājā, Čārlzssitijā, Virdžīnijā.

Vecpuisis Buhanans Džeimss... Autors: Testu vecis Dīvaini fakti par ASV prezidentiem
5.

Vecpuisis Buhanans. Džeimss Buhanans atšķiras no visiem pārējiem ASV prezidentiem ar vienu interesantu lietu - viņš ir vienīgais ASV prezidents, kurš ne reizi nebija precējies. Viņš īslaicīgi bija saderinājies ar sievieti vārdā Anna Kolmena, bet pēc viņas nāves, viņam šķiet pazuda jebkāda interese par sievietēm. Daudzi vēsturnieki uzskata, ka Buhanana interese par sievietēm sāka zust jau pirms Annas Kolmenas, jo pastāv uzskats, ka Buhanans bija romantiskās attiecībās ar politiķi Viljamu Rufusu Kingu. Abi vīrieši dzīvoja vienā mājā vairāk kā 10 gadus. Buhanans nereti tiek dēvēts par pirmo geju prezidentu, bet vai viņš tiešām tāds bija, mēs nekas neuzzināsim.

Milards Filmors apprecēja... Autors: Testu vecis Dīvaini fakti par ASV prezidentiem
6.

Milards Filmors apprecēja savu skolotāju. Daudzi no mums ir sapņojuši par savu skolotāju apprecēšanu, bet priekš ASV 13. prezidenta šī fantāzija kļuva par realitāti. Būdams 19 gadīgs jaunietis, Filmors apprecēja savu 21 gadu veco skolotāju Ebigeilu Pouersu. Viņi apprecējās 1825.gadā, viņu laulība ilga 27 gadus, kuru laikā viņiem bija divi bērni. Ebigeilu bija liela sava vīra atbalstītāja viņa prezidentūras laikā. Viņa mira 26 dienas pēc sava vīra prezidentūras beigām.

Uliss S Grānts izsmēķēja 20... Autors: Testu vecis Dīvaini fakti par ASV prezidentiem
7.

Uliss S. Grānts izsmēķēja 20 cigārus dienā. Jūs izlasījāt pareizi: balstoties uz aculiecinieku novērojumiem, Uliss Grānts, karalaikā mēdza izsmēķēt līdz pat 20 cigāriem dienā. Miera laikā šis skaitlis bija mazāks, apmēram 7 dienā. Kā Grānts atrada tik daudz laika cigāru smēķēšanai ir neizskaidrojams, it īpaši ņemot vērā, ka viņš bija gan kara ģenerālis, un vēlāk prezidents. Viņa ieradums bija tik labi zināms, ka pēc Konfederācijas armijas uzveikšanas Tenesijas štatā, vietējie viņam kā pateicību nosūtīja 10000 cigārus. Ja viņš būtu turpinājis smēķēt 20 cigārus dienā, tad šos cigārus viņš izsmēķētu divu gadu laikā. Grānts nomira no rīkles vēža. Vai jūs tas izbrīna?

Džeimss A Garfīlds bija... Autors: Testu vecis Dīvaini fakti par ASV prezidentiem
8.

Džeimss A. Garfīlds bija ambidekstrs un multilinguāls. 20. ASV prezidents izcili pieprata latīņu un grieķu valodas un mēdza rakstīt abās valodās vienlaicīgi. Garfīlds reizēm izklaidēja savus draugus liekot tiem uzdot viņam jautājumu, pēc tam viņš ar vienu roku atbildi pierakstīja latīņu valodā, ar otru grieķu valodā. Vienlaicīgi.

Česteram Arturam piederēja... Autors: Testu vecis Dīvaini fakti par ASV prezidentiem
9.

Česteram Arturam piederēja 80 bikšu pāri. Pazīstams kā "Elegantais Arturs", Česters Arturs bija viens valsts stilīgākajiem prezidentiem, lielākoties dēļ fakta, ka viņa prezidentūras laikā, viņa īpašumā bija 80 bikšu pāri.

Interesenti var aplūkot... Autors: Testu vecis Dīvaini fakti par ASV prezidentiem
10.

Interesenti var aplūkot Grovera Klīvlenda audzēju. Stāsts par Grovera Klīvlenda audzēju ir diezgan interesants. Sava otrā termiņa laikā, Klīvlendas pamanīja nelielu izaugumu savas mutes iekšienē. Viņš devās pie sava privātā ārsta un tas apstiprināja, ka tas ir ļaundabīgs audzējs. Pēc tam, prezidents paziņoja ka dodas četru dienu garā "zvejas izbraucienā" ar sava drauga jahtu. Realitātē, sešu ārstu komanda uzkāpa uz jahtas kopā ar ar Klīvlenda un izgrieza šo pingponga bumbiņas izmēra audzēju. Operācijas laikā ārstiem nācās izņemt daļu viņa žokļa, cieto aukslēju un 5 zobus. Cieto aukslēju viņi aizvietoja ar gumijas aukslēju. Divus mēnešus vēlāk, kāds žurnālists no Filadelfijas publicēja rakstu vietējā laikrakstā par šo operāciju, informāciju viņš bija ieguvis no viena operācijā iesaistītā ārsta. Baltais Nams uzstāja, ka prezidentam tika izņemti vien daži zobi un operācija ne tuvu nebija tik sarežģīta kā rakstīja žurnālists. Žurnālists tika apsūdzēts melos, bet tad 1917.gadā viens no operācijā iesaistītajiem ārstiem publicēja pats savu rakstu, kurā detalizēti aprakstīja operācijas gaitu. Tad Baltais Nams bija spiesti atzīt, ka tā ir patiesība. Mūsdienās, šis audzējs ir apskatāms Filadelfijas medicīnas vēstures jeb Mutter muzejā. Audzējs izstādīts blakus Čarlza Guito smadzenēm - Džeimsa Garfīlda slepkavam.

0
749
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [6]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 19.07.16 01:05
17
4

Tedijs ir tāds glups, un tas kurš 70 gados bernus ražo bērni būs neglīti jo veidoti tiek no krunkainas sēklas   

VOVASFILMAS avatars
Medaļa Zelta ninjaMedaļa SensācijaMedaļa Moderatora favorīts
  VOVASFILMAS 19.07.16 17:52
9
0

Gribējās redzēt kaut ko par Kenediju bet vienalga + pienākās   

Ķēniņu Rāpslis avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Latvijas politikaMedaļa Dienas doma
  Ķēniņu Rāpslis 29.07.16 10:19
6
1

Amerikānistu Imperiālisms pārņems pasauli!

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Gada Spoks 2018Medaļa Komiķis
  kakasy 01.03.18 09:02
4
0

Tik maz komentu tik labam rakstam?

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Gada Spoks 2018Medaļa Komiķis
  kakasy 19.07.16 10:12
3
2

daži uzvārdi ļoti neprecīzi iztulkoti. un vēl ir virkne intersantu faktu par citiem prezidentiem, piem., par jau pieminēto Tediju.

upeskakis avatars
Medaļa TrumpeMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Doktorants
  upeskakis 09.07.18 00:58
1
0