Ziemassvētku leģenda vēsta, ka šajā vakarā jaunavai piedzima bērniņš. Šeit būs daži ne mazāk dīvaini gadījumi.
Dīvainākie dzimšanas gadījumi54
645
3
Dvīņi ar dažādiem tēviem. Miai Vašingtonei piedzima dvīņi, bet viņas vīrs ir bioloģiskais tēvs tikai vienam no viņiem. Daudzi šo gadījumu grib saistīt ar kādas medicīniskas kļūdas ietekmi, bet patiesībā izskaidrojums ir diezgan vienkāršs un skaidrs - vispirms Miju apaugļoja viņas vīrš vai mīļākais, bet pēc neilga laika arī otrs vīrietis. Tas ir ļoti rets gadījums medicīnā saukts par heteropaternālo apaugļošanu un ir reģistrēti tikai daži šādi gadījumi. Patiesība atklājās, kad dvīņi piedzima un izrādījās, ka neviens nav ne tuvu līdzīgs tēvam (tikai vienam bijaģenētiska līdzība). Un tomēr Mias vīrs pieņēma svešo" bērnu kā savu.
Dvīnītes ar dažādu ādas krāsu. Pat dažādu rasu pārstāvju laulātam pārim cerības, ka piedzims šādi dvīņi ir viens pret miljonu, bet šādi gadījumi reizēm gadās. Viens no tiem ir Dīna Duranta un Alisonas Spūneres stāsts. Viņi ir kļuvuši vēl īpašāks gadījums, jo viņiem ir divi šādi dvīņu pāri. Heilija un Lorena piedzima 2001. gadā, bet viņu māsiņas Mia un Lea (attēlā) piedzima 2008. gada decembrī.
Reklāma
Vecākā māte. 2008. gadā 70 gadu vecumā Rajo Devi kļuva par vecāko māti pasaulē. 50 laulības gadu garumā Rajo un viņas vīrs mēģināja ieņemt bērnu, bet neveiksmīgi. Tomēr pēc dažādām medicīniskām procedūrām Rajo tika mākslīgi apaugļota ar viņas 72 gadus vecā vīra spermu. Un 2008. gada 6. decembrī Rajp piedzima veselīga meitiņa. Jaunākās ziņas vēsta, ka Rajo vēlas atkārtot procedūru un cer uz dēla dzimšanu.
Jaunākā māte. Peruāniete Lina Medina ir jaunākās mātes rekorda īpašniece, dzemdējot dēlu 1939. gada 14. maijā, kad viņai bija tikai 5 gadi. Linas dēls Žerardo bērnībā tika audzēts tā itkā viņa vecmāte būtu īstā māte, bet Lina - vecākā māsa. Lina apprecējās 1972. gadā un tajā pašā gadā dzemdēja otro bērnu, kad Žerardo jau bija 33 gadi. Vēl šodien Žerardo bioloģiskais tēvs nav zināms un Lina atsakās to atklāt.
Nelielākie dzimušie bērni. Džeimss Elgins Gils piedzima 1987. gada 20. maijā Otavā, Kanādā un līdz šai dienai viņš ir jaunākais priekšlaicīgās dzemdībās izdzīvojušais bērns. Viņš piedzima pēc 22 grūtniecības nedēļām (vairāk nekā 18 nedēļas par agru) Bērnam, kas dzimis pēc 22 grūtniecības nedēļām, iespējas izdzīvot tiek vērtētas kā mazāk par 10%. Daudzas slimnīcas pat atteiksies sniegt medicīnisko aprūpi šādam bērnam. Kad Džeimss piedzima, viņš svēra 482 gramus, kas priekš šāda gadījuma ir daudz un ievērojami palielināja cerības uz izdzīvošanu. Bet pasaules vieglākā izdzīvojušā bērna rekords pieder Amillijai Sonjai Teilorei, Floridā, ASV (attēlā), kas piedzimstot svēra nieka 283 gramus. Neticami, bet abus šos bērnus slimnīcas, kurās notika dzemdības, nolēma nodot intensīvai aprūpei un tieši tāpēc viņi izdzīvoja un šobrīd ir veselīgi cilvēki.
Reklāma
Smagākie jaundzimušie. Smagākā jaundzimušā rekords pieder Karmelinai Fedelei, Aversā, Itālijā. 1955. gada septembrī viņa dzemdēja puiku, kurš svēra 10,2 kilogramus, bet nekas vairāk par šī zēna tālākajām gaitām diemžēl nav zināms. Otrā vieta pieder puikam, kurš piedzima 2009. gada septembrī un svēra 8,7 kilogramus. Zēna vārds netika atklāts, ir zināms tikai tas, ka māte ir ar diabētu sirgstoša indonēziete. Arī viņas iepriekšējie trīs bērni svēra vairāk par vidējo, bet šis bērns bija krietni vien smagāks.
Bērns, kas piedzima tualetē. Ir daudz stāstu par bērniem, kas dzimuši tualetē vai netālu no tās, bet šis ir īpašs. Buri Kalbi meita piedzima kāda Indijas vilciena tualetē. Buri brauciena laikā aizgāja uz tualeti, kad notika ātras dzemdības. Indijas vilcienos tualetes ir vienkāršs caurums. Tādējādi Kalbi mazulis nokrita uz sliedēm, kad vilciens bija kustībā. Pēc trauksmes signāla saņemšanas netālas dzelzceļa stacijas darbinieki atrada mazuli uz sliedēm sveiku un veselu.
Bērns, kas dzimis kokā. Karolina Čirindza dzemdēja meitiņu Rositu kokā. Čirindzas ģimenes mājas Mozambikā pārņēma strauji plūdi, tāpēc viņa uzkāpa kokā, lai izvairītos no krokodilu pilnajiem ūdeņiem. Četras dienas bez ūdens un barības viņa gaidīja palīdzību. Rosita piedzima ceturtajā dienā un par laimi neilgi pēc tam viņas atrada DĀR militārais helikopters. Cits līdzīgs stāsts notika Papua Jaungvinejā, kur Nolana Jekuma un viņas vīrs tika apsūdzēti burvestībās. Nolana dzemdēja neilgi pirms bēgļu gaitu sākšanas. Laimīgā kārtā abi "koku bērni" laicīgi nokļuva pienācīgā medicīniskā aprūpē.
Reklāma
A Countries Quints. Viņu vārdi ir Anete, Sesila, Emīlija, Mērija un Ivonna, bet viņas ir labāk zināmas kā Dionnas Piecītes (Dionne Quints). Viņas ir vienīgais reģistrētais identisko piecīšu gadījums. Dionnas piecītes piedzima 1934. gada 28. maijā Elzīra un Olīvas Dionnu ģimenei. Kad piecītes bija deviņus mēnešus vecas, viņas vecākiem tika atņemtas un aizvestas uz vietu, ko drīzi vien nosauca par Kvintlendu (Quintland). Tur ar viņām tika veikti medicīniski testi vai palaistas rotaļāties pagalmā, kur viņas varēja apskatīt visi gribētāji. Patiesībā viņām bija maz saskarsmes ar cilvēkiem, izņemot medicīnas personālu. Kad meitenītēm bija deviņi gadi, vecāki atguva aizbildniecību, bet tik un tā turpināja dažādus pasākumus, fotografēšanās seansus ar meitenēm peļņas iegūšanas nolūkos. Kā meitenes vēlāk atzina, viņas nesaņēma ne centa no miljoniem, ko vecāki nopelnīja šajos pasākumos. Vēlāk meitenes pilnībā attālinājās no ģimenes un radiem un šobrīd trīs dzīvas palikušās māsas dzīvo vienā kopējā mājā Monreālā, Kanādā.
The Great Stork Derby. Čārlzs Venss Millers piedzima vienkāršos apstākļos un viņam pašam nekad nav bijis bērnu, bet tik un tā viņš ir pelnījis būt šajā dīvainajā topā. Līdz savam nāves brīdim 1926. gadā viņš bija iekrājis lielu bagātību, bet viņam nebija mantinieku. Viņš bija dīvains cilvēks un starp viņa dīvainajām darbībām ir atrodama viņa Jamaikas vasarnīcas nodošana kopīgai dzīvošanai trim advokātiem, kas pilnīgi ienīda viens otru. Kad šie advokāti nomira, par vasarnīcas pārdošanu iegūto naudu vajadzēja sadalīt Toronto nabadīgajiem iedzīvotājiem, bet pāri palikušo naudu nodot Toronto sievietei, kas desmit gadu laikā pēc viņa nāves dzemdēs visvairāk bērnu. Šis pasākums kļuva slavens kā Great Stork Derby. Pēc šiem desmit gadiem sešas māmiņas arī sadalīja Vensa naudu. 125 tūkstoši dolāru katrai no četrām māmiņām, kas dzemdēja pa deviņiem bērniem un 12,5 tūkstoši divām māmiņām, vienai bija septiņi bērni un divi dzimuši nedzīvi, bet otrai - astoņi bērni, bet viens bija ieņemts ne no vīra.