Parasti cilvēki pēc nozieguma izdarīšanas nonāk cietumā. To zin ikviens. Bet kur nonak armijas zaldāti, kuri tīši vai netīši pārkāpuši likumu? Šis būs mans pirmais
raksts - Krievijas bruņoto spēku disciplinārais bataljons (ДИСБАТ).
Krievijas armijā, kā jebkurā armijā valda savi noteikumi, kuri izstrādāti normatīvajos aktos jeb nolikumā. Arī šajos nolikumos ir noteikti sodi par pārkāpumiem. Par nenozīmīgiem pārkāpumiem - papilddarbi, bet par nopietnākiem - disiplinārais bataljons. Pāris simtu kvadreātmetru teritorijā, kura apvilkta dzeloņdrātīm, aizžogotām ejām, kareivji, kuri pirms nokļūšanas šeit bija individuālas personibas nu ir vienādi kā ūdenslāses un kopā izcieš sodu. Šī ir atsevišķa, tomēr armijas daļa kurā nonāk jebkurš armijā dienējošais ar tiesas lēmumu pārkapjot kā kara, ta civilnoziegumus uz ne vairāk ka diviem gadiem, bet ne mazak kā 3 mēnešiem. No pirma skata tā ir parasta armijas daļa, kā jebkura cita kur dienē jauni zēni un virsnieki. Tādas pašas kazarmas, medpunkti, telpas un iekārtojums. Tomēr, lai kāds būtu iespaids no malas - tā nav. Pārvietoties atļauts tikai skriešus vai ierindas solī - tāds ir likums. Likumi ir noslīpēti līdz ideālam. Diena sākas 6:00 - uzreiz ierindas kārtībā. Diena šeit rit pēc vienas sistemas - disciplīna. Seko launags, pēc kura ieslodzītie ar virsniekiem kopā atkārto ko nozīmē kara disciplīna. Pēc divu stundu neatlaidīgas nolikuma zaurēšanas iesoldzītie dodas uz stāšanos. Tur līdz automātismam tiek slīpēts ierindas solis un tā elementi, pēc kura seko fiziskās nodarbības, divu stundu kross un dažādi vingrinājumi līdz pilnīgam spēku izsīkumam. Pēc šī visa nak pusdienas uz kurām ari dodas skriešus, jo tāds ir likums. Īesoldzīto ēdienkarti gan par pieticīgu nenosauksi - svaigi dārzeņi, augļi, dabīga sula, pirmais un otrais ēdiens. (cik nu tā ir taisnība). Pēc pusdienām viss sākas no jauna, nolikums, kross, vingrinājumi. Slodze ir liela un daudziem neiztur nervi, sākas kašķi un nesaskaņas. Šādiem nolūkiem ir paredzēti izolātori. Izolātorā var iekļūt pat līdz 30 diennaktīm. Neskaitot 8 stundu miegu uz kailas zemes tajā nav atļauts sēdēt, atspiesties. Apsēsties atļauts tik vien kā uz pāris minūtēm. Visā krievija ir tikai piecas šādas vietās, katrā ap 400 ieslodzīto. Bataljona teritorija tiek apsargāta ar bruņotiem karavīriem - aizbēgt ir neispējami. Ne vairāk kā divas reizes mēnesī ir atļauta īsa tuvinieku vizīte uz ne vairak kā 4 stundām un tikai bataljona teritorijā. Bataljonu ieslodzītie pamet tikai dodoties strādāt uz kādu no tuvakajam raktuvēm vai jebkādu citu melno darbu. Dienas rit leni un monotoni.
Lai arī iesoldzītie šeit dzīvo pēc armijas nolikumiem, šo laiku dienestā neskaita, kaut joprojam viņi skaitas kareivji un nēsā ierindas pakāpes. Beidzoties soda izpildes termiņam kareivis atgirežas savā daļā un turpina dienet atlikuso dienesta laiku.