Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
1286

Mūsu planētas vēsture ir pārpilna ar pārsteidzošām mīklām un paradoksiem. Ar viena cilvēka dzīvi ir par maz, lai tās visas atminētu. Šeit ir tikai dažas no tām.

nbspMjanmas stūpanbspScaronī... Autors: LordsX Desmit artefakti, kas mulsina zinātniekus
Attēls no: secrets-world.com
1.

 

Mjanmas stūpa. 

Šī 7 metrus augstā budisma kulta celtne atrodas milzīga ieapaļa akmens augšpusē, kurš savukārt atrodas kalna smailē. Visus mulsina akmens novietojums – tas bez redzamiem stiprinājumiem it  kā karājas gaisā uz pašas klints malas. Akmens ļoti slikti pieguļ pie klints pamata, to var izkustināt  ar vienu pirkstu. Runā, ka zem akmens  var izvilkt virvi. Rodas jautājums – kā tas tur turas???

nbspDžulsruda kolekcija... Autors: LordsX Desmit artefakti, kas mulsina zinātniekus
Attēls no: secrets-world.com
2.

 

Džulsruda kolekcija, Meksika. 

Voldemārs Džulsruds vācis šo kolekciju kopš 1944.gada, izdarot rūpīgus izrakumus. Šobrīd kolekcijā jau ir 37 tūkstoši artefaktu. Interesanti, ka kolekcijā nav neviena eksemplāra, kas atkārtotos, un 2500 figūriņas attēlo dinozaurus.  To daudzveidīgums pārsteidz – šeit ir gan tādi eksemplāri, kurus zinātne jau pazīst, gan tādi, kurus zinātnieki nespēj identificēt, piemēram, spārnoti dinozauri-drakoni. Nav ne mazākās saprašanas, kas veidojis šīs figūriņas, bet viens ir skaidrs – mēs ļoti maz zinām par dzīvniekiem, kas  kādreiz apdzīvoja šo planētu.

nbspAbidosas hieroglifi... Autors: LordsX Desmit artefakti, kas mulsina zinātniekus
Attēls no: secrets-world.com
3.

 

Abidosas hieroglifi, Ēģipte. 

Vēl  XIX gs arheologi uz vienas no  tempļa sijām atklāja  šo uzrakstu. Toreiz viņi nespēja to atšifrēt. Toties patreiz zinātnieki ir paskatījušies uz šo uzrakstu no cita skatu punkta. Tā vien izskatās, ka klintī ir izkalti modernā kaujas aprīkojuma attēli – tanks, helikopters, lidmašīna. Kā tas var būt, vēl  joprojām ir atklāts jautājums. Vairāki eģiptologi uzskata, ka šie attēli veidojušies nejauši, mēģinot vienu attēlu pārtaisīt par citu.

nbspKausu līdzenums... Autors: LordsX Desmit artefakti, kas mulsina zinātniekus
Attēls no: secrets-world.com
4.

 

Kausu līdzenums, Laosa. 

1000 metrus virs jūras līmeņa pa pauguru virsotnēm guļ izmētāti milzīgi akmens toveri, lielākais no tiem sver 6 tonnas. Tie veidoti no akmens, kādu šajās vietās neatrast. Par tiem nekas nav zināms. Neviens nezin, no kurienes un kā tie tur nokļuvuši. Daži zinātnieki domā, ka aizvēsturiskie cilvēki tajos glabājuši rīsus un vīnu. Taču visas versijas par toveru pielietojumu ir visai šaubīgas un nepārliecinošas. Zināms tikai tas, ka šie milzu trauki tur guļ vismaz 2500 – 3000 gadus.

nbspIkas melnie akmeņi... Autors: LordsX Desmit artefakti, kas mulsina zinātniekus
Attēls no: secrets-world.com
5.

 

Ikas melnie akmeņi, Peru. 

Pirmās liecības par šo melno akmeņu atradumiem attiecināmas jau uz XVI gs. Doktors Havjers Karrera 40 gadu laikā savācis veselu kolekciju. Tā ir savdabīga bibliotēka, kas sastāv no akmeņiem, uz kuriem attēlotas visdažādākās sadzīves scēnas, zvaigznes, kosmosa izpētes instrumenti, lidojoši aparāti, ķirurģiskas operācijas, Zemes un citu planētu kartes, kā arī kalendārs. Uz viena no akmeņiem attēlots cilvēks jāšus uz triceratopsa, pie tam uz dzīvnieka muguras attēlota seglu sega, bet pats cilvēks smēķē pīpi. Dabiski, ka tādi zīmējumi ir pretrunā ne tikai ar oficiālo vēsturi, bet arī ar veselo saprātu. Vai tiešām cilvēki būtu dzīvojuši vienā laikā ar dinozauriem un pat tos domesticējuši?

nbspKosmonauti... Autors: LordsX Desmit artefakti, kas mulsina zinātniekus
Attēls no: secrets-world.com
6.

 

Kosmonauti skafandros. 

Lielu skaitu zīmējumu un figūru, dažāda vecuma un atrastas dažādās vietās, traktē  kā skafanros tērptu kosmonautu attēlojumu. Var, protams, norakstīt visu uz mākslinieka fantāziju, tomēr reizēm vērojamas apbrīnojamas sakritības.

nbspĒģiptiescaronu... Autors: LordsX Desmit artefakti, kas mulsina zinātniekus
Attēls no: secrets-world.com
7.

 

Ēģiptiešu hieroglifi Austrālijā.

Šie noslēpumainie hieroglifi ir neatņemama austrāliešu folkloras sastāvdaļa, taču  neviens nezin, kas tos rakstījis un kā tie cēlušies. Pati hieroglifu eksistence nebūtu arī nekas dīvains, taču ir noskaidrots, ka tie ir tieši seno ēģiptiešu hieroglifi. Kā  tie te nokļuvuši, ir mīkla.

nbspZīmējumi labības... Autors: LordsX Desmit artefakti, kas mulsina zinātniekus
Attēls no: secrets-world.com
8.

 

Zīmējumi labības laukos. 

Zinātnieki uzskata, ka šie zīmējumi ir cilvēku roku darbs. Un tiešām, lielāko daļu no tiem ir izveidojuši jokdari. Tomēr daži no tiem atšķiras ar apbrīnojamu matemātisku precizitāti un sarežģītību, kā arī  tikuši izveidoti ārkārtīgi īsā laikā, kas cilvēkam nebūtu pa spēkam. Pie tam zīmējumi labības laukos nebūt nav pēdējo gadu „modes kliedziens”, tie ir fiksēti pat simts un vairāk gadus atpakaļ. Piemēram, Ķīnā dažos rajonos zemnieki no akmeņiem veido analoģiskus zīmējumus jau tik sen, ka pat nevar pateikt, cik veca ir šī tradīcija. Bet Anglijā līdzīgi zīmējumi ir pat uz aizvēsturiskajiem megalītiem. Šie fakti arī būtu jāņem vērā.

nbspBaltā piramīda... Autors: LordsX Desmit artefakti, kas mulsina zinātniekus
Attēls no: secrets-world.com
9.

 

Baltā piramīda, Ķīna. 

Amerikāņu pilots Džeimss Gausmans bija pirmais, kurš atrada šo piramīdu Otrā pasaules kara beigās, un tā bija vienkārši milzīga! Tās augstums ir apmēram 300 metri – divreiz vairāk, nekā Heopsa piramīdai. Gausmans rūpīgi izpētīja piramīdu. Ar juveliera precizitāti izstrādātās gigantiskās plāksnes rūpīgi novietotas un piedzītas viena pie otras. Nav zināms, kādus darbarīkus lietoja senie ķīnieši, kā pārvietoja smagos blokus un uzcēla tos 300 metru augstumā. Nav zināms pat tas, kas vispār būvējis šo piramīdu. Ķīnas valdība ārvalstu zinātniekus nelaiž piramīdai pat tuvumā.

nbspSenā karte... Autors: LordsX Desmit artefakti, kas mulsina zinātniekus
Attēls no: secrets-world.com
10.

 

Senā karte, Ķīna. 

Šo karti kādā Šanhajas  senlietu veikaliņā 2001.gadā nopirka ķīniešu kolekcionārs Ljū Gans par nieka 500 dolāriem. Tā tiek datēta ar 1763.gadu, bet tajā ir kāds teikums, kas padara šo karti ļoti interesantu: „Šo karti zīmējis Mo Ji Tongs, Cin dinastijas pavalstnieks, imperatora Gun Li valdīšanas laikā 1763.gadā pēc 1418.gadā zīmēta oriģināla”. Tas ir 74 gadus pirms Kolumba ierašanās Jaunajā Pasaulē, bet ķīniešu kartē jau atzīmētas abas Amerikas, pie tam atzīmētas abas kontinentu robežas, gan austrumu, gan rietumu.

0
1286
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [25]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  Jāņa oga 23.01.16 21:10  
23
0
Vēstures grāmatas jau sen būtu jāparraksta, jo ir atklātas citas lietas un tagad jaunā paaudze gūst nepatiesu informāciju... Neviens tikai to nedara. Tik daudz mēs vèl nezinām par vēsturi, īsto vēsturi, ka liekas, ka vēstures grāmatās vajag baltas lapas. Te baigi noderētu laika mašīna...

spoku dienas doma

CrazyTomato avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa SpoksMedaļa Pamatskolnieks
  CrazyTomato 18.07.15 20:05
14
0
Interesanti . +
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 18.07.15 21:57
11
0

atbildot uz LordsX komentāru " Tu nezini, kas ir toveris? O šajā vārdā izrun... " nu ko tad tu gribēji....jaunā paaudze

LordsX avatars
Medaļa Troll killerMedaļa MildaMedaļa Burvju klana biedrs
  LordsX 18.07.15 19:31
11
0

atbildot uz nikromants komentāru " Dafuq ir tovers ? No angļu towers ... "

Tu nezini, kas ir toveris? O šajā vārdā izrunā apaļi, kā vārdā "ola". Vienkārši iegooglē to.

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  Jāņa oga 23.01.16 21:06  
11
0
atbildot uz nikromants komentāru " Dafuq ir tovers ? No angļu towers ? z... "Cik labi tu pārzini latviešu valodu.. Nezini pat kas ir toveris. Skumji, bet mūsu senči ar toveri uz pirti gāja....
motorwalwes avatars
Medaļa BučiņaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  motorwalwes 18.07.15 16:37
11
1

Vajag iekarot tos " Zloi kitaisas" lai to piramīdu izpētītu.Bet ir viens pavisam nesen(~4 gadi atpakaļ) atrasts vēl lielāks monstrs ,ja nemaldos ,kaut kur Indonēzijas salās!

Tavaiesauka avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Tavaiesauka 19.07.15 05:57
8
0

Tak iedomājaties, ko domās tie cilvēki, kas atraks mūsu urlānu grafiti skribelējumus, teiksim, pēc 5000gadiem. Arī spriedīs vai tā bij taisnība, vai arī  "mākslinieki" bij ko labu salietojušies.  Vai nevar būt tā, ka kāds slims vai salietojies senās sēnes cilvēkveidīgais izpaudās tā, kā tolaik jutās?

RomanticHeart avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  RomanticHeart 23.01.16 20:50  
6
0
Malacis, esi pacenties. Bija interesanti lasīt.
frime avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Admins iesakaMedaļa Veiksmes lāde
  frime 19.07.15 20:59
6
0

labs raksts

Agresīvais hakeris avatars
Medaļa SpēlmanisMedaļa ArheologsMedaļa Sensācija
  Agresīvais hakeris 23.01.16 21:01
5
0

atbildot uz nikromants komentāru " Dafuq ir tovers ? No angļu towers ? z... " Nu tu esi idiots .....toveris-trauks vai kaut kas līdzīgs mucai.....viņu vnk izrunā nevis kā parasto o, bet ar tādu uo.....

kakainis007 avatars
Medaļa BērndārznieksMedaļa JubilārsMedaļa Dienas joks
  kakainis007 18.07.15 19:40
4
1

10.labā un kriesajā pusē ir redzama atlandīta

Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Docents
  Epicentrs 01.12.18 10:08  
3
0
Heijerdāls tak pierādīja, ka ar ēģiptiešu laivu var šķērsot okeānu.
TDZD avatars
Medaļa Spoki flameMedaļa Spoki flameMedaļa Sertificēts spoks
  TDZD 18.07.15 22:00
3
0
atbildot uz kakainis007 komentāru " 10.labā un kriesajā pusē ir redzama atlandīta " sacerējies!
blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 01.12.18 11:13
2
0

  

blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 11.11.19 16:41
2
0

7. Ēģiptiešu hieroglifi Austrālijā. Šie noslēpumainie hieroglifi ir neatņemama austrāliešu folkloras sastāvdaļa, taču  neviens nezin, kas tos rakstījis un kā tie cēlušies. Pati hieroglifu eksistence nebūtu arī nekas dīvains, taču ir noskaidrots, ka tie ir tieši seno ēģiptiešu hieroglifi. Kā  tie te nokļuvuši, ir mīkla.

-----

Varētu būt tā, ka šo fragmentu ir uzlikuši uz kuģa un kaut kādu rituālu pēc - ielaiduši jūrā.

Laimīgas sagadīšanās pēc, kuģis dreifējot līdz Austrālijai nav nogrimis.

nikromants avatars
Medaļa Holly ShitMedaļa BetmensMedaļa Recidīvists
  nikromants 02.02.16 17:47
2
0

atbildot uz Jāņa oga komentāru "Cik labi tu pārzini latviešu valodu.. Nezini pa... " Nu skolās jau nemāca šādus vārdus, tikai ja dzīvē sanāk sastapties, un tur nav vainojama pati persona kā tu to tagad dari.

Sreka avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Redaktors iesaka
  Sreka 24.01.16 00:42
2
0

atbildot uz Jāņa oga komentāru " Vēstures grāmatas jau sen būtu jāparrak... " grūti jau ir ar to pārrakstīšanu Bērniem skolā vispirms 3 gadus māca kā dievs pasauli  7ņās dienās radījis un tad ir pārtraukums (laikam lai nogulsnējas) ar 6to klasi par Darvinu sāk stāstīt un cilvēka izcelšanos no mēkaķa. problēma ir pašā izglītības sistēmā. nedrīkst vispirms piebāzt bērna smadzenes ar pasakām par  dievu un tad mēģināt racionāli pamatot cilvēka izcelsmi un cerēt izaudzināt cilvēkus, kuru spēs paskatīties uz šādiem šaubīgiem artefaktiem ar tīru prātu...

Sreka avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Redaktors iesaka
  Sreka 25.01.16 00:15
1
0

atbildot uz cecilia komentāru " Kristīgā mācība, vismaz mūsu skolā, ir p... " Protams, ka izvēles. Manējie iet uz ētiku. Lielākā daļa tomēr (vismaz manu bērnu skolā) izvēlas Kristīgo mācību. Un tālāk jau izvēles nav un par Darvinu stāsta i tiem, kuri ētiku mācījušies, i tiem, kuri par dievu...sāls tajā, ka VISPĀR skolās mazajiem pirmklasniekiem māca vienu un tad BLAUKŠ un sestajā klasē sāk pretējas lietas mācīt. Manuprāt tas nav pareizi. Da vispār reliģiju skolā  mācīt....21majā gadsimtā...slimi.

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  Jāņa oga 23.01.16 21:05  
1
0
atbildot uz Tavaiesauka komentāru " Tak iedomājaties, ko domās tie cilvēk... "Lai spētu izdarīt kaut ko tādu un pilnīgi atbilstošu tam, ko redzam un zinām mēs, ir jāpīpē Kosmosa putekļi...
nikromants avatars
Medaļa Holly ShitMedaļa BetmensMedaļa Recidīvists
  nikromants 19.07.15 19:14
2
1

atbildot uz LordsX komentāru " Tu nezini, kas ir toveris? O šajā vārdā izrun... " Aa..."o" - ua ... baigi sen neesmu to dzirdējis, varbūt tāpēc.