Sveiki lasītāji, tātad, es netīši uzgāju informāciju, kurā pastāstīts, ko amerikāņi pārkāpj katru dienu.
Varat savilkt paralēles ar sevi un mūsu valsti un padomāt, cik ilgā laikā atrodoties ASV jūs tiktu sodīts?
Sveiki lasītāji, tātad, es netīši uzgāju informāciju, kurā pastāstīts, ko amerikāņi pārkāpj katru dienu.
Varat savilkt paralēles ar sevi un mūsu valsti un padomāt, cik ilgā laikā atrodoties ASV jūs tiktu sodīts?
ASV daudzos štatos ir aizliegts barot bezpajumtniekus.
2014. gadā Floridā, kāds otrā pasaules kara veterāns, kopā ar diviem mācītājiem tika arestēts par bezpajumtnieku barošanu. Sakarā ar to, ka viņi to bija darījuši pēdējos 23 gadus katru dienu, visiem trīs vīrieši tika apsūdzēti noziegumā un viņiem tika piemērots 60 dienu cietumsods un 500$ naudas sods, par katru reizi, kad viņi to bija darījuši. Tā kā likumu Floridā drīz vien likvidēja, viņu apsūdzības tika atceltas. Tomēr, vēl jo projām 33 ASV pilsētās ir aizliegts barot bezpajumtniekus.
Aplikācijas Popcorn Time lietošana (filmu skatīšanās online aplikācijās)
2014. gadā, aplikācija Popcorn Time bija lejupielādēta vairāk kā 1.4 miljonos ierīču. Šī aplikācija ir ērts veids kā skatīties filmas internetā. Kaut arī šī programma lietotājus brīdina, ka tā ir nelegāla, neskaitāmi cilvēki to lietoja, pārkāpjot daudzus autortiesību likumus. Dānijā divi cilvēki, kuri mēģināja šo lapu pilnveidot un padarīt valdībai nepamanāmu, tika notiesāti uz 6 gadiem cietumā. Bet ASV dažas no Holivudas zvaigznēm ierosināja lietu tiesā pret 11 personām, kuras tika apsūdzētas filmu nelegālā strīmošanā.
Tev nedrīkst piederēt nenomazgājamais marķieris
2010. gadā, kāda ASV skolotāja, izsauca policiju, par to, ka kāds no viņas skolēniem izmantoja vienu no šiem marķieriem, rakstot uz savas lapas. Policija aizveda bērnu uz iecirkni un konfiscēja marķieri. Skolotāja šādu rīcību paskaidroja, kā Oklahomas likuma ievērošanu, kurš aizliedz cilvēkam lietot nenomazgājamos marķierus, sakarā ar grafitti zīmēšanu. Marķierus var iegādāties no 18 gadiem, un daudzviet tos nedrīkst savā īpašumā iegādāties privātpersonas.
Aizliegums laist gāzes.
2008. gadā,Virdžīnijā, kāds vīrietis tika apsūdzēts par smakas palaišanu policista virzienā. Vīrietis sevi aizstāvēja sakot, ka gāze nebija kā izņirgāšanās veids, bet vēdera problēmas rezultāts, kā arī policija bija noliegusi viņa lūgumu apmeklēt tualeti, pēc tam, kad viņš tika aizturēts dzērumā pie stūres.
2012. gadā tādu pašu apsūdzību saņēma 12 gadus vecs skolēns, par gaisa bojāšanu skolas telpās.
(Nez, kā viņi to pierāda? )
Pieslēgšanaš privātam (ar paroli nenodrošinātam) wifi internetam.
2007. gadā, Mičiganā, kāda persona tika arestēta par to, ka katru dienu piebrauca pie kafejnīcas un lietoja tās internetu, lai pārbaudītu savu e-pastu. Wifi bija paredzēts, tikai kafejnīcas apmeklētājiem. Šim vīrietim tika piespriests sods 10'000$ apmērā un 5 gadu cietumsods, bet tiesnesis samazināja soda apmēru līdz 400$ un 40 stundām sabiedriskā darba par neatļautu interneta izmantošanu 40 stundu apmērā.
Lamāšanās autobusā.
2010. gadā, Milvokī, kāds vīrietis saņēma 500$ naudas sodu par publisku lamāšanos autobusā, kaut arī viņš lamājās runājot savā kompānijā. Vīrietis izmantoja vārdus, kuri sākas ar "f" un "s". Policijas darbinieks, kurš atradās autobusā, sadzirdēja to un aizveda viņu uz iecirkni, lai sastādītu sodu.
Satraucoša un agresīva teksta rakstīšana.
2007. gadā, Čikāgā, kāds 18 gadus vecs students tika arestēts dēļ savas rakstītās esejas, kuru skolotāja uztvēra kā aizvainojošu. Skolotāja uzdeva mājadarbu, kurā jāuzraksta eseja par jeb ko, kas ienāk prātā un nelietojot cenzūras. Pēc esejas izlasīšanas, skolotāja nodeva to policijai un studentam tika piespriests 1500$ sods un brīvības atņemšana uz 30 dienām, kaut arī prokorori atcēla visas apsūdzības. Labākais tas, ka šis students bija apaļs teicamnieks.
Derības ar draugiem.
2005.gadā kāds amerikāņu detektīvs, kurš neatradās uzdevumā, sadzirdēja kā draugi savā starpā liek likmes uz koledžas futbola maču 50$ apmērā. Detektīvs nolēma uzmesties par draugu šai personai un kādu laiku vēlāk pierunāja likt 2000$ lielu likmi uz futbola spēli. Policijai pietika pierādījumu, lai iesāktu lietu par azartspēļu popularizēšanu un viņam tika uzsūtīta SWAT vienība, kura kļūdas pēc iešāva viņam krūtīs, letāli.
Ja es aizbrauktu uz Ameriku, pislēgtos kādas kafejnīcas wi-fi, uzrakstītu satraucošu tekstu un vēl palaistu gāzi - vai es būtu meklētākais noziedzinieks?
Latvijā jau nav labāk. Kaut vai (p) AKKA/LAA leik mums maksāt sodu viņiem ikreiz, kad mēs pērkam diskus, hdd, ssd, usb fleshas, jo redz mēs iespējams varam tur iemest smirdīgā L.Reinika dziesmu izlasi (tāds naids, jo viņš bija viens no tiem, kas raudāja par to), kas skaitās autortiesību pārkāpums. Mūs reali soda par iespējamu pārkāpumu.
un, piemēram, UK tu nevari nopirkt nazi, dakšu, skrūvgriezni, pudeļu attaisāmo ja nav 18.. nopietni.
"Šim vīrietim tika piespriests sods 10'000$ apmērā un 5 gadu cietumsods, bet tiesnesis samazināja soda apmēru līdz 400$ un 40 stundām sabiedriskā darba par neatļautu interneta izmantošanu 40 stundu apmērā"
varbūt tika pieprasīti tie 5 gadi cietumā, nevis piespriesti?
Aizmirsi piebilst, ka šitie apsurdie fakti 90% gadijumos ir izdomāti...
3. Ir arī aizliekts Lietuvā tas nav nekas īpašs kā nekā tas ir graffiti marķieris.
Loģiski, ka informāciju kaut kur ņemu, nevis izdomāju pats. Iztulkoju video, nesaskatu neko sliktu. Pats vari izdarīt ko lietderīgāku? Uz priekšu. Nevienā brīdī neesmu teicis, ka neesmu to izmantojis, ja būtu palasījis arī komentārus, jau būtu atradis, ka viss tika tulkots no tā video.