Darbs ir priekš pieaugušajiem, spēles priekš bērniem; vismaz tā tam ir jābūt. Ļaut bērniem strādāt nav nekas traks, tas sniedz viņiem iespēju iegūt labas iemaņas, bet pakļaujot viņus briesmām, strādājot bīstamā darbā jau ir pavisam cita lieta. Diemžēl, mūsu vēsturē ir daudz šādu gadījumu, kur bērns strādā bīstamā darbā, lai tikai spētu izdzīvot.
Darbi, Kas Nogalina Bērnus.39
Ielaspuikas.
Laikā, kad Londona kļuva visai blīvi apdzīvota Industriālās Revolūciajs laikā, Viktorijas laikmetā, atkritumu čupas sasniedza milzīgas proporcijas. Brīnumainā kārtā, nabadzīgie Londonas bērni atrada veidu kā idzīvot, tikai pateicoties šiem atkritumiem. Šie bērni centās idzīvot meklējot ko vērtīgu starp atkritumiem, kas peldēja Temzas upē. Šie ielaspuikas pagaidīja līdz upei sākās bēguma laiks, pirms viņi sāka rakāties pa atkritumiem. Parasti ielaspuikas bija tikai mazi zēni, bet gadījās daži reti skati, kad varēja ieraudzīt, ka pa atkritumiem arī rakājās mazas meitenes, kā arī vecas sievietes.
Viņu darbs bija visai smags ar mazu atalgojumu - labākajā gadījumā, ielaspuikas varēja atrast tikai ogles, dzelzs gabalus un koka pārpalikumus. Rotaslietas bija visai rets atradums viņu darba līnijā - šiem zēniem parasti bija jāsacenšās ar vīriem, kas izmeklēja atkritumus notekās, jo kā jau zināms, šie atkritumi sākumā izgāja cauri notekām un vīriem, kas stŗādāja notekās bija lielāka iespēja atrast kādu rotaslietu.
Ielaspuikām bija vairākas problēmas, kas varēja draudēt viņu dzīvībām. Laikā, kad viņi meklēja ko vērtīgu starp atkritumiem, viņiem bija jāuzmanās no ievainojmiem, jo kādam ievainojumam saskaroties ar netīrajiem ūdeņiem nozīmēja zēna nāvi, kā arī viņiem bija jāskatās, ka nesākās plūdmaiņas - neuzmanība dēļ, viņi varēja tikti aizskaloti projām.
Avīžu piegādātāji.
Nostāsti par ārzemju puikām, kas strādā par avīžu piegādātājiem nav nemaz tik patiesi, viņu dzīves nemaz nebija tik labaskā daudzi stāsta. 1980. un sekojošie gadi, kam sekoja Spāņu-Amerikāņu karš, bija brīdis, kad pieauga avīžu piegādātāju darbs, kurš piesaistīja daudzus bērnus, kas dzīvoja gan uz ielām, gan arī tos, kas dzīvoja siltās mājās, abiem tipiem patīk viegli iegūstama nauda.
Sava darba gaitā, šiem zēniem bija jāsaskarās ar briesmām. Piemēram, viņiem bija jācīnās ar pārējiem avīžu zēniem, lai iegūtu labāko vietu, kur pārdot avīzi, šīs cīņas viņu starpā varēja izvērsties dažādi. Kā jau minēju, daudzi dzīvoja mājās, bet citi uz ielām. Līdz ar to, zēni, kas dzīvoja uz ielām bieži vien saskārās ar noziedzību, strādājot kā informētāji vai arī starpnieki.
Vislielākās briesmas izraisīja viņu pārvietošanās veids, tākā viņiem nebija daudz naudas, viņi leca uz tramvajiem, lai tiktu uz vajadzīgajām vietām bez maksas. Kā parasti, šādas bīstams rīcības prasa upurus, daudzi bērni, kas leca uz tramvajiem visbiežāk uzkrita uz sliedēm un salauza pusi no saviem kauliem, kas atradās viņu ķermeņos vai arī zaudēja kādu no saviem locekļiem, bet viņi to pat izmantoja. Bērni, kuriem trūka priksti, rokas utt. bieži vien pateicoties līdzjūtīgajiem pircējiem, ieguva vairāk naudu.
Žurku ķērāji.
19. gs. Atkritumu kaudzes nebija vienīgā problēma ar ko saskārās cilvēki, kas dzīvoja lielākajās pilsētās valstī. Lielās atkritumu kaudzes bija iedeāla pārošanās vieta žurkām - kas Žurku ķērājiem piedāvāja visai vieglu iztikas veidu.
Ļoti milzīgs cilvēku daudzums pievērsās šim biznesam, pat bērni. Jaunākie no žurku ķērājiem parasti ņēma līdzi biedru - Terjeru, kura uzdevums bija nomedīt un nogalināt žurkas. Vēlāk, bērniem šis bizness kļuva daudz izdevīgāks, noķerot un pārdodot dzīvas žurkas. Šīs žurkas vēlāk izmantoja priekš asiņaina "sporta", kurā viņas saliek kopā ar suni kādā izraktā bedrē - spēles jēga bija tāda, ka cilvēki lika likmes uz to, cik ātri suns spēs nogalinās visas žurkas.
Vērpjmašīnu uzraugi.
Industriālās Revolūcijas laikā, daudzi bērni strādāja Londonas auduma rūpnīcās. Šie bērni būtībā bija visai mazi, viņu darbā tika iekļauti pienākumi kā, kokvilnas savākšana un vērpjmašīnu tīrīšana, kas nozīmēja to, ka viņiem bija jālien zem vērpjmašīnām. Bet kamēr bērni tīrīja vērpjmašīnas, neviens nevēlējās tērēt laiku, apstādinot tās. Lai izvairītos no briesmām kā saspiešanu, viņiem bija jāguļās uz muguras un jākustās ļoti uzmanīgi.
Tākā bērni atradās apkārt šīm vērpjmašīnām, bez negadījumiem nu nekādīgi nevarēja iztikt. Viens no traģiskākajiem negadījumiem bija 13 gadus vecā zēna nāve, tīrot vērpjmašīnu, tai pagadījās ieraut iekšā viņa galvu un tiešā vārda nozīmē, iznīcināt to. Daudzi citi bērni šajā darbā zaudēja pirkstus vai arī viņiem tika norautas citas ķermeņa daļas kā, piemēram, rokas vai kājas. Bet šie "mazie" negadījumi netika reģistrēti, jo visi uzskatīja, ka šos "mazos" negadījumus nebija vērts pieminēt.
Atskaitot negaidītās "amputācijas" bija arī citas problēmas, piemēram, skaļo ierīču izraisītie psiholoģiskie traucējumi kā arī pateicoties kokvilnai un putekļiem, daudzi bērni cieta no elpošanas slimībām.
Ķegļu licēji.
Boulings jau bija pazīstams laikos, kad vēl nebija nekādu telefonu utt. Tas nozīmē to, ka nebija nekādu automātisko ķegļu licēju un šo darbu nācās pildīt pusaudžu zēniem. Šis darbs neizklausās nemaz tik bīstams, vairāk jau garlaicīgs un pietiekami drošs, lai darbā varētu strādāt nepilngadīgi bērni. Bet strādājot, šie zēni iepazinās ar smago un bīstamo darbu, šiem ķegļu licējiem bija jāuzmanās no ķegļiem, kas lidoja viņu virzienā ar iespējamību trāpīt viņiem pa seju.
Šiem ķegļu licējiem, visvairāk bija jāuzmanās no dzērušiem metējiem – daži no viņiem tēmēja uz ķegļu licējiem tikai tāpēc, ka tas dzērumā liekas jautri. Lai izvairītos noievainojumiem, šiem ķegļu licējiem bija jābūt ātriem un uzmanīgiem, tākā ne visi spēj būt tik ātri, tad gadās saskarties ar kādu ievainojumu, piemēram, lauztām kājām vai arī ar savainotām sejām – dēļ smagajiem ievainojumiem, šos zēnus diezgan bieži veda uz slimnīcām.
Ielu uzkopēji.
Viktorijas Laikmets nebija tas labākais laiks, kurā būt bērnam. Daudzi tik izverdzināti ogļu raktuvēs, bet citi vēl izdomāja piepelnīties strādājot par ielu uzkopējiem. Viņiem darbā nācās uzkopt ielas saņemot par to pāris kapeikas. Pietiekami daudz nauda priekš ielu uzkopēja? Nemaz ne.
Lai spētu iegūt vairāk naudu, viņiem nācās cīnīties par labākajām vietām tāpat kā avīžu piegādātājiem. Šajā darbā, viņiem nācās satīrīt zirga fekālijas – To laiku milzīga problēma katrā pilsētā. Atskaitot fekāliju savākšanu, viņiem arī pagadījās kāds miris zirgs un visi šie darbi kopā ir kā brīvs uzaicinājums saķer kādu slimību, tākā bērniem imūnsistēma ir vāja, viņiem šīs slimības bija daudz bīstamākas. Šis darbs arī neiztika bez saviem negadījumiem, bērniem visai bieži nācās saskarties ar nervoziem zirgiem, kuri viņiem uzbruka, izraisot miesas bojājumus.