Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
3
1878

Pastāv mīts, ka cilvēks, kurš izdzīvo pēc nāvessoda izpildes, pēc likuma nedrīkst tikt sodīts ar nāvi vēlreiz.Tādēļ liela daļa nāvessodu spriedumu beidzas ar vārdiem "līdz nāvei" kas nozīmē, ka neatkarīgi no tā cik daudz laika vai līdzekļu tas prasīs, notiesātais aizies pie tēviem.

Bet ne vienmēr tā ir bijis, agrāk izdzīvojušie diezgan bieži tika atbrīvoti, jo tas skaitījās "dieva pirksts" un pierādījums, ka cilvēks nav vainīgs.

The Man FranksnbspPirmais... Autors: Werwolf Cilvēki, kuri izdzīvoja pēc nāvessoda izpildes
1.

The Man Franks 

Pirmais cilvēks, kuram tika piespriests nāvessods jaunizveidotajā Fidžī karalistē, kas pēc diviem gadiem kļuva par Anglijas koloniju. Slepkava ar iesauku The Man Franks izdzīvoja pateicoties sprieduma izpildītāju nekompetencei. Karātavas sprieduma izpildei tika sagatavotas daudz par agru, cilpa pamatīgi izmirka lietū, tādēļ to kādu laiku žāvēja, turot virs ugunskura. Virve tik ļoti sacietēja, ka bendem, pirms uzmaukt cilpu kaklā Frankam, nācās pielikt visu savu spēku, lai padarītu mezglu vaļīgāku. Kad tas bija izdarīts un cilpa bija uzmaukta, to vairs nevarēja savilkt ciešāku. Neko darīt, visu atstāja kā ir. 
Vāriņi zem Franka kājām atvērās, virve nospriegojās un tām vajadzēja būt stāsta beigām, bet nē. Pēc trīs minūšu klusuma, Franks sāka kustēties un lūgt, lai kāds izbeidz šo murgu. Tā kā arī viņa rokas bija nemākulīgi sasietas, viņš pastiepās pēc virves, kurā karājās, uzvilka sevi mazliet augstāk un atbrīvojās no cilpas.

Pēc šāda teātra noskatīšanās, neviens īsti nevēlējās to atkārtot un Franku apžēloja, bet Fidžī tieslietu sistēma kļuva par visas pasaules apsmieklu.

Anna Grīna Anne Green1650... Autors: Werwolf Cilvēki, kuri izdzīvoja pēc nāvessoda izpildes
2.

Anna Grīna (Anne Green)

1650. gadā, Anna bija kalpone Sera Tomasa Rīda mājā. Viņa palika stāvoklī no Rīda mazdēla, bet visādi centās to slēpt.Apmēram 18. nedēļā sākās priekšlaicīgās dzemdības, bērns piedzima nedzīvs. Anna krita panikā un paslēpa mazo apberot to ar pelniem un netīrumiem. Kaut kādā veidā šis stāsts tomēr nāca atklātībā un Annai nācās stāties tiesas priekšā. Tajos laikos pastāvēja likums, ka jebkuru neprecētu sievieti, kura slēpa grūtniecību un/vai bērna piedzimšanu nedzīvam, varēja apsūdzēt bērna slepkavībā. Tā nu Annai piesprieda nāvessodu. Viss noritēja kā nākas, spriedums tika izpildīts. Pēc tam viņas ķermeni nogādāja medicīnas laboratorijai sekcijas veikšanai. Atverot zārku, mediķi konstatēja knapi pamanāmas elpošanas pazīmes. Visi aizmirsa sākotnējo nodomu un ķērās pie Annas atdzīvināšanas, kas viņiem arī izdevās.

Šis atgadījums tika uzskatīts par brīnumu un dieva iejaukšanos, tāpēc Annu apžēloja. Viņa savāca savu zārku kā suvenīru un pārcēlās uz dzīvi citā pilsētā. Laimīgi aprecējās, sadzemdēja bērnus un, pateicoties viņas tēva cīņasspratam un uzstājībai, norāva nesliktu kompensāciju.

Megija Diksone Meggie... Autors: Werwolf Cilvēki, kuri izdzīvoja pēc nāvessoda izpildes
3.

Megija Diksone (Meggie Dickson)

Līdzīgs stāsts, bet jau 1724. gadā. Megija palika stāvoklī, kamēr viņas vīrs bija devies jūrā. Lai izvairītos no baumām par viņas neuzticību vīram, Megija centās grūtniecību slēpt, kas gan nevainagojās panākumiem - visa pilsētiņa bija lietas kursā.  Neviens īsti nezināja vai dzemdības noritēja kā nākas, vai bērns piedzima nedzīvs, bet tas arī nebija svarīgi - Megija slēpa grūtniecību un par to tika  notiesāta uz nāvi. Megiju pakāra. Tuvinieki pieprasija, lai netiktu veikta sekcija un Megijas ķermeni atdotu viņiem. Tā arī notika un kamēr līķi zārkā veda uz kapiem, lai apglabātu, kāds sadzirdēja vieglus klaudzienus zārka iekšpusē.

Jau atkal, dieva pirksts, brīnums, Megiju apžēloja un viņa kļuva par vietējo slavenību ar iesauku Half-Hangit Meggie. Viņa nodzīvoja vēl 40 gadus un vēl šodien ir vairāki bāri un pat ciemats, kas nodēvēti viņas vārdā.

Ineta de Balscaronama Inetta... Autors: Werwolf Cilvēki, kuri izdzīvoja pēc nāvessoda izpildes
4.

Ineta de Balšama (Inetta de Balsham)

1264. gadā Ineta tika notiesāta par patvēruma piešķiršanu zagļiem. Ieraksti apgalvo, ka viņa tika pakārta 9:00 no rīta pirmdienā, 16. augustā. Tā nu viņa tur karājās līdz ceturtdienas rītam, kad beidzot pārgrieza virvi un nocēla viņu zemē. Liels bija visu pārsteigums, kad izrādijās, ka viņa vēljoprojām ir dzīva. Inetas izdzīvošana tika skaidrota ar to, ka viņas balsene bija deformēta un pārkaulojusies, kā arī tā netika pietiekami saspiesta ar virvi.

Inetas stāsts ieguva ļoti lielu popularitāti un nonāca arī līdz karaļa Henrija III ausīm, kas piešķīra viņai karalisko apžēlošanu.

Evans Makdonalds Ewan... Autors: Werwolf Cilvēki, kuri izdzīvoja pēc nāvessoda izpildes
5.

Evans Makdonalds (Ewan Macdonald)

1752. gadā Evans sastrīdējās ar kādu čali vārdā Roberts Pārkers (Robert Parker). Vārds pa vārdam, līdz Evana nazis nonāca Roberta kaklā. Evanu notiesāja uz nāvi un pakāra. Lielāko daļu šādu līķu tajā laikā sūtīja uz medicīnas laboratoriju, lai jaunie ķirurgi varētu praktizēties cilvēku graizīšanā. Tāpat notika arī ar šo. Domājat viņš vēsi nokāpa no ķirurga galda un aizgāja kā Anna Grīna? Viņš gan centās, bet nē. Īsi pirms operācijas sākšanās, Evans pēkšņi piecēļās sēdus. Ķirurgs no izbīļa paķēra koka āmuru un pabeidza bendes iesākto darbu.

Ļoti iespējams, ka Evans reinkarnējās kā zirgs, jo šis pats ķirurgs pēc vairākiem gadiem mira no zirga spēriena.

Romels Brūms Romell... Autors: Werwolf Cilvēki, kuri izdzīvoja pēc nāvessoda izpildes
6.

Romels Brūms (Romell Broom)

Varētu likties, ka šādas lietas ir notikušas tikai senajos laikos, ar notiesātajiem, kuri tika "nogalināti" ar senajām metodēm, bet nē. Šīs cilvēks ir pirmais, kurš izdzīvojis pēc letālās injekcijas. 2009. gadā ASV, Romels tika notiesāts par nolaupīšanu, izvarošanu un slepkavību. Nāvessoda izpildītājs divas stundas meklēja uzdevumam atbilstošu vēnu, kurā iedurt, procesa laikā caurdurot muskuli un iedurot kaulā. Katreiz, kad dakteris iedūra kādā vēnā, tā momentā "sabruka" un ievadīt indi nebija iespējams. Pēc neskaitāmajiem mēģinājumiem Romelu nosūtija atpakaļ uz savu kameru, nāvessodu atlika uz nedēļu. Šo laiku veiksmīgi izmantoja Romela advokāti, kas paziņoja, ka viņš jau tā esot piedzīvojis nežēlīgu un ļoti neparastu sodu. Tāpat viņi iesniedza tiesā prasību, kas mainītu letālo injekciju likumus ASV un paziņoja, ka nogalinot Romelu, tiktu pazaudēti lietiskie pierādījumi šajā tiesas prāvā.

Viņš joprojām ir dzīvs un gaida savu spriedumu.

3
1878
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [38]
Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Atizs avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  Atizs 04.01.14 21:26
 
74
1

Notiesāta uz nāvi, jo slēpa grūtniecību.....

EVILisNEAR avatars
Medaļa SākumskolnieksMedaļa TahikardijaMedaļa Spoks
  EVILisNEAR 04.01.14 19:11
 
49
0

Kā to saprast sabruka vēna ?

wowlol22 avatars
Medaļa SākumskolnieksMedaļa Spoks
  wowlol22 04.01.14 18:43
 
34
1

cerams ka pēdejais dabūs savu pelnīto bet nebūtu brīnums ja viņš tiktu izlaists 

halunke avatars
Medaļa RainisMedaļa SviestmaizeMedaļa Dienas doma
  halunke 04.01.14 22:24
 
24
0

5. - un kas tad ar to ķirurgu? Netiesāja par slepkavību?

Laur1s avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Nedēļas redaktorsMedaļa O!Zorro
  Laur1s 04.01.14 19:06
 
16
0

Bija ļoti intresanti lasīt, var redzēt ,ka ir ielikts darbs rakstā.

Čeirāne avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa OligarhsMedaļa Admins iesaka
  Čeirāne 05.01.14 01:18
 
13
0

+

Tikai viena būtiska nianse: lietiskie, nevis lietišķie pierādījumi!

CHIEF SOSA avatars
Medaļa Melnais rāmisMedaļa AspazijaMedaļa Maģistrants
  CHIEF SOSA 05.01.14 17:28
 
9
0

Lode pakausī nekad nekļūdīsies. 

Werwolf avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa ApokalipseMedaļa Dienas joks
  Werwolf 04.01.14 18:46
 
7
0

atbildot uz wowlol22 komentāru " cerams ka pēdejais dabūs savu peln... " Ar tik viltīgiem advokātiem kā viņam... tiešām nebūtu brīnums.

dvuldemanis avatars
Medaļa Gods kalpot Latvijai!Medaļa FrenkijsMedaļa Kapusvētki
  dvuldemanis 05.01.14 19:27
 
6
0

Latvijā dažiem noziedziniekiem arī prasītos letālās injekcijas,bet tādas kas savu darbu padara līdz galam.

Orailix avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa TeamworkMedaļa Dienas doma
  Orailix 04.01.14 20:43
 
5
0

atbildot uz Werwolf komentāru "...hitting bone in the process, but never pierc... " Paldies..Mums noteikti ir šāds medicīniskais termins (jāmeklē), jo collapsed veins, pavisam noteikti nav jātulko tieši.

RaWrRr avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  RaWrRr 25.04.14 16:34
 
5
0

atbildot uz EVILisNEAR komentāru " Kā to saprast sabruka vēna ? ... "

Tik trausla vēnas siena, ka pēc ieduršanas un mazākās kustības, caurums vēnā paliek lielāks un venozās asinis tā vietā, lai plūstu tālāk pa vēnu, iet ārā. Līdz ar to injekcija arī neaiziet līdz sirdij tik ātri.

jolantinaŽirafīte avatars
Medaļa ZebraMedaļa BakalaursMedaļa Spoks
  jolantinaŽirafīte 05.01.14 10:06
 
4
0

 

Werwolf avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa ApokalipseMedaļa Dienas joks
  Werwolf 05.01.14 16:33
 
4
0

atbildot uz neronexiox komentāru "Vēnu veido vairāki slāņi ar dažādām šūnām - iek... " Paldies. Gaidīju, kad uzradīsies kāds, kas ar medicīnu ir uz Tu.

Juris4cm avatars
Medaļa Spoks
  Juris4cm 25.04.14 13:43
 
4
0

Re kur jums karmas pierādījums/Dieva pirksts.. Cilvēks kurš sit - pac nomirst no sitiena.. Kas grib palīdzēt cilvēkiem (zagļiem) tas arī izdzīvo.. Cilvēku likumi ir radīti tikai lai cilvēkiem būtu patīkami mocīt un nogalināt citus cilvēkus. Īstos vaininiekus soda Dieva pirksts agrāk vai vēlāk..

Werwolf avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa ApokalipseMedaļa Dienas joks
  Werwolf 21.04.14 21:02
 
3
0

atbildot uz BOX komentāru " 1650.gadā medicīnas laboratorijas ... " injekcija bija 2009. gadā. Ko tieši tu nesaproti?

Orailix avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa TeamworkMedaļa Dienas doma
  Orailix 04.01.14 19:51
 
3
0

Tāds kļūdains virsraksts, jo ja viņiem tiktu izpildīts nāvessods nekā nebūtu iespējams izdzīvot...nu jo būtu izpildīts nāvessods..drīzāk cilvēki, kuri izvairījās no nāvessoda. Bet kopumā interesanti..

Vai ir iespējāms, intereses pēc, ielikt anglisko teikumu ar to collapse un vēnām!?

badroot avatars
Medaļa CacaMedaļa FraktālisMedaļa Kapteinis Huks
  badroot 21.04.14 18:47
 
2
0

Nav jau brīnums, jo virves garuma un svara aprēķinus neviens tad neveica. Principā to ir pat grūti nosaukt par pakāršanu, drīvāk tā ir lēna sadistiska nosmacēšana. Bet tā kā lielākoties viss notika publiski tautai jau laikam arī patika ja ilgāk tirinās. Vishumānāk tad varēja būt galvas nociršana.

Werwolf avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa ApokalipseMedaļa Dienas joks
  Werwolf 05.01.14 00:43
 
2
0

atbildot uz MDick komentāru "Pieņemu, ka tas domāts tā, ka vēna vairs nepild... " Nu ja, kad neesi studējis medicīnu, ta ar loģiku vien izlīdzēties sanāk 

badroot avatars
Medaļa CacaMedaļa FraktālisMedaļa Kapteinis Huks
  badroot 21.04.14 19:33
 
2
0

atbildot uz Werwolf komentāru " Kā to saprast virves garums? Neesmu eksperts,... " Mezglu savelk pirms lidojuma, sāls ir tanī, kad rēķina virves garumu attiecībā pret svaru. Jo "humānās pakāršanas" ideja ir nevis nosmacēt klientu, bet krītot salauzt kakla skriemeļus kas arī noved uzreiz pie muguras smadzeņu bojājumiem. Ja striķis par īsu tad trieciens ir par mazu lai skriemeļus lauztu un sanāk nehumāni.

TicTac avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa April, April!
  TicTac 21.04.14 19:24
 
2
0

Vēl