Mēs mīlam ceļot, lai iepazītu citas zemes, to kultūru, lai apskatītu skaistas vietas, taču pasaulē ir vietas, kurās vai nu objektīvu vai galīgi neizprotamu iemeslu dēļ cilvēks var justies apdraudēts.
Cilvēkam bīstamās vietas2
Katru gadu balto haizivju zobos nonāk ap 40 cilvēku. Indijas okeānā pie Indonēzijas un Austrālijas krastiem neuzmanības dēļ vari nokļūt par haizivju delikatesi. Zināms, ka kādam tūristam no Krievijas haizivs nokoda roku.
Par vislielākā kaķu dzimtas plēsēju - tīģeru uzkodu iespējams kļūt Bangladešas un Indijas mežos. Šeit tīģeru uzbrukumi cilvēkam mēdz būt vidēji 60 reižu gadā.
1986.gadā avarēja Černobiļas atomelektrostacija, kas vislielāko radioaktīvo piesārņojumu radījusi Baltkrievijai. Tās teritorijā nosēdušies 70 % visu avarējušā atomreaktora izmešu. 99% Baltkrievijass teritorijas pārsniegta starptautiski pieļaujamā radiācijas piesārņojuma norma, taču gan valsts, gan privātīpašumā esošā zeme tiek apstrādāta, bet izaudzētā raža tiek novākta un izmantota pārtikā.
Vulkānbīstamākā pilsēta ir Itālijas pilsēta Neapole, kas atrodas Vezuva tuvumā . Vairāk par 700 000 cilvēkiem dzīvo 10 km rādiusā ap krāteri.
Antarktīda ir vieta, kur pēdējos 30 gados manīti ap 10 000 meteorītu.
Vidēji 2- 3 cilvēku dienā iet bojā Šrilankā, kas ir visbīstamākā vieta uz zemeslodes, no indīgo čūsku kodieniem.
Visvairāk upuru no skorpionu kodumiem ir Meksikā, kur ik gadu iet bojā ap 1000 cilvēku. Vislielākais mirušo skaits reģistrēts 1946.gadā - 1933.
Vislielākās iespējas kļūt par ķīlnieku ir Latīņamerikā- visvairāk Kolumbijā
Vislielākās iespējas kļūt par ķīlnieku ir Latīņamerikā - visvairāk Kolumbijā. Šeit par ķīlniekiem kļūst vidēji 10 cilvēku dienā.
Pirātiskākais reģions ir Dienvidaustrumāzijas piekraste, kur reģistrēti pēdējos 10 gados ap 1500 pirātisku uzbrukumu.