Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
334

Kad naudas nav daudz, daži ķeras pie ļoti neparastiem risinājumiem.

Tiek uzskatīts, ka dvēsele ir kas tāds, kas pieder katram cilvēkam pašam. Tomēr ko darīt tad, ja finansiālā situācija ir pavisam slikta, un nekā cita, ko pārdot, vairs nav?

Cik daudz Tumsas valdnieks... Autors: The Diāna Cik maksā TAVA dvēsele?
1.

Cik daudz Tumsas valdnieks ir gatavs maksāt par parasta mirstīgā dvēseli? Lai gan ir bijuši daudzi šādi darījumi, tomēr lielākoties tie bijuši atkarīgi no dažādām nemateriālām lietām, piemēram, mīlestība, laime, slava, zināšanas, politiskā vara utt., ko ir grūti precīzi aprēķināt. Par laimi ir zināms gadījums Ņūhempšīrā  XVIII gadsimtā, kad savu dvēseli pārdeva ģenerālis Džonatans Moltons.

Scaronis vīrs pārdeva savu... Autors: The Diāna Cik maksā TAVA dvēsele?
2.

Šis vīrs pārdeva savu dvēseli, vienojoties, ka apmaiņā pret to katru mēnesi viņa zābaki tiks piepildīti ar ginejām (zelta monēta). Protams, ka Džonatans nebija muļķis un gribēja nopelnīt maksimāli daudz, tāpēc viņš sameklēja lielākos zābakus, kurus  varēja atrast savā ciemā,jo Sātans taču nekaulēsies par tādiem sīkumiem kā zābaku izmērs. Tomēr arī ar to Džonatanam nebija gana. Viņš gribēja apšmaukt Sātanu, zābaku zolēs izgriežot caurumu, lai zābaki kļūtu cauri, tātad nepiepildāmi. Sātans viltību atklāja un uzskatīja par līguma pārkāpumu. Rezultātā viņš nodedzināja Moltona kunga māju. Lai gan viņš pats ugunsgrēkā izdzīvoja, viņš bija zaudējis gan dzīvesvietu, gan visu iekrāto naudu, ko bija slēpis mājā. Turklāt Sātans, acīmredzot, uzskatīja, ka viņam joprojām ir tiesības uz Džonatana dvēseli, jo tad, kad viņa zārku izraka (nav zināms, kāpēc bija vajadzība zārku izrakt), līķa tajā nebija.    

Ugunsgrēks Moltona kunga mājā notika 1769.gada 15.martā, līdz ar to ir iespējams veikt aprēķinus, lai uzzinātu, cik dvēsele maksātu mūsdienās.

Lielāko tā laika zābaku... Autors: The Diāna Cik maksā TAVA dvēsele?
3.

Lielāko tā laika zābaku tilpums: 640 cm3

 Vienas ginejas tilpums: 1.131 cm3

Cik gineju ietilpa divos zābakos? 11 745 ginejas (aprēķinus meklē šeit: http://www.centives.net/S/2013/moultons-trade-calculations/ )

Vidējā angļu lauksaimnieka alga 1769.gadā bija 17.38 ginejas GADĀ

Konvertēt tā laika... Autors: The Diāna Cik maksā TAVA dvēsele?
4.

Konvertēt tā laika ekonomiskās vērtības atbilstoši šim laikam var vairākos veidos, tāpēc skaitļi var nebūt absolūti precīzi. Šajā gadījumā vidējo angļu lauksaimnieka algu 1769.gadā pielīdzināsim vidējai ASV iedzīvotāja algai 2012.gadā. Rezultātā iegūstam, ka samaksa par dvēseli varētu būt aptuveni 29 miljoni dolāru katru mēnesi jeb 348,5 miljoni dolāru katru gadu, kas vairāk nekā divas ar pusi reizes pārsniedz to skaitli, ko saņem vislabāk apmaksātais vadītājs 2012.gadā (137,2 miljoni dolāru gadā).

Var aprēķināt arī Džonatana... Autors: The Diāna Cik maksā TAVA dvēsele?
5.

Var aprēķināt arī Džonatana Moltona ienākumus, pamatojoties uz zelta monētu vērtību mūsdienās. Katra tā laika gineja svēra 8.4 gramus, no kuriem 7.7 grami bija zelts. Tas nozīmē, ka viņš saņēma līdz pat 90,7 kilogramu zelta katru mēnesī, kas pēc mūsdienu vērtību skalas nozīmētu aptuveni 5 miljonus dolāru (viņam tiešām nepietika???). 

0
334
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [5]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 10.04.16 18:03
18
0

Laba pasacinja ar matematiskiem aprekiniem un vesturisku piesitienu .Tikai vienu lietu nevaru saprast... nah. velnam bija vajadzigs tas drankja mironis ja pilnigi pietiktu ar dveseli ? A varbut tomer Moltonam no tiem zabakiem paspeja iebirt bedre pardesmit kilogrami zelta un vinjsh aizlaidas un paslepas ,varbut kada klosteri... ,tas izskaidrotu kapec ,,radas vajadziba zarku izrakt,, jo vells gribeja noskaidrot  ,kur tas bledigais vecis palicis ar savu paspeleto dveseli .

ELEP avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Komiķis
  ELEP 11.04.16 00:32  
2
0
Lol, es par tricāru atdotu
fromme avatars
 HaltūristsMedaļa Dienas joksMedaļa Cacans
  fromme 11.04.16 00:07
0
0

atbildot uz PNPAPN@speles komentāru " Laba pasacinja ar matematiskiem aprekin... " Nav ko citu piebilst

ReinaX avatars
Medaļa TīģerisMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  ReinaX 11.04.16 10:52
0
0

Laiki iet, bet cilvēkam nekad nebūs gana...

Bruzis avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Admins iesaka
  Bruzis 18.04.16 10:13
0
0

atbildot uz PNPAPN@speles komentāru " Laba pasacinja ar matematiskiem aprekin... " Dvēsele ta dvēsele, bet pa purnu var iedot miesai. Droši vien pa vakariem iedod šim bietē