Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
259

Vēl dzīvi to dienu liecinieki. Lai arī viņu atmiņas pabalējušas, tomēr tās ir ļoti vērtīgas. Vēl viens stāsts par Černobiļu. Video, kura saturu centos tulkot un īsi konspektēt. Atvainojos, ka tādā veidā sabojāju intrigu daudziem skatītājiem.

Stāsta varonis Aleksandrs... Autors: Epicentrs Černobiļa. Izlūka stāsts
Attēls no: www.youtube.com
1.

Stāsta varonis Aleksandrs Logačovs. Izlūks-dozimetrists, civilās aizardzības apakšvienības komandieris.

Avārijas naktī viņš tika komandēts izlūkot situāciju, atzīmēt kartē laiku un starojuma līmeņus. Plkst. 6:00 no rīta izbrauca no Kijevas.

Ķīmiskās izlūkoscaronanas... Autors: Epicentrs Černobiļa. Izlūka stāsts
Attēls no: www.kolesa.ru
2.

Ķīmiskās izlūkošanas bruņumašīna БРДМ-2РХ.

Starp Černobiļu un Priepeti radās pirmais sarežģījums - bruņumašīnas kardānam aptinās stieple, kas pārsita bremžu caurules. Nācās nobloķēt plīsušās caurules un turpināt ceļu bez bremzēm, ar vienu tiltu.

3 mēnescaronus pirms... Autors: Epicentrs Černobiļa. Izlūka stāsts
Attēls no: cf.ppt-online.org
3.

3 mēnešus pirms avārijas bruņumašīnas bija aprīkotas ar jaunajiem radiācijas mērītājiem ИМД-21Б, kuru diapazons bija krietni plašāks, 9999 vienības. Tas esot bijis kā dators.

Sastaptā milicijas patruļa... Autors: Epicentrs Černobiļa. Izlūka stāsts
Attēls no: a.d-cd.net
4.

Sastaptā milicijas patruļa ziņoja, ka pirms avārijas pilsētu pameta aizdomīgi daudz automašīnu. Brauca auto kolonna. Ļaudis jau esot zinājuši, ka būs eksperiments. Stacijā strādāja armēņu stažieri, kas arī aizbrauca projām pirms avārijas.

Braukājot pa elektrostacijas... Autors: Epicentrs Černobiļa. Izlūka stāsts
Attēls no: cs11.pikabu.ru
5.

Braukājot pa elektrostacijas apkārtni, izdevās konstatēt vietas ar ļoti atšķirīgiem radiācijas līmeņiem: 150 R/h pie stacijas robežzīmes (lāpas), 200 rentgeni zem augstsprieguma elektrolīnijas,  0,5 rentgeni pie administratīvā korpusa, 0,2-0,5 R/h pilsētā. Tādā veidā izdevās noskaidrot radioaktīvā mākoņa ceļu. Otrs secinājums bija, ka līmenis katru stundu paaugstinās.

Pat augstu radiācijas līmeni nav iespējams sajust. Logačovs ievēroja, ka pie 1000 rentgeniem stundā pazūd radio sakari. Biedrs, kurš pabija ļoti augstas radiācijas laukā, izstaroja luminiscējošu gaismu un rādīja, kā izkrīt mati, bet padoties nedomāja.


(Dabiskais radiācijas fons ir līdz 23 mikrorentgeniem stundā (230 nanozīvertiem stundā). Gada laikā cilvēks saņem ap 200 milirentgenus lielu dozu. 500 R doza, saņemta 5 stundu laikā, ir nāvējoša. Piezīme no wikipēdijas.)

Diena bija saulaina... Autors: Epicentrs Černobiļa. Izlūka stāsts
6.

Diena bija saulaina. Aleksandrs pamanīja, ka bruņumašīnas salonā ir putekļi. Nebija ielikti ienākošā gaisa filtri. Nācās turpināt ceļu ar atvērtām lūkām.

Vakarā pie 4. bloka, "ķerot" neitronu starojumu, instruments sāka uztvert neitronu plūsmu. Tas nozīmēja, ka briest kodolsprādziens. 4 biedri nervozi pīpēja bruņumašīnā. Kodolsprādziens būtu iznīcinājis apkārtni vismaz 500 kilometru rādiusā. Visi priekšnoteikumi sprādzienam pastāvēja - ūdens, urāns, spiediens. Aizbēgt īsā laika sprīdī bija nereāli pat ar lidmašīnu. Liels bija viņu atvieglojums, kad pamanīja, ka ierīcei ir ieslēgts nevis neitronu uztveršanas režīms, bet gamma.

Pats varonis 2019 gadā... Autors: Epicentrs Černobiļa. Izlūka stāsts
Attēls no: www.youtube.com
7.

Pats varonis 2019. gadā joprojām dzīvs, lai arī pirmajā dienā pēc kartes sarēķinājis 150R saņemto dozu.  Turklāt atgriezties Kijevā nācās ar to pašu piesārņoto bruņumašīnu.

Daudzi viņa biedri savulaik pirka invaliditāti, bet jau ir miruši. Aleksandram ir lieliska pašsajūta. Par veselības problēmām nerunā. Viņš ir optimists. Novēl visiem mīlēt pašiem sevi.

Kartes iekausētas plastikātā... Autors: Epicentrs Černobiļa. Izlūka stāsts
Attēls no: www.youtube.com
8.

Kartes iekausētas plastikātā, jo to starojums arī šobrīd pārsniedz normu 30 reizes.

Balstoties uz šiem militārpersonu veiktajiem mērījumiem un aktivitātēm, pirmie autobusi esot parādījušies jau vienlaicīgi ar Maskavas rīkojumu par evakuāciju.

Pievienotie video

Intervija ar Aleksandru Logačovu

0
259
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [6]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
norlatvija avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa ZeltrocisMedaļa Masons
  norlatvija 20.06.19 08:37  
12
0
Labs stāsts,nedzirdēts!+++
shvillis66@speles avatars
Medaļa Krustvardu superrecidivistsMedaļa Zoles recidivistsMedaļa 100 atminetas miklas
  shvillis66@speles 21.06.19 05:25
7
0

teicams raksts un interesants video   

FXDL avatars
Medaļa Rasika olaMedaļa Dienas joksMedaļa Zoles 3000 speles
  FXDL 30.06.19 15:57
5
0

viss stāsts ir par milzīgu padomju savienības bardaku . stieples uz ceļiem kas spēj kaitēt bruņmašīnai- ta i bruņmašina pilnīgs sūds -diez arkā ar tādu varētu šķersot ienaidnieka nocietinājumus 

. pirms katastrofas bēgošie speciālisti .  neaprīkots specmobīls. izlūks -dozemetrits , virsnieks, speciālists, specializētas vienības komandieris  -nav spējīgs pareizi nolasīt mēraparātus.... nerunāsim par visu kas vēlāk sekoja.  kāds par kautko brīnās?

Jons94 avatars
Medaļa SpoksMedaļa Vienu jau varMedaļa Brūzis
  Jons94 22.06.19 13:15  
2
0
👍👍👍
Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 25.06.19 10:56
2
0

Interesanti    

putnin avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Zoles 3000 speles
  putnin 10.07.19 13:25
2
0

Galvenais bija higiena ,kas to neievēroja ,mazgāties negribēja visi ir jau zem zemes ,kas gribēja nopelnīt un palika sešus mēnešus arī vairs nav un ļoti ātri pēc atgriešanās,biju no paša sākuma 45 grādi karsts turpat divi mēneši viena putekļu jūra ,KAMAZI pie izbraukšanas centās būt pirmais lai nebūtu jārij tie putekļi ,slāpēja putekļus no helikopteriem ar biešu melasi.