Pēdējos 50 gadus Āfrika ir peredzējusi daudzus no ekscentriskākajiem un brutālākajiem diktatoriem pasaules vēsturē. Šo valstu līderi bieži vien personiski piedalījās pretinieku spīdzināšanā un vienlaikus spodrināja savas personības kultu.
Brutālākie Āfrikas diktatori32
328
2
Idi Amins(Uganda) - Āfrikas visslavenākais diktators astoņu valdīšanas gadu laikā lika sodīt ar nāvi aptuveni 500 000 cilvēku. Stāsta, ka lielais daudzums Nīlā peldošo līķu aizsprostojis elektrostaciju "Nulabaale Power Station" pie Viktorijas ezera. Uzsācis tā saukto ekonomisko karu, Amins izraidīja no valsts desmitiem tūkstošu aziātu, kas tur bija ieradušies britu režīma laikā. Diktators paspēja novest Ugandas ekonomiku līdz sabrukumam, iekams neveiksmīgs karš ar Tanzāniju piespieda viņu bēgt uz Saūda Arābiju. Amins nomira 2003. gadā
Semjuels Do (Libērija) - Semjuels Kenjonu Do nāca pie varas pēc asiņaina apvērsuma, kurā viņš nocirta galvu toreizējam prezidentam Viljamam Tolbertam, un ieviesa vienu no nežēlīgākajiem režīmiem Āfrikā. Simtiem tūkstošu iedzīvotāju meklēja patvērumu kaimiņvalstīs. Do slēdza presi un terorizēja nevalstisko organizāciju biedrus. Diktatūras gals pienāca 1990.gadā. Do pratināšanu un spīdzināšanu apvērsuma organizētāji iemūžināja videolentē. Kad Do nogrieza ausi, viņš izdarīja pašnāvību, triecot galvu pret sienu.
Reklāma
Fransisko Nguema (Ekvatoriālā Gvineja) - Nguema slēdza skolas un slimnīcas, aizliedza apmeklēt baznīcu un pasludināja, ka vārds "intelektuāls" neatbilst āfrikāņu pasaulei. Ap 20 000 cilvēku nogalināja politiskajās tīrīšanās, bet 100 000 - gandrīz trešā daļa valsts iedzīvotāju - aizbēga.
Žans Bedels Bokasa (Centrālāfrikas republika) - Sagrābis varu, Bokasa ieviesa vairākus stingrus likumus, piemēram, 15-55 gadus vecos iedzīvotājus, kam nebija darba, ieslodzīja cietumā un aizliedza ubagošanu. 1976. gadā Bokasa kronēja sevi par imperatoru, pastiprināja kontroli pār saviem pavalstniekiem un visus spēkus veltīja savas bagātības vairošanai, ko visādi izrādīja. Viņš tērpās sermuļādās, nopirka 60 "Mercedes" limuzīnus, viņa karieti vilka 8 zirgi. 1979. gadā Bokasa pavēlēja šaut uz skolēniem, kas bija izgājuši demonstrācijā. Aptuveni simt bērnu gāja bojā, un klīst baumas, ka imperators piedalījies šaušanā un pat ēdis līķus.
Mengistu Mariams (Etiopija) - Padomju Savienības iedvesmots un atbalstīts, Mengistu nacionalizēja bankas un uzņēmumus, bet skolotājus un skolēnus piespiedu kārtā nosūtīja strādāt uz kolhoziem. Vienlaikus vadīja sarkanā terora kampaņu, kurā nogalināja desmitiem tūkstošu bērnu. Līdzko galvaspilsētu Adisabebu 1991. gadā ieņēma partizānu armija, Mariams aizbēga un ieguva patvērumu Zimbabvē, kur viņš dzīvo joprojām.