29

 156  1

Kad sākas runa par bākām, daudzi uzreiz atceras, ka ir tāda Kolkas bāka, kas būvēta uz mākslīgi veidotas salas jūrā pretim Kolkas ragam. Bet daudzi nemaz nezina, ka tā nav vienīgā Latvijas bāka, kas neatrodas uz sauszemes.

Lai gan mūsdienās pastāv dažādas modernas metodes, kā noteikt atrašanās vietu, bākas joprojām veic savu darbu un brīdina kuģotājus par bīstamām vietām. Tā kā Baltijas jūra ar lielu dziļumu neizceļas, tās piekrastes sēkļi ir īpaši bīstami kuģiem.

No Kolkas līdz Ventspilij ir atrodamas 6 bākas. Kolkas, Šlīteres, Sīkragciema, Miķeļtorņa, Ovišu un Irbes bākas. Kādreiz bāka, līdzīgs dzelzs tornis kā Sīkragciemā, bija arī Saunagā, bet tagad tā ir jau nojaukta vai arī noņemts dēļu apšuvums, jo neredzēju vairs, kad biju Saunagā, arī googles tante neko nezina par šīs bākas tagadējo dzīvi pavēstīt. Šlīteres bāka jau vairs nepilda bākas funkcijas, tās laternā tagad neatrodas bākuguns, bet gan meteostacija, tāpēc arī tās bildi nepievienošu.

Komentāri 29

0/2000

Izcils darbiņš! :)

 4  0 atbildēt

Miķeļbākā nevar tikt, pagājušo vasar biju uzrakstīts,ka pieder Rīgas Ostai vai tml. un pieteikties var tur,protams,esot uz vietas iekšā netiec. Ovīšu bākā bijām..

 3  0 atbildēt
SIRRUS velasepēds noderēs ko uz Kolku braukt!!!
 0  0 atbildēt

    

 0  0 atbildēt

  

 0  0 atbildēt

Tā tīri neko rakstiņš .. Tā vien prasījās aplūkot dzīvē šīs visas bākas !  

 0  0 atbildēt

Interesants raksts.Kaut kad sen atpakaļ ari pa to pusi ekskursēju.Man patika.

 0  0 atbildēt

  

 0  0 atbildēt

  

 0  0 atbildēt

Nav šļitere. ir Slītere. Betraksts piesaistijaar irbes bāku un tās izskatu, pluss. :)

 0  0 atbildēt

Ko tad nepiemineji "Monas lizas ",kas panema kursu sai pusbakai un uzskreja uz sekli:D (runaju par irbes baku)

 0  0 atbildēt

varu sarunat ,lai tiec uz kolkas baku :) pats pagajusonedel biju.

 0  0 atbildēt

Par augstumiem neko nezinu, bet zinu kādu interesantu faktu. Varbūt kāds vēl atceras, ka Latvijas piekrastē uz sēkļa uzskrēja prāmis "Mona Liza"? Žurnālisti šo ziņu pasniedza, ka tas prāmis esot uzskrājis uz sēkļa pie Kolkas bākas, jo esot gribējis piebraukt tai tuvāk, lai tūristi varētu to labāk aplūkot. Nu lūk! Stāsts ir pareizs, izņemot vienu faktu, un proti, tā nebija Kolkas bāka, bet gan Irbes bāka. Tūristi ieraudzīja djikovinku - bāka jūras vidū bez redzama iemesla. Bet iemesls tur ir pamatīgs, ko var redzēt, ka aplūko Baltijas jūras dziļumu jeb sēkļu karti.

Laikam tas objekts padomju laikā bija tik slepens, ka žurnālisti līdz pat šai dienai nezina par tās eksistenci... :D :D :D

 0  0 atbildēt

man liekas ,ka Miķeļbāka ir augstākā visā baltijā- ne tikai Latvijā

 0  0 atbildēt

Ovišos oficiāla ekskursija, samaksa simboliska, pagājušajā gadā bija 0.50 Ls no deguna. Apstāsta visu ko - sākot ar agrākajām bākugunīm un Freneļa lēcu sistēmām un beidzot ar dažu Latvijas bāku mēroga maketiem. Bākā ļauj kāpt augšā, gida pavadībā pat pielaiž pašā laternā pie bākuguns. Jumts apkārt laternai staigājams, ir margas. Arī Miķeļtornī par samaksu laižot augšā, bet mēs netikām, jo vārti bija ciet un apkārt nevienas dzīvas dvēseles. Šlīteres bākā cena tā pati, kas Ovišos, gida nav, laiž vienus pašus tornī līdz pēdējam stāvam, laternā nelaiž, jo tur tā ūber krutā meteostacija, bet skats pa logiem vienalga iespaidīgs, bāka atrodas patālu no jūras uz Šlīteres zilajiem kalniem, tā ka augstums virs jūras līmeņa iespaidīgs. Līdz Sīkragciema bākai var tikt, bet tajos dzelzs torņos kāpt nedrīkst.

 0  0 atbildēt

Nemaz nezināju, ka Latvijā ir vēlviena bāka atklātā jūrā. Tagad varēšu visiem mācīt, ka ir arī Irbes bāka:)

 2  5 atbildēt