Kā man patīk, ka spoki saka, visi raksti konkursa dēļ ir nelasāmi. Tikai žēl, ka tos lasāmos neviens nelasa. Fuck logic.
Apbrīna vērtā pasaule!13
Trukas Lagūna atrodas pie Mikronēzijas krasta un zem senatnīgajiem tropu ūdeņiem atrodas viena no lielākajām kuģu kapsētām pasaulē.Otrā pasaules kara vidū Japāna izvēlējās Trukas Lagūnu kā vienu no tās galvenajām mītnēm. Tā drīz vien kļuva par lielāko cietoksni, līdz 1944. gada februārim, kad amerikāņu karavīri sāka uzbrukumu, nogrima vairāk nekā 60 kuģi un 275 lidmašīnas. Tagad ūdeņi slēpj simtiem vraku. Lielākā daļa vraku ir pārsteidzoši labi saglabājušies. Zem ūdens ir ne tikai vraki, bet arī neizmantotās bumbas, kastes piegādei un daudzi cilvēku skeleti. Baisi!
Derweze ir mazs ciems ziemeļu Turkmenistānā. Tas atrodas tuksneša vidū un ar tikai 350 iedzīvotājiem. Taču mazais ciematiņš ir ļoti populārs tūrisma galamērķis. Kāpēc? Tāpēc, ka tur atrodas, tā saucamās, ''Durvis uz elli", tas ir 70 metrus plats caurums zemē, kurš deg jau vairāk nekā 40 gadus. 1971. gadā ģeologu komanda nejauši izlauzās cauri masveida pazemes dobumam, kurš turpināja brukt iekšā, kopā ar urbšanas iekārtām. Parādījās gāzes smaka, ģeologi sāka satraukties, ka tā ir bīstama gāze. Viņi, it kā ar nelielu humora pieeju, aizdedzināja gāzi. Tā nudien aizdegās un nu vairs to nevar nodzēst.
Iedomājieties pasauli, kur zeme zem kājām patstāvīgi pārvietojas/iebrūk, aiza parādās no nekurienes un jebkurā brīdī zeme varētu izzust pavisam. Laipni lūdzam "Afar Depression" austrumu Āfrikā. Šī ir viena no divām vietām pasaulē, kur okeāna kore ir redzama uz sauszemes. Kā liecina nosaukums, parasti okeāna kores ir atrodamas okeānā, ja tas atrodas uz līnijas, kur satiekas divas tektoniskās plāksnes. Dažas šīs okeāna kores ir ģeoloģiski aktīvas.
Divu mēnešu posmā, starp septembri un oktobri, 2005. gadā, "Afar Depression" piedzīvoja 165 zemestrīces, vairāk nekā 3.9 baļļu vērtībā, pēc Rihtera skalas un ir mazākas zemestrīces - nepārtraukti. Teritorija ir mājvietā lielākajam lavas ezeram pasaulē, kas saucās "Erta Ale".
Tieši Apvienotās Karalistes sirdī atrodas viens no biedējošākiem spoguļattēliem ūdeni, kuru radījusi pati māte daba. "Hodge Close Quarry" nesen tika izmantota kā niršanas vieta, makšķerēšanai. Tur ir alas, kurās var iekļūt tikai pa zemūdens ejām. Drosmīgie nirēji, kuri ir vēlējušies tikt alās... lielākā daļa ir gājuši bojā. Taču 2011. gadā fotogrāfs Pīters Bardslejs pamanīja ko pārsteidzošu: kad ūdens ir pilnīgi mierīgs, tas veido perfektu - sasodīti biedējošu galvaskausa attēlu. Galvaskausa pusi veido klintis, otru puse - ir atspulgs ūdenī. [sk.attēlā ir horizontāli, vertikāli ir izcili redzams.] Miglas ieskauta un mūžīgi vēsais ūdens karjerā, tomēr piesaista dažus drosmīgus ūdenslīdējus katru gadu.
Namaskaro ir Īslandes reģions, kurš atrodas vulkāna pakājē. Patiesībā viss reģions ir pilns ar "karstajiem punktiem", un piedāvā vienu no visdrūmākajām un problemātiskākajām ainavām uz planētas. Zeme ir klāta ar tvaikojošiem dubļu baseiniem, kuri ir no metra līdz vairāk nē 12 metrus plati. Baseini ir pildīti ar sēra tvaiku un vulkāna gāzēm, kas rada patstāvīgas nogulsnes pār reģionu.
Tsingy de Bemaraha ir nacionālais parks Madagaskarā. Viss parks sastāv no meža un adatām līdzīgām klinšu smailēm, kuras ir līdz 120m augstas. Klinšu smailes ir tikpat asas kā žiletes, tās nodrošina mājvietu simtiem augu sugu, kas nav atrodamas nekur citur uz Zemes. Vizuāli vieta ir ļoti dīvaina, taču tā ir ļoti maz izpētīta.
Pantagonijas ledus lauks atrodas dienvidu Argentīnā un Čīlē, tas plešas gandrīz 17000 kvadrātkilometru. Tas ir trešais lielākais saldūdens avots uz planētas, no tā rodas 48 atsevišķi ledāji. Viens no šiem ledājiem ir "Perito Monero Glacier", tas ir drūms lauks, kuru klāj sniegs un ledus gabaliņi.
Zilais ezers, atrodas Krievijā, kurš ir karsta ezers. Ezers ar neredzamu plūsmu. Tas ir tāpēc, ka Zilais ezers ir pilns ar zemūdens alām un ejām. Augsts sērūdeņraža līmenis piešķir ezeram spilgti zilu krāsu. Tas ir baiss ar to, ka ezers nav izpētīts un neredzamās straumes ir bīstamas, liedzot to izpētīt. Minējumi ir, ka ezers varētu būt 250m dziļš, taču neviens par to nav pārliecināts.
Gormantongas ala atrodas Malaizījā, tā sastāv no vairākām mazām alām. Šī vieta ir lielisks mājoklis miljoniem sikspārņu, bezdelīgām un daudziem citiem maziem putniem. Ala ir baisa ar to, ka ja jūs vēlētos to no iekšpuses kārtīgi izpētīt, jums nāktos nirt caur sikspārņu un prusaku slāņiem. Miljoniem Malaizijas prusaku dzīvo šajā alā un pārtiek no sikspārņu izkārnījumiem. Tur dzīvojas arī žurku bari, baltie alu krabji un tūkstošiem milzu simtkāji.
Viens no daudzveidīgākajiem reģioniem pasaulē ir Madidi Nacionālais parks, kurš aptver lielu daļu zemes starp Andu kalniem un Tuichi upes, Bolīvijā. Šajā parkā viss ir indīgs. 1999. gadā fotogrāfs Džoels Sartore pavadīja mēnesi parkā mēģinot nofotogrāfēt savvaļas cūkas, kas dzīvo šajā teritorijā. Taču dažas nedēļas pēc viesošanās parkā, viņš atstāja lietusmežus.Džoelam tikai diagnosticēta leižmaniozi, tas nozīmē, ka viņā iemiesojās miesas ēdājs - parazīts.