Sveiki! daudzu mīlētais un pārējo ienīstais autors ir atgriezies, šoreiz jums centīšos pastāstīt par dažiem interesantiem artefaktiem, kas bieži vien tiek saistīti ar alķīmiju, tās rašanos un iespējamību. Vai zeltu, laimi un mūžīgu jaunību tiešām kādreiz bija iespējams iegūt?
Alķimīmiķu relikvijas.19
Laimes alķīmija.
Jā, tu nepārlasījies, tieši šāds ir šī dokumenta nosaukums. Protams, orģinālnosaukums ir pilnīgi savādāks, tas ir - Kimiya-yi Sa'ādat , kas persiešu valodā nozīmē tieši to. Kāds tad ir šī pievilcīgā papīrīša sakars ar alķīmiju? Pavisam elementāri. Laimes alķīmija ir vairāk uz filozofiju vērsts dokuments, kas persiešu valodā vēsta par to, kādi ir pilnīgas laimes pamatnosacījumi. Protams, kas tā būtu par mīklu, ja viss būtu skaidri pateikts... Protams, viss izskaidrots caur mīklām, un fakts, ka tas rakstīts persiešu valodā arī nenāk par labu. Protams, kur mīkla, tur intrigas. Dokumenta galvenā intriga ir, kas slēpjas zem vārda "laime" , kuru daži lietpratēji arī tulko, kā mūžīgā jaunība.
Filozofu akmens
Cilvēce ir nodzīvojusies līdz tādai apsēstībai ar šo mazo lietiņu ,ka filozofu akmens bez šaubām var tikt uzskatīts par viszināmāko artefaktu. Pēc nostāsatiem, filozofu akmens kalpoja divām lietām. Lai iegūtu mūžīgo jaunību un sadziedētu tavas brūces un, lai iegūtu zeltu. Gadsimtiem ilgi cilvēki ir meklējuši filozofu akmeni, un bieži vien tas tiek pielīdzināts svētajam grālam. Gadu simtiem ejot, diži zinātnieki, alķīmiķi un filozofi ir ieslīguši "Magnum opus", jeb dižajā darbā, kas simbolizē filozofu akmens meklēšanu.
Fasciulus chemicus
Tulkojumā - ķīmiskie savienojumi. Ši grāmata tiek uzskatīta par vienu no nozīmīgākajām alķīmijas rokasgrāmatām. Grāmatā it kā vienkārši pastāstīts par vielu savienojumiem un iespējamību tās savienot, bet patiesībā, grāmatai esot sarežģīts šifrs, ko atkodējot varot iegūt pilnīgāku ieskatu alķīmijas dzīvē un vairāk informācijas par to, kā tikt pie mūžīgi kārotā zelta. Parastam cilvekam, grāmatā no alķīmijas saredzams ir tikai tās saturs "1. Dabīgās sastāvdaļas 2. Sagatavošana 3. Svari un daudzumi 4. Filozofu uguns 5. Akmens dzimšana 6. Otrās stadijas svari un daudzumi 7. sajaukšana 8. Fermentācija 9. Spridzināšana 10. daudzkāršošana"
Kantong Ki
Plašs ir pieņēmums, ka alķīmija ir austrumu mācība, kas atvesta uz Eiropu no tuvajiem austrumiem, bet tikai retajam zināms, ka alķīmija, kā mācība pastāvēja Ķīnā. Kantong Ki tiek uzskatīta par pirmo alķīmijas apkopojumu Ķīnā. Šajā dižajā teritorijā, alķīmija nedaudz atšķīrās no mūsu tik zināmās "zelta iegūšanas alķīmijas". Ķīnā vairāk tika tēmēts uz kristālu sakausēšanu. Viena lieta gan bija kopīga - mūžīgu jaunību gribēja visur. Gan Arābijā, gan Ķīnā.
Dzīvības eliksīrs
Dzīvības eliksīrs, ak, mūžīgā jaunība... Pēc šī katrs alķīmiķis tīkoja gandrīz tik pat ļoti, kā pēc zelta. Tas, kas šo eliksīru saista ar alķīmiju ir nevis vielu sastāvs, bet šai pseidozinātnei (vai tomēr zinātnei? ) raksturīgā filozofiskā piegarša - Lai iegūtu dzīvības eliksīru, tas esot noteiktā laikā, noteiktā vietā, noteikta materiāla traukā jāpagatavo. Bieži tekstos tiek minēts, ka dzīvības eliksīrs jāpagatavo sudraba traukā, pilnmēness laikā. Vienīgais, kas šajā gadījumā ir noslēpums - Noteiktā vieta nekad nav norādīta.
Patiesības atziņa
Beigās atļaušos ievietot fragmentu, no man ļoti tuva kodeksa, kas ticis atrasts Nag Hammadi bibliotēkā, tagadējās Ēģiptes teritorijā. "Muļķis ir tas, kas domā, ka var kontrolēt laiku, muļkis ir tas, kas var ticēt, ka iespējams metālu pārvērst zeltā. Muļķis ir tas, kas mūžīgas dzīves dēļ iznieko savu dzīvi, bet mūsu laikā, muļķu ir maz. Kurš gan pats atzīs,ka ir muļķis?" Vai saistīts, vai nesaistīts šis teksts ar alķīmiju, tas katra paša spriešanai, bet ceru, ka raksts bija baudāms! :)