Reālu cilvēku reālas atmiņas par Padomju laikiem.
„...Ar trīsām atceros bufeti Urālos, kur vieglas tējas krāsas šķidrums, pēc bufetnieces vārdiem, bija stipra kafija...”
Reālu cilvēku reālas atmiņas par Padomju laikiem.
„...Ar trīsām atceros bufeti Urālos, kur vieglas tējas krāsas šķidrums, pēc bufetnieces vārdiem, bija stipra kafija...”
„...Japāņu kasešu iepakojumus ārā nemeta. Plāno polietilēnu uzmanīgi gar malām pārgrieza ar žileti, lai būtu iespējams tur kaseti ielikt atpakaļ uzglabāšanai, lai nenobružājas.”
„...Tā nav anekdote, ka „Adidas” sporta kostīmu prasīja aizdot kaimiņiem, lai nofotografētos pases bildei. Tā ir īstenība...”
„...Pat neatceros, par ko, bet šis miesnieks bija manam tēvam lielu pateicību parādā, tāpēc gaļas 80-tajos mums netrūka...”
„...1989.gadā, Maskavā, aizgāju uz universālveikala atvēršanas laiku, lai rindā mazāk būtu jāstāv. Pūlis jau savācies, durvis atver, un visi gāžas iekšā, vienam vīram pirksts nejauši iesprūda metāla dekorācijā, sānos no ieejas. Pūlis veļas, pirkstu tā viņam arī norāva...”
„...Izlocījāmies kā varējām pēc astoņu stundu darba dienas. Padomu, kā pašūt bērnam kreklu no veca vīriešu krekla uztvērām nopietni un ar pateicību.”
„...Kā šodien atceros pensionārus, kas ar kruķiem kāvās par tiesībām stāvēt paralēlajā „bez rindas” rindā...”
„...Amerikāņu bērnu ziemas zābaciņus, ko mans tēvs par 12 dolāriem bija nopircis Aļaskā, man aizliedza vilkt uz skolu, atļāva vilkt, tikai ejot ciemos. Skolā nozagtu acumirklī, no kājām novilktu...”
„...1987.gadā kāds modīgs jaunietis nopirka no manis strīpainus aizkarus, lai uzšūtu no tiem bikses. Vienkārši ieraudzīja manā istabā aizkarus un sāka lūgties – „Pārdod!”...”
„...Slavenais franču aktieris Žerārs Filips nāvīgi apvainoja visas bijušās PSRS sievietes. Pēc kārtējā Maskavas kinofestivāla, riktīgi sapircies vietējos veikalos, viņš atveda uz Franciju padomju ražotos sieviešu apakšveļas spožākos paraugus un uzrīkoja izstādi Parīzē. Francūži smējās locīdamies par padomju apakšveļas fasoniem, krāsām un auduma kvalitāti. Francūzietes vai mira no smiekliem, lūkojoties uz padomju tekstilnieku fantāzijas lidojumiem: pantaloni ar uzkasījumu blāvi rozā un gaišzilā krāsā, kokvilnas zeķes, kas pēc krāsas un faktūras atgādināja gofrēta kartona izstrādājumus...”
„...Nesen man vecmamma tā arī saka: lūk, tu ziepju gabalus met ārā, tā taču nedrīkst, jāieliek viņi kaprona zeķē, tad vēl ilgi lietot varēs...”
Beidzot kāds raksts kas atspoguļo patiesi PSRS ikdienu. Parasti visi atceras jaunību un sāk gaudot cik tad bija forši lai gan salīdzinoši mūsdienu IZDZĪVOŠANA ir sapnis salīdzinot ar to laiku.
Devīto bildi mūsdienu sīkie nesaprastu: "Kā, tikai divas rotaļlietas?"
1. Nabadzība veicina zagšanu un vardarbību.
2. Tolaik vardarbības uzliesmojumi tika veicināti dažādos laika periodos dažādos PSRS apgabalos pēc vajadzības. Tāpat arī bija noziedzīgie grupējumi un neaizskaramās noziedzīgās personas. Tas veicināja palielinātas vecāku rūpes par savām atvasēm pat pēc pilngadības sasniegšanas. 80-tajos gados milicija civilizētākajās vietās bija papūlējusies samest cietumos kriminālnoziedziniekus, no kuriem lielu daļu izlaida PSRS sabrukšanas dienās. Tepat letiņos vēl var atrast šaušalīgus stāstus par uzbrukumiem civiliedzīvotājiem, laupīšanām un zagšanām, mēģinājumiem ielauzties svešā īpašumā vēl vairākus gadus pēc PSRS sabrukuma.
3. Iedomājies tā laika mobilitāti un racionālās iespējas meklēt pazdušu vai nolaupītu personu. Mirklis, kurā kāds konstatēja faktu, nonāca līdz telefona būdai vai policijas iecirknim līdz mirklim, kad sākās aktīva meklēšana - viss nokavēts. Cilvēks ar tād un tādu telefonu pēdējoreiz konstatēts tur un tur, pēdējoreiz pagāja garām tādam un tādam objektam. No objekta neizgāja, toties izbrauca tādi un tādi transportlīdzekļi. Visa info poličiem monitoros pat neaizbraucot uz bāzi. A ja tolaik izvaroja un nevarēji pateikt, kurš to izdarīja, tad lielākoties atbilde bija - sama vinovata.
Ak tu šausmas, vienīgais cilvēks atradies, kas sapratis, ka tas ir fufelis!!! Liekas, ka tas ir skaidrs katram, tas ir vienkārši acīmredzami un nevienam nekas nav jāpaskaidro.