Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
156

Jautājums par to, kad un kā radušies pirmie cilvēki, joprojām nodarbina zinātnieku prātus.

Ir dažādi viedokļi par to, kā radušies cilvēki:

Vieni domā, ka cilvēks ir radies no senām būtnēm, kas reiz dzīvojušas tepat uz Zemes. Daži uzskata, ka cilvēku ir radījusi visvarena būtne – Dievs. Vēl citi ir pārliecināti, ka dzīvība radusies ārpus Zemes.

Homo habilisPirmo... Autors: andza512 Aizvēsturiskie cilvēki
1.

Homo habilis.

Pirmo cilvēkveidīgo būtni sauca par Homo habilis – (latīņu val. homom –cilvēks + habilis parocīgs, piemērots) „prasmīgo cilvēku”, jo šī būtne jau prata izgatavot akmens rīkus.

Homo habilis dzīvoja Dienvidāfrikā un Austrumāfrikā apmēram pirms 2,5 līdz 1,5 miljoniem gadu. Salīdzinājumā ar Australopiteku „prasmīgajam cilvēkam” seja bija plānāka, piere – augstāka, lielie un mazie dzerokļi – sīkāki, uzacu izciļņi sāka izzust un smadzeņu apjoms palielinājās. To augumu klāja apspalvojums. Ikdienā šīs būtnes staigāja stipri saliekušās uz priekšu. Garās rokas ar līkajiem pirkstiem bija labi piemērotas kāpelēšanai pa kokiem. Grūti pateikt, kādas bijušas viņu mītnes, iespējams, viņi mācēja veidot būdas.

Homo erectusPirms 16... Autors: andza512 Aizvēsturiskie cilvēki
2.

Homo erectus.

Pirms 1,6 miljoniem - 200 000 gadu dzīvoja nākamā cilvēkveidīgā būtne – Homo erectus.

Homo erectus – (latīņu val. homo – cilvēks + erectus – uzcelts stāvus) – „stāvus staigājošais cilvēks”. 

Šī būtne bija veikla un varēja diezgan ātri paskriet, mācēja izgatavot salīdzinoši sarežģītus darbarīkus un spēja nomedīt lielus un ātrus dzīvniekus. Viņu augums varēja sasniegt pat 1,8 metrus. Zināms, ka apmēram pirms viena miljona gadu „stāvus staigājošo cilvēki” iemācījās izmantot uguni. Homo erectus prata pielāgoties daudzveidīgiem klimatiskajiem apstākļiem. Tieši viņi pirmie atstāja Āfriku un pārcēlās uz Āziju un vēlāk – arī uz Eiropu. Jaunākie pētījumi liecina, ka Homo erectus prata izrunāt gandrīz visas tās skaņas, kuras lietojam mēs, tāpēc varēja cits citu brīdināt par briesmām un saprasties medībās, kā arī ātri un precīzi nodot pieredzi par darbarīku izgatavošanu.

Homo... Autors: andza512 Aizvēsturiskie cilvēki
3.

Homo neanderthalensis.

Pirmatnējos cilvēkus, kas pirms 200 000 – 35 000 gadu dzīvoja Eiropā un Rietumāzijā, sauc par neandertāliešiem.

Homo neanderthalensis (latīņu val. homo – cilvēks + neanderthalensis – Neandertāles) – cilvēkveidīgā būtne, kas pēc ķermeņa uzbūves visvairāk līdzinājās mūsdienu cilvēkam.

Viņi bija spēcīgi muskuļoti, viņiem bija izvirzīts žoklis, slīpa piere un izteikti uzacu loki. Smadzeņu apjoms bija lielāks nekā mūsdienu cilvēkam. Neandertālieši bija pirmie zināmie cilvēki, kas apglabāja mirušos un rūpējās par slimniekiem. Iespējams, ka viņi lietoja primitīvu valodu, lai sazinātos. Neandertāliešu dzīves laikā bija iestājies aukstāks klimats, tāpēc viņi iemācījās patverties alās, veidoja mājokļus un apģērbu. Apmēram pirms 35 000 gadu nenoskaidrotu apstākļu dēļ neandertālieši izmira. Viņi bija „saprātīgo cilvēku” sānu atzars – mūsdienu cilvēku brālēni.

 

Homo sapiensNe vēlāk kā... Autors: andza512 Aizvēsturiskie cilvēki
4.

Homo sapiens.

Ne vēlāk kā pirms 100 000 gadu izveidojās mūsdienu cilvēks, ko cilvēki nosaukuši par Homo sapiens.

Homo sapiens – (latīņu val. – homo – cilvēks + sapiens – gudrs) – mūsdienu cilvēks jeb „saprātīgais cilvēks”.

Viņa ķermeņa uzbūve izveidojās tāda, kāda tā ir mums. Arī viņa prāta spējas bija līdzīgas mūsdienu cilvēkam. Homo sapiens dzīvoja Eiropā, Āzijā, Amerikā un Austrālijā. Līdz ar „saprātīgā cilvēka” parādīšanos par galvenos saziņas un pieredzes nodošanas līdzekļi kļuva valoda.

 

homo habiļa galvaskaussnu... Autors: andza512 Aizvēsturiskie cilvēki
5.

homo habiļa galvaskauss.nu tads pats ari ir erektusam.

neandertaliescarona... Autors: andza512 Aizvēsturiskie cilvēki
6.

neandertalieša galvaskauss.

homo habiļa instrumenti ar... Autors: andza512 Aizvēsturiskie cilvēki
7.

homo habiļa instrumenti, ar kautko taču jāsāk:D

homo erektusi jau taisija... Autors: andza512 Aizvēsturiskie cilvēki
8.

homo erektusi jau taisija kautko lidzigu ierociem un cirvišiem un tadam lietam.

neandertaliescaroni saka... Autors: andza512 Aizvēsturiskie cilvēki
9.

neandertalieši saka apbedīt savus tuviniekus, un viņi nodarbojas ar domostikaciju (savaļas augu un dzivnieku pieradināšana). nodarbojas ar zemkopibu, un lopkopību, ka ari diezgan profesionali macēja medīt.

homo sapiens jau maceja... Autors: andza512 Aizvēsturiskie cilvēki
10.

homo sapiens, jau maceja taisit šķēpus un lokus,būltas, saka izmantot dzelzs rudu, un vel ieguva dzelzi no nokritušiem meteoritiem.

1
156
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [44]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
krustnesi avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  krustnesi 05.11.16 12:20
5
0

Centrāltirgū arī daži pēc paskata - homo vazājas.. Tādu zinātnieki atradīs pēc 300 gadiem un teiks, ka 2016 mērkaķveidīgi cilvēki dzīvoja. Nav atrasti vidus posmi, tā kā joprojām tikai teorija. Tāpat kā lielais sprādziens un viss pārējais

krustnesi avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  krustnesi 05.11.16 14:48
4
0

atbildot uz andza512 komentāru " varbut izklausisies stulbi ,bet citplanetiesi... " Man tas neizklausās stulbi, es Tev pienīgi piekrītu.. es tikai to saucu par Dievu. Un Bībele ir nekas cits, kā apraksts par tūkstošiem gadu ilgām cilvēka un šī nezināmā spēka savstarpējām attiecībām. No tā arī laikam ejot, var saprast, kas no mums tiek gaidīts un ar kādu mērķi esam.

bobbysixxkiller avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  bobbysixxkiller 05.11.16 19:57
3
0

atbildot uz krustnesi komentāru " Nu,es teiktu, ka tavas zināšanas par kristīgo... "

tu varētu minēt kaut vienu objektīvu faktu, kas aplieciena, ka bībele ir kas vairāk par parastu, vecu grāmatu ? 

ticēt ir loģiskāk es teiktu, ka loģiskāk ir izvērtēt faktus un tad spriest vai šie fakti ir pietiekami, lai kam ticētu. tā kā neviena no reliģijām nedod nekādus faktus ko apsvert, ir tikai un vienīgi loģiski atmest šos uzskatus.

Banom avatars
Medaļa Priecīgus Līgo!Medaļa Veiksmes lādeMedaļa Sākumskolnieks
  Banom 05.11.16 18:48  
3
0
atbildot uz andza512 komentāru " nu bet lai doma tak ka grib, nevienam jau no ... "Tu atkal kaut ko pieņem. Kur es teicu, ka nedrīkst ticēt? Manis pēc ticiet kaut vienradžiem
Banom avatars
Medaļa Priecīgus Līgo!Medaļa Veiksmes lādeMedaļa Sākumskolnieks
  Banom 05.11.16 18:47  
3
0
atbildot uz krustnesi komentāru " Nu,es teiktu, ka tavas zināšanas par kristīgo... "tātad tu tici tīri aiz bailēm, ka varbūt kas tāds tomēr ir un baidies no neticības sekām? es neredzu pilnīgi nekādu jēgu ticēt pasakām
abatons avatars
Medaļa NostradamsMedaļa TrumpeMedaļa Dienas joks
  abatons 04.11.16 08:27
2
0

Mūsdienās ir jauna pasuga - homo sexualus.

krustnesi avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  krustnesi 05.11.16 14:45
2
0

atbildot uz Banom komentāru "reliģija neko necenšas izprast, tajā viss jau i... "

Tas, ka ir kaut kas vairāk par redzamo, ir pilnīgi skaidrs. Jautājums, kā tad uz to reaģē? Nereaģēt nekā, ir vēl lielāks stulbums. Reliģija cenšas risināt to, ko loģiski nevar saprast. Zini, kā ir, ja neesi gājis skolā, tad nesaki, ka skola neko dzīvē nav devusi Tas pats ir ar reliģiju..

Banom avatars
Medaļa Priecīgus Līgo!Medaļa Veiksmes lādeMedaļa Sākumskolnieks
  Banom 05.11.16 16:49
2
0

atbildot uz krustnesi komentāru " Tas, ka ir kaut kas vairāk par redzamo, ir pi... " Atkārtoju, reliģija neko nerisina, neko necenšas saprast. Reliģijā viss jau ir rakstīts, visi izturas tā, it kā viņiem ir visas atbildes un viņi visu zin, kas viņus arī mierina. Piemēram, tās pašas bailes no nāvesl; kristietībā viss ir tik skaisti apraksīts, kā nomirsi un dosies uz debesīm un dzīvosi tur mūžīgi ar saviem radiem..tas viss ir, protams, izklausās labi un cilvēki grib tam ticēt, jo tas ir labāk, nekā pieņemt, ka ne tev, ne nevienam citam nav ne jausmas kas ar tevi notiek pēc nāves. 

krustnesi avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  krustnesi 05.11.16 12:39
1
0

atbildot uz andza512 komentāru " nu ne ne tik muļķi jau cilvēki nav. "

Zinātne saka, ka viņa var paskaidrot to, kāpēc ūdens vārās. Un tad viņa izskaidro procesu, bet patiesībā nekas netiek atklāts, jo ūdens vārās tādēļ, ka es gribu tēju. Tas pats ar pasauli, var jau izskaidrot to, kā kaut kas notiek, bet to, kāpēc vispār kaut kas ir, neviens zinātnieks nezina. Tāpēc ir ticība, kas gadu tūkstošos mēģina izprast to, ko tad ras, kas radījis pasauli, ir no tās gribējis.

andza512 avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Admins iesaka
  andza512 06.11.16 10:23
1
0

atbildot uz bobbysixxkiller komentāru " Bet protams, kādu iemeslu tad tev vēl vajag ?... " bībeli un tāš, šteles ir izdomātas lai pakļautu cilvēkus, viņi sāk darīt visu kas rakstīts bībelē, nekas no tā nav patiesība, to pat homo habilis saprastu.

bobbysixxkiller avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  bobbysixxkiller 05.11.16 21:51
1
0

atbildot uz krustnesi komentāru " Nu, sāksim ar to, ka vēsturiskais Jēzus ir ti... "

Uz vēstures grāmatām ar skeptisku aci būtu gan jāskatās, bet kaut Jēzus bija īsts cilvēks, tas nav pietiekami, lai pieņemtu, ka viss pārējais arī ir patiess, īpaši ņemot vērā cik neiespējami šie notikumi ir.

Ziemeļkorejā kalendāra dienas skaita sākot no diktatora nāves, kurš tika uzskatīts par dievu, tātad viņs bija dievs ? protams nē.Tas vien, ka lielākā daļa cilvēku kaut kam piekrīt nenozīmē, ka tā ir objektīva patiesība.

Tava analoģija nekam neder. Mīlestību var aprakstīt, nomērīt un novērtēt, pietam ļoti objektīvi, izmantojot zinātni - neirobioloģiju, neiroķīmiju.Oksitosīns,dopamīns, norepinefrīns, tikai daži no neirotrasmiteriem, kas cilvēkos rada drošības,laimes,pieķeršanās sajūtu, ko saucam par mīlestību..

Viss ir daudz vienkāršāks nekā tev liekas, dieva esamība ir lieka.

 

krustnesi avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  krustnesi 05.11.16 21:29
1
0

atbildot uz andza512 komentāru " ne protams jezu sita krusta, bet vai viņš aug... " Ja jau Viņš neko nebūtu izdarījis, tad par viņu neko arī nerakstītu, tāpat kā par mani un Tevi To, kas un kā, mēs arī nekad vairs neuzzināsim.

krustnesi avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  krustnesi 05.11.16 21:19
1
0

atbildot uz bobbysixxkiller komentāru " tu varētu minēt kaut vienu objektīvu fak... " Nu, sāksim ar to, ka vēsturiskais Jēzus ir tik pat reāls kā tas, kas vēstures grāmatās rakstīts, jo tā laika vēsturnieki Jozefs Flāvijs un Tits par Jēzu arī raksta. Un šie cilvēki paši nebija ticīgi, viņi vienk. apraksta tā laika notikumus. Ja neticam tam, tad varam mest visas vēstures grāmatas ārā, jo nekam nevar ticēt. Pretājā gadījumā sanāk, ka cilvēks šķiro to, kas patīk un kas nepatīk un vairs nav objektīvs. Ja tā ir parasta grāmata, tad kāpēc visa pasaule laiku skaita pēc Kristus dzimšanas? Tas ir tikai viens neliels piemērs tam, kā tas viss ir ietekmējis pasauli. Bet par pašu ticību jāsaka, ka papriekšu ir jāpamēģina un tad jau arī var redzēt to. Tas ir kā ar mīlestību, to Tu nevienam nevari pierādīt un arī iedot uz pārbaudi nevari. Tikai Tu zini, ka tā ir patiesība un par to vari teikt citiem. Tad jautājums, ko viņi ar to iesāk.. Pēc tam noteikti būs kādi, kuri teiks, ka nekādu pierādījumu mīlestībai neredz reāli, tāpēc ir apsurdi domāt, ka tāda ir Pēc kā mēs redzam pierādījumus mīlestībai? Pēc darbiem, pēc tā, kā tā izpaužas praktiski. Un tāpat, ja cilvēki ir gatavi pat mirt kristīgās ticības dēļ, tad jāpieņem, ka viņu piedzīvojums ir tik liels, ka tas atsver visu pārējo. Ceru, ka daudz maz saprati domu

krustnesi avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  krustnesi 05.11.16 18:45
1
0

atbildot uz Banom komentāru " Atkārtoju, reliģija neko nerisina, neko necen... " Nu,es teiktu, ka tavas zināšanas par kristīgo ticību ir ļoti mazas. Tur risina gandrīz visus dzīves jautājumus un izvērtē pēc tam vēstures laikā, lai tas strādā vai nē.  Ticība jau ir tā, ka tu tici uz kaut ko, ko neredzi. Ja nu izrādīsies, ka ticīgajiem nav taisnība, tad jau visi būsim vienādi, bet ja izrādīsies, ka Radītājs tomēr ir, tad būs sūdi, ne? Tāpēc kaut kam ticēt, savā būtībā ir loģiskāk, nekā neticēt nekam.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 03.11.16 08:41
1
0

Ir interesantas teorijas par Baskiem, Neandertāliešiem un rēzus negatīvs asins grupu. 

Google: Basque Neanderthals

Google: Basque rhesus negative

Google: rhesus negative

Palasi, varbūt rodas idejas jaunam rakstam. 

andza512 avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Admins iesaka
  andza512 03.11.16 09:09
1
0

atbildot uz Letts komentāru " Ir interesantas teorijas par Baskiem, N... " noteikti šodien vakara painteresešos, šodien domaju taisit atkal kautko saistītu ar aizvēsturi, jo redzu ka jums patīk

SinagogenBombardiren avatars
Medaļa FledermausisMedaļa TīģerisMedaļa Klauns
  SinagogenBombardiren 05.11.16 12:14
2
1

pieļauju, ka cilvēki ir ārpuszemes izcelsmes, kaut vai tapēc, ka cilvēki ir vienīgā suga, kura nespēj/nevēlas sadzīvot ar dabas likumiem, ar zemi tādu kāda tā ir, un cenšas to iznīcināt.

krustnesi avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  krustnesi 05.11.16 22:07
1
0

atbildot uz bobbysixxkiller komentāru " Uz vēstures grāmatām ar skeptisku aci būtu ga... " Tu izskaidroji to, kā organismā strādā mīlestība, bet neizskaidroji, kāpēc vispār ir tāda iespēja. Tieši ar to nodarbijas reliģija. Vari izskaidrot to, kā notiek ūdens vārīšanās proces, bet tas neizskaidro iemeslu. Iemesls ir tas, ka es gribu tēju, tāpēc vārās ūdens. Tas pats ar pasaules rašanos - lielo sprādzienu utt.. Bet galvenais jau nav pateikts - ja arī viss tā notika, tad ar kādu domu, kādu mērķi? Cilvēki jūtas apmierināti izskaidrojot tikai fizikālos procesus. Kā Tu par mīlestību. Kas tad Tu esi, ka viss, ko Tu nezini, uzreiz neeksistē? Kādreiz TV un radio viļņi arī nebija zināmi, vai tad tādēļ tie nepastāvēja? Ja kāds būtu to teicis iepriekš, tad Tu arī bļautu, ka tas nav reāli utt..

bobbysixxkiller avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  bobbysixxkiller 05.11.16 22:25
1
0

atbildot uz krustnesi komentāru " Tu izskaidroji to, kā organismā strādā mīlest... " Skaidrot ''kāpēc'' ir krietni vieglāk, nekā skaidrot ''kā''. Mīlestības vielas ir nepieciešamas, lai dzīvnieki radītu pēcnācējus, kas arī ir vienīgais iemesls - vairošanās. Nē, tu to vēlies pagriezt tā, lai visiem procesiem būtu "darītājs" vai "tējas gribētājs", bet patiesība ir tāda, ka ūdens var vārīties bez tējas dzērāja un visums var pastāvēt bez iemesla.Zinātne meklē patiesos iemeslus kā un kāpēc lietas notiek, neskatoties uz to kā cilvēki par to jūtas, turpretim reliģija skaidro visu liekot cilvēku centrā, kas baro viņu ego un mazina eksistenciālās šausmas un apziņu, ka mēs esam tikai gudri pērtiķi, kas dzīvo uz maznozīmīgas planētas milzīga visuma nostūrī..

krustnesi avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  krustnesi 05.11.16 21:27
1
0

atbildot uz Banom komentāru "tātad tu tici tīri aiz bailēm, ka varbūt kas tā... " Piedod, bet Tu esi mazākums.. 92% pasaules iedzīvotāji tic augstākiem spēkiem. Varbūt drīzāk es varu prasīt Tev, kā tas ir - nekam neticēt? Tas tā baigi neparasti.. Vienk. Tu tāds ļoti īpašs ar to esi. Kā nekā, tikai viens no 8%. Varbūt pat uz kādu pārbaudi būtu jāved.

« 1  2  3 »